За період спостережень з 7 по 12 лютого 2022 року лабораторією центру було досліджено 295 проб атмосферного повітря. Проби відбирались чотири рази на добу у трьох районах м. Черкаси – центр; Дніпровський та Південно-західний мікрорайони, повідомляє Черкаський обласний гідрометцентр.
В цей період виявлені шкідливі речовини, концентрації яких у повітрі перевищують їх гранично допустиму концентрацію за середньодобовим вмістом (ГДК с.д.):
- діоксид азоту – у 1,2 рази 7 лютого у центрі міста та 3,0 рази у Південно-західному мікрорайоні 12 лютого;
- формальдегід – у 1,2 –2,5 рази впродовж тижневого періоду по вулиці Гетьмана Сагайдачного у Дніпровському мікрорайоні.
Більш детальна інформація по концентраціям основних забрудників повітря в цілому по місту приведена в таблиці.
Порівняно з попереднім тижневим періодом зафіксовано збільшення концентрацій діоксиду азоту в центрі міста.
У Південно-західному мікрорайоні через значну загазованість вулиці 30 років Перемоги 12 лютого, значно підвищились концентрації діоксиду азоту в першій половині дня. В цей період погодні умови сприяли лише горизонтальному переносу викидів.
У Дніпровському мікрорайоні дещо зменшився вміст формальдегіду, що свідчить про зниження кількості його викидів в атмосферне повітря.
А щодо пилових домішок (завислих у повітрі речовин, яким останнім часом приділяється значна увага у ЗМІ), то їх фактичні концентрації у лютому значно менші за ГДК с.д. Багаторічні результати спостережень показують, що концентрації пилових домішок можуть перевищувати ГДК с.д. (в зимовий період – рідко, в теплий сухий період – частіше) – лише до 2 ГДК с.д.
Основною екологічною проблемою для міста Черкаси є забруднення атмосферного повітря формальдегідом. Впродовж всього періоду спостережень його концентрації перевищують гранично – допустиму норму. В літній період року ці перевищення можуть досягати позначки – у 10 разів. Формальдегід має широкий спектр застосування і досить небезпечний для здоров’я людини. Отже, жителі міста постійно перебувають у забрудненому формальдегідом середовищі.
За прогнозом, погодні умови найближчими днями знову сприятимуть накопиченню шкідливих речовин у приземному шарі атмосфери. Загазованість повітря буде підвищуватись, якщо не зменшувати викиди в атмосферу.
реклама