реклама

реклама

Конфліктна ситуація виникла у Звенигородці, де поліція, яка прибула на виклик фельдшерки швидкої допомоги, склала адмінпротокол проти самої ж фельдшерки.

Швидка

– Вчора о 13:25 у швидку допомогу надійшов виклик проте, що у Звенигородці неподалік заводу «Зоря» чоловікові стало зле, – розповіла «Прочерку» речниця Обласного центру екстреної медичної допомоги Ірина Назарок. – За хвилину диспетчер передав виклик бригаді, ще через хвилину бригада виїхала, ще через шість хвилин була на місці. Але там працівники екстренки нікого не побачили. Тому зателефонували до поліції, щоб виявити особу, яка зробила завідомо неправдивий виклик. Поліція прибула, але заяву у фельдшера не взяла, бо, мовляв, екстрена медична допомога повинна вирішувати ці питання самостійно. Натомість, правоохоронці попередили саму фельдшерку про те, що це саме вона зробила хибний виклик.

Історія мала несподіване продовження. Двоє осіб – один із них із розладами у стані здоров’я, самостійно прибули на станцію швидкої допомоги. Той, хто супроводжував хворого, опублікував у фейсбуці відео і допис, з яких можна зробити висновок, ніби працівниця станції відмовила чоловікові в наданні медичної допомоги. Відео викликало десятки обурених коментарів (щоправда, автор відео згодом свій допис видалив). Натомість, як пояснила Ірина Назарок, медпрацівниця лише сходила по медичну сумку, після чого надала чоловікові медичну допомогу. Пацієнта було госпіталізовано.

Разом із тим, працівниця повідомила, що, взагалі-то, згідно з правилами, вона повинна оглядати лише тих осіб, до яких є виклик по телефону. Це її зауваження викликало обурення відвідувачів. Як повідомила Ірина Назарок, за якийсь час на станцію швидкої прибув наряд поліції. Правоохоронці склали протокол на фельдшерку швидкої, яка перед цим викликала поліцію щодо хибного виклику. Поліцейські мотивували своє рішення тим, що екстренка, мовляв, «повинна сама складати протоколи».

– Дії поліції нас дивують. По-перше, правоохоронці не мали права не приймати заяву у працівниці швидкої, а по-друге, очевидно, що швидка допомога не може складати протоколів, оскільки є не органом охорони здоров’я, а медичним закладом, – сказала Ірина Назарок.

Як повідомила «Прочерку» речниця Головного управління Національної поліції в Черкаській області Зоя Вовк, у Звенигородці в магазині чоловіку стало зле, і відвідувач магазину зателефонував на 103 та викликав швидку. Не дочекавшись медиків, він сам доставив хворого до закладу охорони здоров’я та передав медикам. В цей час бригада швидкої допомоги повідомила своїй колезі про те, що на місці виклику хворого не було. Колега зателефонувала на 102 і повідомила про хибний виклик: медиків не попередили про те, що допомоги на місці події ніхто не потребує.

Коли поліцейські прибули і розібралися в ситуації, вони зробили висновок, що чоловік, який викликав швидку, неправдивих відомостей не надавав, оскільки хворий насправді був, його доправили до медичного закладу самостійно. Протокол за ст. 183 КУпАП склали на жінку, яка зателефонувала на лінію 102 і повідомила неправдиву інформацію. Рішення у справі ухвалить суд.

реклама

Коментарі  

 
+9 #1 Сидоров. 18.02.2022 14:53
Ніц не зрозумів із ситуації. Наплутано так , що не зрозумієш хто кого викликав , кого не було , а потім десь прийшли. Копи чогось протокол склали , з якого дива . А розкласти по поличках западло?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100