У березні «трудова», «військова» пенсія (військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей), пенсія по інвалідності учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС буде перерахована. Індексація виплат відбудеться відповідно до прийнятої 16 лютого цього року постанови № 118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році».

20_main

Документом визначено коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні для індексації пенсії з 1 березня 2022 року – 1,14. Мінімальний розмір підвищення в результаті індексації «трудової» пенсії, «військової» пенсії (військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей), пенсії по інвалідності учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 100 гривень.

До «трудової» пенсії, призначеної за зверненнями до 31 грудня 2021 року включно, яка не підвищується з 1 березня 2022 року, встановлюється щомісячна доплата в розмірі 135 гривень.

Крім того, на коефіцієнт 1,14 підвищуються розміри:

  • – пенсії, призначеної до 31 грудня 2021 року включно військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) та членам їх сімей;
  • – мінімальних розмірів пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • – щомісячних компенсаційних виплат, передбачених для осіб від 75 до 80 років та віку 80+.
  • Окрім того, постанова передбачає встановлення додаткових гарантій щодо розмірів мінімальних пенсійних виплат. Передбачено встановлення щомісячних доплат до пенсій:
  • – особам, які отримують «трудову» пенсію та мають повний страховий стаж (35 років – чоловіки, 30 років – жінки) або є особами з інвалідністю І групи, в яких щомісячний розмір пенсійних виплат не досягає 2300 гривень, в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру;
  • – особам, які не працюють та в яких щомісячний розмір пенсійних виплат (незалежно від їх виду) не досягає 2100 гривень, у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Зазначені перерахунки пенсії буде проведено за матеріалами пенсійних справ без додаткових звернень пенсіонерів.

Виплачуватися перерахована пенсія буде з березня у встановлені пенсіонерам дати виплати.

За інформацією ГУ Пенсійного фонду України у черкаській області

реклама

Коментарі  

 
+3 #1 Сидоров. 23.02.2022 10:10
Задовбують заголовки , типу черкащанам перерахують пенсії. І тільки у тексті часом вказується яким черкащанам- суддям , військовим, інвалідам ,тим кому за 80 років . Звучить що всім черкащанам , але ні , тільки певним черкащанам. Я не проти , дуже добре , що індексують. Але ж пишіть у заголовках правду. Бо надієшся , і втикаєшся носом , що це не тобі. Так дуже часто буває.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100