Показник зараження на Covid-19 зріс на 74% за тиждень у Черкаській області, – про це на брифінгу щодо вакцинальної кампанії повідомив головний державний санітарний лікар Черкаської області Володимир Папач.
Від початку пандемії Covid-19 (березень 2020 року) в Черкаській області захворіли 179 032 особи, померли 3136 осіб. Показник летальності в області складає 1,8%, для порівняння, середньо державний – 2,2%. Розвиток пандемії Covid-19 на Черкащині має сезонний характер із підйомами показників навесні та восени. Найбільше випадків захворювань зареєстровано у віковій групі від 40 до 59 років, найбільше померлих у групі від 60 до 79 років – 55% від загальної кількості, більшість з них це не вакциновані громадяни.
Впродовж 7 місяців поточного року в Черкаській області зареєстровано 49 352 випадки захворювання на Covid-19, що на 15% перевищує аналогічний період минулого року. Померли 446 осіб, що вдвічі менше від минулорічного показника. Показник захворюваності на Черкащині у порівнянні із середньо державним перевищений на 17%, показник смертності на 7,5% менший.
За останній тиждень зафіксовано 73 випадки захворювання на Covid-19, у порівнянні із минулим тижнем показник зараження зріс на 74%.
Головний державний санітарний лікар Черкаської області Володимир Папач пояснює:
«Тобто із серпня поточного року ми можемо говорити про те, що у нас намітилася тенденція до підвищення захворюваності на Covid-19, яка за епідеміологічними прогнозами у вересні буде ще більш інтенсивною. Не в останню чергу це пов’язано із тим, що у нашій області є більше 100 тисяч внутрішньо переміщених осіб і ми очікуємо на початок навчального року. Зрозуміло, що із настанням осені збільшується перебування людей у закритих приміщеннях, отже збільшуються відповідні міжособистісні контакти і створюються умови для інтенсифікації епідеміологічного процесу. Тому значною мірою розвиток цього процесу залежить від того, як громадяни будуть вакцинуватися та дотримуватися встановлених протиепідеміологічних заходів».
На сьогодні в Україні циркулюють штами коронавірусу «Дельта» та деякі підвиди штаму «Омікрон». Нещодавно у Чернівецькій області був виявлений новий різновид штаму «Омікрон» – «ВА.5».
За інформацією Міністерства охорони здоров’я України цей штам має на 50% вищу здатність до швидкого розповсюдження.
“Вірусологічна лабораторія на сьогоднішній день має усе необхідне аби здійснювати тестування для виявлення Covid-19”, – зазначив Володимир Папа.
Головний державний санітарний лікар Черкаської області нагадав, що відповідною постановою №630 Кабінету міністрів України термін карантину подовжено до 31 серпня, а з ним подовжено і дію усіх обмежувальних та проти епідеміологічних заходів.
Також Володимир Папач закликав усіх суб’єктів забезпечити належні умови у своїх установах, а населення дотримуватися карантинних обмежень: носити маски у місцях скупчення, тримати соціальну дистанцію, дотримуватися правил особистої гігієни та використовувати антисептики у громадських місцях. У разі захворювання звертатися за медичною допомогою до сімейного лікаря та дотримуватися режиму самоізоляції.
Анастасія Бут
Коментарі
.. європейських країн
Стрічка RSS коментарів цього запису