Перша вакцинація від COVID-19 відбулася в Черкасах. Лікар-реаніматолог Горенко Євген Васильович із Черкас щойно першим в Україні отримав щеплення від ковіду. Він працює в ковідному відділенні Черкаської обласної лікарні. Про це розповів Голова Черкаської ОДА Олександр Скічко, передає служба відомства.
«Як і в цілому по Україні, у нас працюватиме каскадна модель вакцинації, яка передбачає роботу мобільних бригад у визначеному послідовному порядку. Ми строго стежимо за температурним режимом для зберігання вакцини – від +2° до +8° С», – зазначив Олександр Скічко.
Другою вакцинували старшу сестру реанімаційного відділення Нонну Хачатрян. Процедуру щеплення виконувала лікарка мобільної бригади Людмила Доценко.
Скічко підкреслив, що вакцинація проти коронавірусу є добровільною і безкоштовною. Вона відбудеться в V етапів: на І етапі щеплення отримають медпрацівники та персонал, який надає допомогу ковідним хворим; на ІІ – люди з надзвичайно високим ризиком інфікування (соцпрацівники, люди старше 80 років, решта медпрацівників); на ІІІ – люди з високим ризиком інфікування та ті, хто працює в ДСНС, СБУ, поліції, в освітніх закладах; на ІV етапі – люди віком від 60 до 64 років, дорослі з супутніми захворюваннями. V етап – усі інші категорії населення.
«Стосовно того, чи потрібно вакцинуватися, розкажу історію. Мене вразила розповідь реаніматолога, який рятував життя пацієнтам, хворим на ковід. На моє запитання, чи готовий він вакцинуватися, відповідь була однозначною: «так». Коли я запитав: «чому?», він сказав: «я щодня рятую людей у реанімації і бачу, до яких наслідків може призвести коронавірус. Тому бережіть своє здоров’я – усім 36,6», – сказав Олександр Скічко.
Перші 500 тисяч доз вакцини прибули в Україну вчора, до кінця сьогоднішнього дня їх повинні отримати усі області. Згідно з опитуваннями МОЗ, на добровільну вакцинацію зголосилося 30% українських медиків. Загалом до першої хвилі вакцинації потрапляє майже 13 тисяч людей.
CoviShield або Oxford-AstraZeneca виробляє Інститут сироватки Індії (Serum Institute of India). Розробили препарат британсько-шведська фармацевтична компанія AstraZeneca спільно з Оксфордським університетом. Вакцина стимулює імунну систему виробляти антитіла і налаштовує її для атаки коронавірусного збудника у випадку інфікування SARS-CoV-2.
реклама
Коментарі
Да ти бензином прививайся или спиртом.
Тебе можно,тебя не жалко
Маски в супермаркетах по 3-5 грн. Вакцина не такая и дорогущая, это типа индийский аналог АстрыЗенеки, возможно даже на одном с Астрой заводе изготовленная. Вы можете немного подождать и за свои деньги вколоть Пфайзер или ту же Астру, если не хотите бесплатно, думаю эффект будет приблизительно одинаков. А о выдаче бесплатно масок не слышали и санитайзеров в свободном доступе не видели? О ковидном фонде и об социальной функции государства также не знаем? Тогда для начала читаем информацию и просвящаемся, хотя об чем это я?
Супутник в РФ, так що - вокзал, расея, балалайка.
Так, Ізраїль закупив супутник щоб вакцинувати сирійців, а самі вони ж не такі дурні - вакцинуються тільки пфайзером
А ви можете спокійно переїхати в рф, там вас вакцинують, без проблем.
У вас параноя?
Зоя, глупенькая..
Израиль купил российскую вакцину "Спутник" для Сирии (!) в обмен на освобождение из сирийского плена своей гражданки!
Стрічка RSS коментарів цього запису