реклама
Будівельна компанія надія

У зв’язку з переходом Черкащини у «червону» зону епідемічної небезпеки поширення COVID-19 Держпродспоживслужба області посилила державний нагляд (контроль) за дотриманням суб’єктами господарювання вимог санітарного законодавства та протиепідемічних заходів.

perevirku_cher_z

Упродовж 12-25 листопада цього року фахівці служби взяли участь у проведенні майже 1400 моніторингових перевірок соціально важливих об’єктів. Перевірки проводилися переважно із представниками Національної поліції, у складі спільних моніторингових груп.

Особлива увага під час перевірок звертається на наявність документів про щеплення, довідки про ПЛР-дослідження або на антиген SARS-CoV-2 чи COVID-сертифікату про одужання у працівників та відвідувачів закладів, діяльність яких у «червоній» зоні заборонена (громадське харчування, ТРЦ, непродовольча торгівля, заклади культури тощо).

Порушення протиепідемічних вимог, встановлених Постановами Кабінету Міністрів України, Головного державного санітарного лікаря України, виявлені на 262 об’єктах (19% випадків).

Найбільш розповсюджені з них – недотримання дезінфекційного, маскового режиму, відсутність температурного скринінгу працівників, антисептиків, відповідного маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між відвідувачами та, власне, недотримання дистанції відвідувачами закладів, відсутність організації централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту тощо.

Зокрема, перевірено :

  • 38 закладів дошкільної освіти, порушення реєструвались у 1 (3%) випадку;
  • 32 заклади загальної середньої освіти, порушень не виявлено;
  • 114 закладів громадського харчування, порушення реєструвались у 32 (28%) випадках;
  • 360 закладів продовольчої торгівлі, порушення реєструвались у 86 (24%) випадках;
  • 647 закладів непродовольчої торгівлі, порушення реєструвались у 108 (17%) випадках;
  • 41 перукарню та салон краси, порушення реєструвались у 13 (32%) випадках;
  • 24 агропродовольчих ринків, порушення реєструвались у 4 (17%) випадках;
  • 139 інших об’єктів, порушення реєструвались у 20 (14%) випадках.

За результатами проведених перевірок на адресу суб’єктів господарювання направлено 256 приписів, пропозицій щодо усунення порушень, на посадових осіб складено 119 протоколів про адмінправопорушення у сфері санітарного законодавства, на адресу органів влади, місцевого самоврядування, причетних управлінь, відомств, організацій, керівників підприємств, установ направлено 135 інформацій із відповідними пропозиціями щодо усунення наявних порушень.

При кожній із перевірок із суб’єктами господарювання проводиться роз’яснювальна робота щодо необхідності проведення вакцинації від гострої респіраторної хвороби COVID-19. Фахівці служби також нагадують про не застосування у «червоній» зоні обмежувальних заходів для суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана із обслуговуванням населення (заклади громадського харчування, спортивні зали, готелі, культурно-розважальні заклади та ін.), у разі якщо у працівників та відвідувачів зазначених закладів наявні документи, що підтверджують отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 або негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції, або одужання особи від зазначеної хвороби.  Чинність документа має бути підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатку Порталу Дія.

Загалом із початку року фахівці Держпродспоживслужби області взяли участь у проведенні майже 16200 перевірок. Порушення протиепідемічних вимог, встановлених Постановами Кабінету Міністрів України, Головного державного санітарного лікаря України, виявлені у 21,8% випадків. Найбільше порушень реєструвалось у закладах продовольчої торгівлі (31%), громадського харчування (32%) та на агропродовольчих ринках (20%).

За результатами проведених перевірок соціально важливих об’єктів за виявлені порушення санітарного законодавства на посадових осіб складено 1051 протокол, накладено 913 адміністративних стягнень у вигляді штрафів на загальну суму 260 899 грн, направлено 3391 припис, пропозицію, на адресу органів влади, місцевого самоврядування, причетних управлінь, відомств, організацій, керівників підприємств, установ направлено 1878 інформацій із відповідними пропозиціями щодо усунення порушень вимог санітарного законодавства.

Фахівці Держпродспоживслужби області наразі продовжують здійснювати відповідні моніторингові перевірки, повідомляє пресслужба установи.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Делікат
реклама

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ