реклама Делікат

Минулого тижня розпочато реконструкцію вхідної групи парку 50-річчя Жовтня з боку вул. Пальохи. Так, його “нове обличчя” вже наприкінці наступного місяця буде з сучасними лавами, кашпо, ліхтарями, тротуаром та вхідною частиною. Замовник робіт – Департамент містобудування Черкаської міської ради.

Оновлений вхід до цього парку матиме не лише більш сучасний та естетичний вигляд, а й буде функціональним. Так, тут розташують 10 лав та ще три конструкції для сидіння навколо дерев, кілька квітників та декоративних ліхтарів.


- Парк 50-тиріччя Жовтня – улюблене місце відпочинку жителів Черкас і візитка міста, тож дуже виправдано, що його головний вхід зміниться, адже до цього часу він був радянського зразка. Багато людей зауважували, що він уже морально застарів та невиразний, не освітлюється. Я переконаний, що після реконструкції в черкасців з’явиться ще одне улюблене місце для дозвілля, – говорить директор КП “Дирекція парків” Олександр Радуцький.


Наразі роботи виконують з десяток робітників, працює три одиниці техніки комунального підприємства “Черкасиінвестбуд”.

Попри те, що торік розглядалося питання перейменування парку, офіційна його назва залишається старою. Проте, вхідну частину оздоблять назвою “Парк “Ювілейний”, яку вживають жителі обласного центру.


- Наступним масштабним проектом у цьому парку стане повернення Колеса огляду. Проте, він досить дорогий – більше трьох мільйонів гривень, тож важко сказати, коли вдасться його реалізувати, – зазначає Олександр Романович.

Нагадаємо, що історія парку на березі Дніпра починається з 1953 року, коли працівники лісозахисної станції засадили соснами піщані дюни на околиці міста, а згодом колектив Дахнівського лісництва озеленив урвище. Парк тут заклали 1967 року на честь 50-річчя Жовтневої революції. Автори проекту – митці В. Пастухов та Георгій Урсатій. Останній за комплекс ландшафтного парку удостоєний Шевченківської премії разом зі скульптором та інженером.

Сьогодні його площа сягає 50 га, на території росте близько 70 видів рослин. До послуг відпочивальників 4 паркові атракціони. Також тут працює більше 10 підприємців, які здійснюють торгівлю та пропонують низку розваг для малечі.

Серед нагород черкаської перлини – І місце на Всесоюзному конкурсі ювілейних парків 1972-го року, Золота медаль паркового мистецтва й занесення до Міжнародного каталогу парків 1980-го року, за результатами голосування внесення до когорти 7 чудес Черкащини 2010-го року.

На балансі КП “Дирекція парків” парк перебуває з 2007-го року.

2010-го року підприємство очолило перелік кращих за результатами Національного бізнес-рейтингу загальнодержавного статистичного ранжування суб’єктів господарювання за сукупністю показників їх фінансово-господарської діяльності, а 2013-го вибороло бронзу в рейтингу топ-45 підприємств-лідерів країни.

Адреса парку – вул. Дахнівська, 121, інформує сайт КП «Дирекція парків».

реклама

Коментарі  

 
0 #12 Дмитро 06.10.2014 08:33
Непогано, думаю камінь чипати небудуть. А от жовті хвильки тут взагалі нідочого. Прибрати їх треба.Такий класний парк і така сільська арка :)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #11 ВЕНДЕТА 11.09.2014 11:50
Реконструкція реконструкцією, а скільки Савін з Радуцьким грошей відмили, Вай-Вай... :-*
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #10 стабилизец 11.09.2014 07:27
Шо, еще одно надгробие ? :o Крест не забудьте.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #9 Борис Юхно 11.09.2014 06:31
Ота "каменюка", коли її заштукатурити як у проекті, стає схожою на трансформаторну будку, а для входу в парк це "трохи по дебільному" Але на ній є рядки вірша черкащанина Михайла Ліхцова- єдиного в СРСР обкомівця, який відкрито виступив проти вторгнення в Чехословаччину в 1968 році, за що загримів у мордовські табори. Думай, Романович. Може там замість титульного тексту просто варто б зробити меморіальну табличку про Ліхцова, а камінь залишити як є.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #8 Майдан 3 10.09.2014 17:58
Архітектурний шлак.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #7 черкащанин 10.09.2014 17:22
Цитую Зброяр:
А для чого в проекті на вході здоровенна камінюка - шедевр архітектурної мислі? Краще вже скульптуру з тих, що є в парку, поставити.

то певно та каменюка ,що і була,Радуцький напис пластиком прикриє,"красота"..
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #6 Тася 10.09.2014 14:42
І ОЦЕЙ ПРОЕКТ ,ВОНО (РАДУЦЬКИЙ), НАЗИВАЄ СУЧАСНИМ ?! "СОСНОВКА" ГАРНА СВОЄЮ ПРИРОДНІСТЮ,ЛІС ОМ,ВІН ХОЧЕ ЇЇ СОВКОВО ПРИЛИЗАТИ ,ЦІ КЛУМБОЧКИ-ТУМБОЧКИ,ЧИМ ЦЕЙ "ШЕДЕВР" ВІД ПЛОЩІ КОЛО ЛІТАКА ,ЯКУ ПРИ СОЮЗІ РОБИЛИ,ВІДРІЗНЯ ЄТЬСЯ? РАДУЦЬКОГО ПОРА ГНАТИ ,ХТО ПРОЕКТ ЗАТВЕРДЖУВАВ ТЕЖ.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #5 коловорот 10.09.2014 14:02
Парк Ювілейний? Не чув такого.. "50-річчя", "Соснівка", "Соснівський" - такі назви часто чую.. Треба остаточно перейменувати, дати одну назву, щоб не було різних варіантів.
До речі, що там чути з реконструкцією готелю "Турист" біля парку на схилі Дніпра? Така ж доля, що й Фонтан-Сіті?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #4 баба клава 10.09.2014 13:29
Назва тупа до крику.
пора мінять.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #3 незнайка 10.09.2014 12:43
Не мешало бы сопоставить бюджетные затрата тогда и сейчас
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100