Гарячі номера телефонів

Лісові масиви ДП «Корсунь-Шевченківське лісове господарство» займають площу близько 67 тис. га та розташовані на території, протяжністю близько 250 км. Близькі за місцезнаходженням сусідні підрозділи схожі за природними та господарськими показниками, чого не скажеш про віддалені територіально – відрізняються не лише типи лісорослинних умов, але і породний склад лісоутворюючих деревних порід, особливості та способи проведення необхідних лісогосподарських заходів. Даються взнаки розрізненість території та складні рельєфи.

286697230_386387756853897_872315883974079757_n

Днями у ДП «Корсунь-Шевченківський лісгосп» було проведено виїзну виробничу нараду під керівництвом директора В’ячеслава Шако на тему «Лісокультурне виробництво та протипожежне облаштування лісів». Були присутні головний лісничий, інженер охорони і захисту лісу, інженер лісових культур та лісничі. Відвідали чотири структурних підрозділи підприємства.

Нарада розпочалася на Канівщині, де учасники мали змогу оцінити протипожежне облаштування, організацію відеоспостереження за лісостанами та способи догляду за лісовими культурами на території Михайлівського лісництва. У Корсунському краї відвідали Яснозірське лісництво, проілюстрували колегам протипожежне облаштування та санітарний стан у лісових масивах під час та після проведення рубок догляду у молодняках і вибіркових санітарних рубок. Учасниками наради було оглянуто протипожежні розриви, влаштування мінералізованих смуг новопридбаним навісним обладнанням ЛБД-1,7, очищення лісосік від порубкових решток подрібнювачем лісовим.

У Лисянському лісництві всіх присутніх ознайомили з вирощуванням посадкового матеріалу із закритою кореневою системою та в контрольованому середовищі. Дані способи дозволяють виростити стандартний посадматеріал найвибагливіших деревних порід, які обов’язкові для введення в лісові культури, з метою уникнення мононасаджень. Було продемонстровано процес та результати проведення доглядів за лісовими культурами навісним обладнанням «Канзас-170».

а завершення наради всі присутні відвідали славнозвісне село Моринці, де розташоване Шевченківське лісництво. Саме тут учасників наради ознайомили зі способами хімічного догляду за лісовими культурами: ручним та механізованими методами, які в даному лісництві пріоритетні в застосуванні протягом останніх років. Це дало можливість відійти від дороговартісних ручних доглядів. Також оглянули насіннєсховище, холодильну камеру для подовженого зберігання лісового насіння, лісовий розсадник, теплиці для вирощування посадкового матеріалу лісових та декоративних деревних порід із закритою кореневою системою.

Під час наради учасники мали можливість обговорювати та дискутувати щодо  ефективності  продемонстрованих заходів при різноманітних умовах, але кожен для себе отримав новий досвід ведення лісогосподарської діяльності у відмінних від звичних для нього умов.

Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100