Гарячі номера телефонів

У Черкасах відкрили безоплатний літній табір для дітей. Такий у місті проводять вперше. Програма розрахована на дітей віком від 10 до 14 років, кожен день присвячений окремій тематиці, розповіла координаторка Ольга Сухенко, пише Суспільне.

b3d578c5957b74b7

Літній клуб відкрили його на базі однієї із шкіл міста у межах швейцарсько-українського проєкту “Ми вдома – в Україні”.

За словами пані Ольги, діти у таборі долають смуги перешкод, змагаються у спорті, відвідують творчі заняття та уроки з безпеки, а ще вивчають демократичні цінності.

На локації "Творча майстерня" діти вчаться плести обереги для українських захисників. 10-річна Маша Сидоренко робила браслет із синьо-жовтих стрічок.

"Я люблю плести з бісеру, з різних стрічок. Ми в школі навчалися такому на «Мистецтві», і тут у таборі, нам дуже подобається", – розповіла дівчинка.

04ef6d07a1ccf67b

На «Спортивній» локації команди змагаються між собою і різних іграх. Наприклад, завдання в одній із них – скинути м’ячі суперників із полотна.

Група Олександра Ткаченка перемогла у цьому змаганні двічі поспіль. Якби програв, то не засмутився б, зазначив він. І додав: у літньому клубі йому подобається усе:

"Тут різні змагання, квести. Постійно вчимося новому, а ще розповідають про правила безпеки".

5f4595b6cecb2299

Цим правилам навчають в ігровій формі, зазначила старша інспекторка управління патрульної поліції Вікторія Семенюк.

"Наприклад, розповідаємо, що не можна сідати в авто до незнайомих людей і взагалі з ними розмовляти", – пояснила вона.

Колежанка Вікторії Юлія Сліпченко додала: про правила безпеки дітям розповідають щодня:

"Про безпеку на дорозі, безпеку в інтернеті, в шкільному просторі, на вулиці. А найменшим діткам розповідаємо про правила дорожнього руху".

Подобаються такі зустрічі 11-річній Софії Гаражун. Дівчинка розповіла: у такому таборі вона вперше.

39336ec772739f47

"Мені подобається, бо тут знайшла багато нових друзів. У таборі багато локацій і кожного днями щось витворяємо: як не лазимо по канатах, так робимо тарзанки", – зазначила школярка.

Ходити по канату та тримати рівновагу у клубі спробувала вперше 14-річна Кіра Кулаєва з команди «Черкаські посіпаки». Дівчина розповіла: до цього в таборах не відпочивала ніколи, а тут їй до вподоби дружність та згуртованість учасників:

"Багато різних емоцій, різних цікавих завдань. Сподобалися завдання із канатом, хоча було трохи складно, тому що рівновагу було складно тримати, ще й мотузка внизу колихалася".

На локації "Навчаємося демократії" тренерка Оксана Пишна розповідає дітям, як жити у сучасних реаліях, долати виклики та переживати стреси.

"Ми говоримо про рівність, вчимо діток вирішувати конфлікти. Крім того, розповідаємо їм про певні демократичні процеси", – розповіла вона.

Головне завдання табору – забезпечити дітям активний і змістовний відпочинок, додала координаторка Ольга Сухенко. З її слів, він для дітей як Черкаської громади, так і для переселенців.

За словами директора департаменту освіти та гуманітарної політики Богдана Бєлова, відвідування клубу безоплатне.

"Проєкт реалізують Черкаська міська рада спільно з проєктом «DECIDE». Це україно-швейцарська ініціатива, Українського уряду та Цюріхського університету Швейцарії. Ми подали заявку на конкурс і перемогли", — розповів він.

Першу зміну літнього клубу наразі відвідує 156 дітей. За словами чоловіка, аби охопити більшу кількість охочих, працюють у дві денні зміни. Попереду ще два заїзди – з 1 та із 15 серпня.

реклама

Коментарі  

 
0 #1 Євгенія 31.07.2022 19:56
Доброго дня, дуже зацікавив цей літній табір для дітей, де він знаходиться і як можна записати до нього дитину?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100