45 дітей з Черкащини півтора тижні відпочивали в Казахстані в навчально-оздоровчому центрі «Балдаурєн».
Організаторами поїздки були Посольство Республіки Казахстан в Україні, Посольство України в Республіці Казахстан за підтримки народного депутата України, голови групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків із Республікою Казахстан Сергія Нагорняка та Черкаської ОВА. Про це інформує пресслужба нардепа.
Дітей, які поверталися автобусом з Варшави (куди літаком прибули з Астани), зустріли на вʼїзді до Черкаської області. Діти поділилися враженнями про відпочинок в Казахстані, знайомством з казахськими однолітками, розповіли про те, як презентували українську культуру та пізнавали казахську.
Юні черкащани були вражені красою природи й краєвидів, гостинністю казахів, самобутністю їх культури, кухні й тим, як тепло їх приймали і опікувалися ними. У дітей не було зайвого часу — весь час були ігри, дозвілля, культурні події, екскурсії. Багато уваги приділялось фізичному здоровʼю дітей: кожного ранку зарядка, протягом дня різні руханки, заняття у басейні, на спортивних майданчиках, а також відбувалися заняття в гуртках за інтересами.
«Радий бачити, що діти повернулися переповнені позитивними емоціями і враженнями. Це була не лише поїздка дітей з Черкащини в Казахстан, це був важливий крок в міжкультурному діалозі: адже українські діти пізнавали казахську культуру, налагодили комунікацію з казахськими однолітками, з якими, впевнений будуть продовжувати спілкуватися й надалі. А в Казахстані побачили як наші талановиті діти презентували українську культуру та традиції. Я почув від дітей, які повернулися з Казахстану, щоб вони хочуть і надалі долучатися до схожих проєктів. Можливо, ця поїздка спонукає когось із молоді стати дипломатом або в інший спосіб розвивати в майбутньому відносини між нашими країнами», — розповідає народний депутат Сергій Нагорняк.
За його словами, дуже знаково, що діти поїхали саме з Черкащини, де народився Тарас Шевченко. За десять років перебування в засланні в Казахстані Тарас Шевченко створив сотні малюнків, вірші, натхненні казахською тематикою. Казахи шанобливо до нього ставилися, а він з повагою зображував їх побут, традиції, малював портрети.
Оришич Назар із села Моринці Звенигородського району розповів, що позитивно вражений поїздкою до Казахстану і в нього лише радісні спогади та емоції.
«У мене тепер дуже гарне ставлення до казахів і Казахстану. Якщо вони приїдуть сюди, готовий також їх гостинно приймати і стати для них опорою, робити те, що вони для нас в «Балдаурєні». Я питав їх про Шевченка, казахи казали що знають про нього. Я радитиму одноліткам заводити друзів серед казахів та інших народів, дружити з ними, розповідати про нашу країну. З їхньої культури для мене були дуже цікаві їх пісні, хоч я їх і не розумів. А ще вони вчили нас казахським танцям», — говорить Назар.
Як розповіла одна із супроводжуючих, Алєксанова Анжела — директор Черкаської дитячої художньої школи ім.Данила Нарбута, кожен день перебування в «Балдаурєні» був наповнений незабутніми враженнями, увагою та турботою.
«З першого дня перебування українських дітей у таборі було відчутно: на них тут чекали. Тепла атмосфера, уважне ставлення з боку організаторів, директора, педагогів, всього персоналу закладу, цікава програма дозвілля — усе це сприяє тому, що діти не лише відпочивають, а й відкривають для себе новий світ, сповнений взаємоповаги та підтримки. Особливо цінною є можливість культурного обміну: наші діти з радістю ділилися українськими національними традиціями, а також відкривали для себе красу культури Казахстану. Організатори створили комфортні умови, цікаву програму та безпечне середовище, де кожна дитина почувається щасливою!», — зазначає Алєксанова Анжела.
За словами дітей, перебуваючи в Казахстані, розповідали про те, в яких умовах вони живуть в часи війни і відчували підтримку з боку казахів. Ще їх вразив патріотизм казахів та їх любов до своєї Батьківщини, культури, самобутності — і це робить наші народи схожими. Далі після теплої зустрічі діти поїхали по домівках — різних містах та селах Черкащини розповідати про свою далеку але цікаву подорож.
Зазначимо, на відпочинок поїхали діти з наступних громад Черкаської області: Іваньківська, Буцька, Багачевська, Білозірська, Жашківська, Паланська, Смілянська, Лисянська, Звенигородська, Шполянська, Шевченківська, Тальнівська, Калинопільська, Вільшанська, Черкаська.
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису