За даними департаменту соціальної політки, нині в Черкасах майже 30 000 власників домогосподарств отримують житлові субсидії від держави. Водночас є перелік категорій громадян, кому житлова субсидія не призначається. Докладніше про це розповідає заступниця директора департаменту Катерина Бінусова.

t_1_subsidiia-1

Катерина Бінусова розповідає, що Програму житлових субсидій було започатковано 1995 року рішенням Уряду України для допомоги вразливим категоріям населення  в оплаті житлово-комунальних послуг. Відтоді програма залишається головним механізмом соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.

Щороку все більше громадян користується такою соціальною підтримкою держави. Водночас треба знати, кому житлова субсидія не призначається?

1) Насамперед, якщо загальна площа житлового приміщення перевищує 130 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 230 кв. метрів для індивідуальних будинків.

Водночас, за вищезазначених умов існують винятки, коли житлова субсидія може бути призначена. Умови зазначені в підпункті 1 пункту 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848. Ознайомитись з ними можна на сайті Верховної Ради України за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/.../848-95-%D0%BF/ed20221014...

2) Якщо будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має у власності:
*транспортний засіб, що підлягає реєстрації в установленому законодавством порядку, з року випуску якого минуло менше п’яти років;

*більше ніж один транспортний засіб, що підлягає реєстрації в установленому законодавством порядку, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років.

Водночас, за вищезазначених умов існують винятки, коли житлова субсидія може бути призначена. Умови зазначені в підпункті 2 пункту 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848. Ознайомитись з ними можна на сайті Верховної Ради України за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/.../848-95-%D0%BF/ed20221014...

2) Якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді:

*за інформацією ДПС, ПФУ, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії;

*або нарахований середньомісячний сукупний дохід менше ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;

*та/або ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; або такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів.

Водночас, за вищезазначених умов існують винятки, коли житлова субсидія може бути призначена. Умови зазначені в підпункті 3 пункту 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848. Ознайомитись з ними можна на сайті Верховної Ради України за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/.../848-95-%D0%BF/ed20221014...

4) Якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед місяцем звернення за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив на суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 тис. гривень:

*купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), іншого нерухомого майна, транспортного засобу (механізму), цінних паперів та інших фінансових інструментів, віртуальних активів (у значенні, наведеному в Законі України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які роботи або послуги; платіж (платежі), що випливає з правочинів, за якими передбачено набуття майнових прав на нерухоме майно та/або транспортні засоби (механізми);

*внески до статутного (складеного) капіталу товариства, підприємства, організації;

*благодійну діяльність (виключно у вигляді сплати коштів);

*надання поворотної/безповоротної фінансової допомоги, позики.

Водночас, за вищезазначених умов існують винятки, коли житлова субсидія може бути призначена. Умови зазначені в підпункті 4 пункту 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848. Ознайомитись з ними можна на сайті Верховної Ради України за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/.../848-95-%D0%BF/ed20221014...

5) Якщо уповноваженим органом отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.

Водночас, за вищезазначеної умови існують винятки, коли житлова субсидія може бути призначена. Умови зазначені в підпункті 5 пункту 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848. Ознайомитись з ними можна на сайті Верховної Ради України за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/.../848-95-%D0%BF/ed20221014...

6) Якщо громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання на вимогу уповноваженого органу або не сплачує суми до повернення, визначені уповноваженим органом.

7) Якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які, за даними Єдиного реєстру боржників, мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці.

Водночас, за вищезазначеної умови існують винятки, коли житлова субсидія може бути призначена. Умови зазначені в підпункті 7 пункту 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848. Ознайомитись з ними можна на сайті Верховної Ради України за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/.../848-95-%D0%BF/ed20221014...

8) Якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок).

Водночас, за вищезазначеної умови існують винятки, коли житлова субсидія може бути призначена. Умови зазначені в підпункті 8 пункту 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848. Ознайомитись з ними можна на сайті Верховної Ради України за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/.../848-95-%D0%BF/ed20221014...

9) Якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у загальній сумі, що перевищує 100 тис. гривень, або облігації внутрішньої державної позики на загальну суму, що перевищує 100 тис. гривень.

10) Якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед місяцем звернення за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних та/або освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень.

Довідково:

За докладнішою інформацією звертайтеся за телефонами громадської приймальні департаменту соціальної політики:
095 200 16 45
067 509 50 26
093 296 54 58

Більше про субсидії читайте на сайті Міністерства соціальної політики
https://www.msp.gov.ua/timeline/subsidii.html

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100