Одним з важливих документів, які отримують переселенці, є довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (ВПО). Чи потрібно при заміні чи отриманні документа, що посвідчує особу, вносити зміни до довідки ВПО?

ВПО

За даними департаменту соціальної політики, станом на початок квітня у Черкасах офіційно зареєстровано 26 626 внутрішньо переміщених осіб.

Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, яка діє безстроково, крім випадків, коли є підстави для її скасування.

Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи підтверджує фактичне місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, які спричинили таке переміщення.

Так, до відомостей, які містяться в довідці ВПО, серед іншого, належать і реквізити документа, який посвідчує особу (паспорта громадянина України, посвідки на постійне місце проживання, свідоцтва про народження дитини тощо), а сама довідка пред’являється разом з паспортом громадянина України або іншим документом, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, або свідоцтвом про народження дитини.

Тобто, довідка ВПО не є документом який посвідчує особу, а лише є підтвердженням того, що особа взята на облік як ВПО та на період дії обставин, що спричинили внутрішнє переміщення, особа проживає не за місцем реєстрації.

При цьому законодавство передбачає обов’язок переселенця інформувати орган соціального захисту населення про:

*зміну фактичного місця проживання/перебування;

*повернення додому (за місцем “прописки”).

А також треба актуалізовувати відомості про:

*обставини, що спричинили внутрішнє переміщення;

*житлові, соціальні, медичні, освітні та інші потреби;

*наявність інвалідності та потребу в технічних та інших засобах реабілітації.

У разі втрати або псування «паперового» примірника довідки переселенець може звернутися до органу соціального захисту населення для отримання дублікату довідки. Так само, ВПО може звернутися за «паперовою» довідкою у разі потреби, якщо постановка на облік ВПО була здійснена онлайн у Дії.

Але якщо змінено:

*персональні дані (ПІБ);

*номер банківського рахунка (за стандартом IBAN);

*категорію одержувача допомоги на проживання ВПО (працездатна особа, дитина, особа з інвалідністю),

то слід звернутися до органу соціального захисту населення, аби  актуалізувати дані для здійснення виплат, оскільки у такому разі виплати можуть не надходити із технічних причин (неможливості здійснити переказ коштів).

Про це повідомляє Черкаська міськрада.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

bigmir)net TOP 100