Більшість ВПО мають право на щомісячну фінансову допомогу від держави: 2 тисячі гривень на дорослих і 3 тисячі гривень для дітей та людей з інвалідністю. Втім, є причини, чому переселенцям можуть не виплачувати таку допомогу. Більше про це інформує заступниця директора департаменту соціальної політки Катерина Бінусова.

340667141_1427531531402577_5767780678216572895_n

Як інформує Катерина Бінусова, станом на початок квітня у Черкасах офіційно зареєстровано 26 626 внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Згідно з постановою Уряду більшість внутрішніх переселенців мають право на отримання щомісячної фінансової допомоги від держави.

Втім, цю допомогу можна втратити, якщо по-перше, рідне місто чи село людини виключили з переліку територій, на яких ведуться бойові дії, або ж тимчасово окупованих. Переліки цих громад постійно оновлюються. Станом на 10.04.2023 до переліку входять 329 громад у Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській та Запорізькій областях.

Також людина втрачає право на такі виплати, якщо не живе за зазначеною адресою або ж виїхали за межі України.

«Виплати можуть скасувати з наступного місяця, якщо під час перевірки місця перебування виявиться, що людина не проживає за попередньо вказаною адресою і не зареєструвала нової в органах соціального захисту протягом 10 календарних днів. У цьому випадку анулюють лише грошові виплати, а не довідку внутрішньо переміщеної людини», – говорить Катерина Марківна.

Якщо людина залишається за кордоном понад 60 днів, це стає підставою для скасування:

* довідки переселенця;

* фінансових виплат.

При цьому державну підтримку переселенцям виплачують незалежно від отримання:
* гуманітарної допомоги;

* підтримки від міжнародних організацій;

* субсидії;

* інших видів соціальних допомог та компенсацій;

* працевлаштування чи реєстрації ФОП;

* купівлі нерухомого або рухомого майна.

Катерина Бінусова нагадує, що отримати довідку ВПО та подати заяву на виплату грошової допомоги на проживання можна за допомогою застосунку «Дія». Також внутрішньо переміщені особи можуть звертатися до органів соцзахисту населення, в ЦНАП або до уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради.

Про це йдеться на сайті ЧМР.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

bigmir)net TOP 100