З 1 травня громадянам призначатимуть субсидію на літній сезон. Тож чи потрібно черкащанам звертатися для цього до ПФУ і хто може залишитися без допомоги від держави?

342981305_4173957106163692_6539931185503603300_n

Важливо, що автоматично призначать субсидію не всім. Але більшість людей, які отримували субсидії в опалювальному періоді, автоматично отримають їх і з травня. Якщо, звісно, не з'явилися нові обставини, які впливають на отримання допомоги від держави (змінився майновий стан чи склад сім'ї).

Про такі обставини необхідно повідомити Пенсійний фонд України (ПФУ). Якщо цього не зробити, можна залишитись без субсидії. Крім того, субсидіанти можуть зобов'язати повернути неправомірно отримані суми. Це стосується й випадків, коли людина вказала недостовірні дані у заяві чи декларації про доходи та витрати.

Також подати нові документи (заяву та декларацію) необхідно, якщо

  • у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;
  • члени домогосподарства орендують інше житло;
  • кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб у домогосподарстві менша, ніж кількість зареєстрованих;
  • домогосподарство звертається за призначенням житлової субсидії на купівлю зрідженого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Під час подання заяви протягом двох місяців з початку неопалювального сезону субсидію призначать з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на його отримання.

При призначенні субсидії на літній період обліковується сукупний дохід сім'ї за ІІІ-ІV квартали попереднього календарного року.

Якщо піднімуть тарифи на комунальні послуги, то суму виплат перерахують пропорційно до підвищення.

Як ми знаємо, при розрахунку державної допомоги на оплату комунальних послуг беруть до уваги різні види доходів. Це не лише зарплати та пенсії, а й, приміром, допомога з безробіття, компенсація з догляду за особою з інвалідністю та інше.

У зв'язку з цим треба знати, що грошова допомога від міжнародних організацій, яку виплачують постраждалим під час воєнного стану, не враховуватиметься при розрахунку субсидії. Також до сукупного доходу сім'ї при розрахунку субсидії не включають

  • допомога на проживання для внутрішньо переміщених осіб (ВПО);
  • компенсацію витрат на тимчасове розміщення ВПО, що перемістилися після 24 лютого 2022 року.

Однією з умов надання допомоги від держави є відсутність комунальних боргів. Так, згідно із законодавством, субсидія не призначається, якщо заявник має прострочену понад три місяці заборгованість, що перевищує 680 гривень. Зважаючи на сказане, наявні борги слід погасити до травня.

Боржникам також можуть призначити субсидію, але лише за наявності договору з постачальником послуг про реструктуризацію заборгованості.

За інформацією департаменту соцполітики ЧМР

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

bigmir)net TOP 100