Більше тижня в неврологічному відділенні міської дитячої лікарні провів першокласник Даніель Островський з діагнозом «Струс мозку».
Учень черкаської загальноосвітньої школи I-III ступенів-ліцею спортивного профілю № 34 на перерві впав і вдарився головою. Уже на наступному уроці дитині стало зле, тож вчителька відправила його до медсестри. Однак медпрацівник Наталія Бублик не виявила в хлопчика суттєвих ознак травми… Після уроків тато забрав Даніеля додому, і вже там дитина мало не знепритомніла. Її ледве розворушили, коли приїхала «швидка». Батьки не розуміють, чому шкільний медпрацівник так неуважно поставилася до здоров’я першокласника. Адже важко уявити, які могли бути наслідки травми.
«Така людина не може працювати в медицині»
Зараз Даніель Островський ще доліковується вдома. Хлопчик робить домашнє завдання і каже, що вже скучив за однокласниками і хоче у школу.
– У мене сильно боліла голова. На фізкультурі стало погано і я сів на лавочку. А потім став погано бачити, – згадує події Даніель і тулиться до мами.
Мама Ганна Островська розповідає: уже тоді, коли дитина була в лікарні, вдалося з’ясувати, що трапилося. На перерві діти гралися, Даніеля хтось штовхнув і, як він каже, хлопчик вдарився головою об парту. Наступним уроком була фізкультура. Там дитина відчула себе дуже зле. Коли класний керівник побачила, що в дитини погіршилося самопочуття, відправила його в супроводі двох однокласників до медсестри. Але та не виявила в Даніеля суттєвих ознак травми і відправила його назад у клас.
– Медсестра нас запевняла, що прикладала йому холодне і мазала «Рятівником». Але Даніель каже, що вона нічого йому не робила, – обурюється Ганна Островська. – Вона стверджувала, що дитина ні на що не скаржилася. Хоча Даніель казав їй і що болить голова, і що темніє в очах. Я вважаю, що таке халатне ставлення до дітей просто недопустиме. І така людина не має права працювати в медицині.
Ганну Островську обурює, що медпрацівник навіть не визнає своєї провини. Хоча очевидно, що вона не побачила серйозної проблеми.
– Боюся навіть уявити, що могло б бути, якби Даніель повертався додому сам. Багато дітей ходять самі в школу й додому, батьки не можуть усіх водити. Він міг упасти просто на вулиці! А медсестра навіть не вибачилася! – каже Ганна Юріївна.
До школи та до вчительки родина Островських претензій не має. Але хочуть добитися, аби ця медсестра у школі не працювала. Тож уже написали листа на ім’я міського голови Сергія Одарича, обласне управління охорони здоров’я та заяву в міліцію.
– Ситуація, що відбулася з нашою родиною, як виявилося, є типовою в школах. Але всі мовчать! Подивіться, скільки зараз випадків і травмувань, і смертності у школах. Стає просто страшно від розуміння наслідків того, що такі люди відповідають за здоров’я наших дітей, – каже Ганна Островська.
«Дитина була адекватна»
У школі за цим фактом уже провели службове розслідування. Адміністрація навчального закладу вчасно повідомила про факт травмування департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, звернулася з відповідним листом до головного лікаря міської дитячої лікарні Володимира Борисенка, оскільки саме цьому закладу підпорядковується медпрацівник.
– Школа стоїть на позиції батьків, оскільки ми відповідаємо за здоров’я та безпеку дітей під час навчально-виховного процесу. Можливо, медсестра і ображається, що я не стала на її захист, але, в першу чергу, я маю дбати про дітей, – коментує директор Черкаського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-III ступенів-ліцей спортивного профілю № 34» Віра Мукан. – Медпрацівник могла зробити елементарне: відвести дитину до класу, а не відправляти хлопчика самого, і викликати батьків та повідомити адміністрацію про стан дитини. І обов’язково поцікавитися в класовода про подальший стан учня. Однак ми чуємо нарікання на вчительку.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Ольга Ляшенко показує графік чергувань вчителів у коридорі. Каже: вчителька не могла повести Даніеля в медпункт чи забрати його, бо якраз була чергова. Переконує, що Даніель упав не на парту, а на підлогу, де лежав килимок.
У вчительки Валентини Вознюк за 36 років трудового стажу це перша травма в класі.
– Після третього уроку діти перевдягалися на фізкультуру. Однокласник штовхнув Даніеля, той упав. Я саме наглядала за коридором, тому не побачила цього моменту. Вони мені нічого не сказали. Аж після фізкультури Даніель зізнався, що в нього болить голова. Я відправила з двома дітками в медпункт. Через деякий час він повернувся. Питаю: «Ну що?» Він каже: «Нічого». «Тобі щось робили?» «Ні», – розповідає Валентина Степанівна.
Уже отримали відповідь головного лікаря про результати їхньої перевірки. Там вказано, що медпрацівник Наталія Бублик отримала догану.
– На жаль, ми не можемо якось впливати на роботу медпрацівника чи визначати рівень покарання, оскільки нам він не підпорядковується, – каже Віра Мукан.
Медпрацівник Наталія Бублик коментує ситуацію неохоче.
– Мені вже й так крові попили! – каже.
Вона не розуміє, чому батьки пред’являють до неї претензії.
– Його привели хлопчики, а не вчителька. Сказали, що стукнулися головами. Я спитала, де болить. Він показав на лоб. Оглянула: там ні набряків не було, ні почервоніння. Приклала холод. На головний біль він не скаржився, нудоти не було, тиск також у нормі. Дитина була адекватна, нормальна. Так, перший клас, я розумію, може, не все сказав. Але ж я теж не все можу знати. Якби я знала, що він упав на підлогу, то, може б, дії були інші, – каже Наталія Петрівна.
Каже: з нею проводили бесіду, винесли догану, тож вона все зрозуміла.
– Далі, якщо такі трапляються батьки, то при найменшому ударі чи забитті я буду сповіщати батьків. Хай кидають роботу і приїжджають. Ось ваша дитина, віддаю вам, щоб потім не була крайня медсестра, – відповідає вона.
Медсестра не знає клініку хвороби?
У лікарні було створено комісію, яка також проводила розслідування цього випадку. Запрошували медсестру Наталію Бублик, аби висловила свою позицію. Однак вона стояла на тому, що обсяг її дій по відношенню до дитини був цілком достатній.
– Ми у своїй роботі керуємося посадовими інструкціями. У посадових обов’язках медсестри шкільного відділення є такий пункт, як відповідальність за здоров’я дітей. І при виникненні подібних ситуацій травмування дитини, вона має надавати інформацію батькам та керівництво закладу. Цього Наталія Петрівна не зробила, розцінивши стан дитини як задовільний, – розповідає заступник головного лікаря Валентина Остапчук.
Медик каже: струс мозку, з яким було госпіталізовано Даніеля Островського, міг би мати тяжкі наслідки для подальшого здоров’я дитини. А симптоми цієї хвороби можуть проявлятися не зразу, а через деякий час після травмування. Це і сталося з Даніелем.
– Якби медсестра знала клініку захворювання, вона могла б зрозуміти, що задовільне самопочуття на момент огляду – це не привід до того, щоб відпустити дитину і забути. Слід було повідомити батькам, рекомендувати огляд у невролога, – зауважує Валентина Трохимівна.
Каже: такі випадки у школах поодинокі. Однак кваліфікація саме цього медпрацівника викликає значні сумніви.
реклама
Коментарі
Я дійсно чула про випадки відповідальних медиків: чула про шкільну медсестру, яка "відвойовувала" дитину у батьків, щоб не піддати її життя ризику, сама пам"ятаю медсестру моєї школи, яка опікувалася нами як мати. Я була вражена уважним ставленням медиків міської "Швидкої" і лікаря Першої міської лікарні (зауважте, все це БЕЗКОРИСЛИВЕ ставлення).
То поясніть мені - наша ситуація - це зубожіння конкретної особистості, зубожіння жінки, медика Бублик, яка самостверджуєть ся за рахунок маленьких дітей, випробовує межі своєї влади, піддаючи ризику їх життя. Чи може - це результат безвідповідальн ого керівництва Департаменту охоролни здоров"я, Обласного управління охорони здоров"я, яким виходить байдуже, хто чи що представляє їх у шкільних закладах, чи має ця людина достатні знання, чи здатна вона взагалі до цієї роботи.
Просто подумайте про те, що Ваша, саме Ваша дитина може опинитися коли-небуть у небезпеці, а поряд опиниться такий "медик"...
Специалист по зонах, Диор?
Стрічка RSS коментарів цього запису