Це один із улюблених висловів міського голови Золотоноші Віталія Войцехівського. Саме тому на початку своєї каденції в першому зверненні до депутатів усіх партій він закликав їх боротися не один із одним, а за розвиток рідного міста. Сьогодні золотонісцям є чим похвалитися. В той час, коли країну лихоманить від розбитих доріг, місцеві шляховики наполегливо їх ремонтують. Реформоване новим градоначальником житлово-комунальне господарство ефективно розширює сфери своєї діяльності. Незважаючи на труднощі розвивається промисловість. І Золотоноша поступово, але досить помітно, як і обіцяв своїм виборцям Віталій Олександрович, перетворюється на справжнє європейське місто. В чому ж криється секрет такої результативності золотоніської влади? Розгадати його ми спробували в розмові із самим Віталієм Войцехівським.
– Віталіє Олександровичу, з якими двома найбільшими проблемами Ви зіткнулися, очоливши міську раду?
– Першою найбільшою проблемою були наші очисні споруди. Вірніше той жахливий стан, в якому вони десятиліттями знаходилися. Реконструкція їх далася нам нелегко. Але тепер уже на колекторі, розташованому в центрі міста, працюють два нові потужні насоси. Найближчим часом ми придбаємо ще один. І сподіваюся, що нечистоти більше не забруднюватимуть ні повітря нашого міста, ні воду. А другою гострою проблемою було безробіття. Долаємо ми його розвитком промисловості і малого бізнесу. Приміром, із введенням в експлуатацію заводу по виготовленню розчинної кави, було працевлаштовано 300 золотонісців. До речі, і з керівниками промислових підприємств, і малого бізнесу в нас досить тісна співпраця, націлена на соціально-економічний розвиток міста. Саме завдяки цій співпраці ми маємо змогу і плитку класти на тротуарах, і фонтани будувати. Тобто займатися благоустроєм Золотоноші.
– А які нагальні проблеми долаєте сьогодні?
– Одна із найголовніших – наша річка Золотоношка. Як з’ясувалося, для того, щоб її оживити – очистити від мулу і нечистот, необхідні всілякі дозволи відповідних інстанцій. Тож ми наразі з цього приводу ведемо перемовини з обласними екологами і сподіваюсь, що вже до травневих свят перейдемо від слів до діла. Що стосується інших проблем, то я б сказав, що вони поточні і ми вирішуємо їх у робочому режимі. Як і в попередніх роках продовжуємо займатися освітленням вулиць. Вже з початку цього року відновили його в кількох мікрорайонах міста. Ремонтуємо дороги. В 2013-му плануємо витратити на це понад 2 млн. гривень, що значно більше ніж торік.
– В країні вже кілька років говорять про нагальність реформ в комунальному господарстві, а Ви реформували його ще в 2011 році. Як це Вам удалося?
– Я прекрасно усвідомлював, що той стан, в якому знаходилося наше місцеве комунальне господарство, тільки гальмуватиме розвиток міста і ті завдання, які я поставив перед собою в цьому напрямку. А тому був ініціатором створення конкурентоспроможного підприємства, яке б виконувало цілий спектр послуг, в тому числі вивезення сміття і в цілому благоустрою. Сьогодні в цьому підприємстві вже є кілька одиниць нової закордонної багатофункціональної техніки. Наприклад, трактор фінського виробництва не тільки чистить та підмітає сніг на дорогах, а й посипає їх піском та косить траву. Наразі наші комунальники активно заключають угоди на вивезення сміття із населенням приватного сектора. Між іншим, нова спецмашина для цього також є. А ще проводять відеозондування каналізаційної системи на центральних вулицях міста. Під час цих робіт з’ясувалося, що вона замулена на 80 відсотків. Тож тепер працівникам комунальних служб додалася ще одна велика ділянка роботи.
– Золотонісці звикли до того, що починаючи з весни й до осені Ви постійно дивуєте їх якимись новими алеями, архітектурними конструкціями, клумбами. Які сюрпризи очікують їх цього року?
– Думаю, що таких сюрпризів буде немало. В зв’язку з тим, що цього літа ми очікуємо присвоєння всеукраїнського статусу нашому фестивалю чорнобривців, який більше не проводиться в жодній країні світу, плануємо прокласти майже 2-х кілометрову чорнобривцеву алею, на якій крім квітів установлять ще й нові лавочки, освітлення тощо. Будемо удосконалювати встановлений торік фонтан. А ще в рамках започаткованої два роки тому програми «Перетворимо край на березовий гай» продовжуватимемо висаджувати дерева й кущі та створимо поблизу міста долину квітів.
– А чому Ви не говорите про культурно-мистецьке містечко, яке плануєте побудувати в центрі міста?
– Нам ще необхідно відвоювати землю для нього. Справа в тому , що в центрі Золотоноші на площі 17 гектарів донедавна була розташована військова частина і ми звернулися до Президента України з проханням передати цю територію у власність міста. І вже отримали відповідь, що це питання ближчим часом буде розглянуто в Кабінеті Міністрів. Сподіваюся, що воно вирішиться позитивно для золотонісців. Тоді ми й створимо там це містечко, вільне від алкоголю і тютюну. Побудуємо спортивний комплекс із басейном, дитячі кафе, майданчики. А оскільки там є добротні приміщення, перенесемо туди краєзнавчий музей, який уже давно потребує просторої будівлі, спортивну школу. Тим більше, що стадіон і гімнастичні та борцівські зали там уже є. Відкриємо українську світлицю, де майстри народної творчості зможуть і виставляти, і продавати свої роботи. Будемо проводити усілякі мистецькі фестивалі та свята. Але спершу дочекаємося рішення Кабінету Міністрів.
– Ви завжди дбаєте про культурно-освітянську сферу. Своїм прикладом залучаєте молодь до спорту, інтелектуальних шоу. Як Ви встигаєте все це робити?
– Я активний по житті (сміється). Пасивність – це не для мене. Завжди знаю, що не хлібом єдиним живе людина. При цьому постійно пам’ятаю, що і в творчості, і в спорті на голому ентузіазмі успіхів досягнути проблематично. Тому намагаюся створювати в Золотоноші для розвитку цих сфер відповідні умови. Зовсім недавно провели опалення в міському будинку культури. І тепер і нашим місцевим артистам, і столичним, яких ми час від часу запрошуємо з концертами для золотонісців, стало набагато комфортніше працювати.
реклама