Як повідомив «Прочерку» пан Володимир, після його звільнення тиск на нього продовжується. Зокрема, керівника «ДНД» постійно викликають в міліцію, та ще й пропонують пройти психофізичне обстеження. Володимир Стадник припускає, що внаслідок такого обстеження йому повішають ярлик психічно хворого. «І тоді, скажуть, що тілесні ушкодження, які мені завдали, коли я був під вартою, я сам собі завдавав», – каже пан Стадник.
За словами заступника голови громадського об’єднання «ДНД» Галини Нікітіної, звільненню її керівника передував ініційований вкладниками кредитних спілок пікет, який десятки людей провели вранці того ж дня, 20 липня, під стінами Придніпровського районного суду Черкас.
– Два роки Володимир Стадник працював з ошуканими черкаськими вкладниками кредитних спілок (діти війни, інваліди, пенсіонери). У травні 2010 зробив запит до облдержадміністрації та обласної міліції про проведення громадської експертизи у питанні вкладників, але відповіді не отримав, – розповідає пані Галина. – 8 липня Володимир Володимирович подав позов до адмінсуду про оскарження дій Черкаської облдержадміністрації, а вже 10 липня його закрили в КПЗ та фабрикують кримінальну справу за статтею 279 частини першої за фактом перекриття дороги начебто у квітні. Але офіційно організація «ДНД» дорогу не перекривала. Лише 15 липня мене з адвокатом допустили до нього. Він був побитий, розповідав, що його цитую «катували». Лице в нього було синє, руки по лікті теж.
Обурені діями правоохоронців і самі вкладники кредитних спілок, які злякалися, що можуть втратити свого лідера, який відстоює їхні інтереси.
Так, за словами Костянтина Голіченка, хоч він і «після інсульту», однак під стіни суду таки пішов, щоб виразити свій протест проти затримання лідера «ДНД». Костянтин Корнійович розповідає, що він є вкладником спілки «Добрі гроші». Дідусь відніс туди 4400 грн., а повернути їх намагається вже два роки.
– А я поклала у кредитну спілку «Фортеця» 6 тисяч гривень на похорон. Проте отримати назад їх також не змогла, – розповідає 79-річна Ідея Пугач. – Стадник намагався нам допомогти отримати вклади і його стали обливати брудом. Мені це просто дико. Скільки завгодно буде потрібно, стільки часу і відстоюватиму свої права.
Коментувати що-небудь у цій справі відмовляється як слідчий, так і суддя.
А от адвокат, що представляє інтереси пана Стадника вважає, що суд і правоохоронні органи діяли занадто суворо, беручи під варту чоловіка.
– Стаття, за якою звинувачують пана Стадника, не є тяжкою. За цією статтею не передбачено покарань у вигляді позбавлення волі, – пояснює адвокат Вадим Хворов. – До того ж у Стадника є постійне місце проживання і місце роботи. Тож зрозуміло, що потрібно було змінити міру запобіжного засобу з утримання під вартою на підписку про невиїзд.
«Прочерку» вдалося зв’язатися і з самим Володимиром Стадником.
– Зараз мене викликають у міліцію. Ситуація, як я розумію, наступна: оскільки справа не склалася з моїм арештом, бо стосовно мене були застосовані незаконні дії, то тепер мені пропонують пройти психофізичне обстеження, – говорить Володимир Стадник. – Тобто хочуть мене зробити психічно хворим, щоб потім можна було сказати, що я сам завдав собі тілесних ушкоджень. Але наше громадське об’єднання не перестане боротися за права громадян. І я не зупинюсь. Лише методи боротьби ми змінимо. Якщо раніше діяли більш демократично і відкрито, то нині треба буде діяти більш підпільно і жорсткіше. Але добиватимемось повернення вкладникам кредитних спілок грошей у будь-якому разі. До речі, торік саме завдяки пікетам вкладників процес розслідування кредитних спілок зрушив з місця.
реклама