реклама
Будівельна компанія надія

Ще невідомо, чи вдалося б настільки швидко Верховній Раді стабілізувати ситуацію в країні після жорстоких силових протистоянь, якби група депутатів, що входили до тодішньої провладної більшості, не висловила свій протест проти дій влади. 20 лютого вони виступили із заявою, в якій закликали колег терміново зібратися на засідання Верховної Ради та взяти на себе відповідальність за вирішення ситуації в країні.

Першим свій підпис під цією заявою поставив народний депутат від округу № 195 на Черкащині Володимир Зубик, який і виступив з відповідною ініціативою.

Він розповідає: з вимогами припинити протистояння та сісти за стіл переговорів помірковані депутати зверталися ще з самого початку, після розгону беркутівцями мирного протесту студентів. Однак, тодішня влада до них не дослухалася.

– Ми вимагали припинити насилля на вулиці, повернути Конституцію 2004 року і провести дострокові президентські вибори. Я особисто отримав чимало негативу внаслідок такої ініціативи. Звісно, хід історії переламали народ і майдан. Але якби не вольове рішення депутатів, невідомо, чим би все могло закінчитися, які могли б бути репресії. Все було: і погрози Януковича також… – згадує Володимир Зубик.

«Раніше ми неодноразово заявляли про те, що необхідно припинити протистояння та піти на переговори для прийняття компромісного рішення у стінах Верховної Ради України. Але наші заклики були проігноровані діючою владою та керівництвом Верховної Ради України. Зараз ми бачимо, що це призвело до бойових дій на вулицях міст, кровопролиття, численних жертв по обидва боки протистояння. Однозначно, влада повинна захищати права та інтереси свого народу, а не вести війну з громадянами», – висловили свою позицію нардепи.

 

У заяві вони офіційно засудили дії, направлені на ескалацію збройного конфлікту та закликали правоохоронні органи – внутрішні війська, підрозділи МВС і СБУ не виконувати «злочинні накази, спрямовані на застосування вогнепальної зброї, не допускати участі правоохоронних органів у провокаціях із застосуванням кримінальних елементів проти мирного населення та мітингувальників по всій Україні.»

Утім, як зазначає Володимир Зубик, він не звик багато говорити, а воліє відразу переходити до дій. Можливо, тому про його підтримку майдану практично нічого невідомо. Але саме за ініціативи депутата було передано близько 1 тис. тонн нафтопродуктів для потреб самооборони та армії. І саме за його ініціативи компанія «Інтергал-Буд», яка займається житловим будівництвом, передала 7 квартир сім’ям загиблих на Майдані. 3 квартири – у Києві і 4 квартири – у Львові.

У Києві прийнято рішення передати квартири родинам загиблих журналістів, В’ячеслава Веремія та Ігоря Костенка. Зокрема, В’ячеслав Веремій загинув під час виконання своїх професійних обов’язків – його вбили «тітушки», коли журналіст уже повертався зі зйомок на таксі. А 22-річний Ігор Костенко був активістом Євромайдану і загинув 20 лютого під час силових протистоянь від кулі. Отримали квартиру також рідні Сергія Бондарева, який загинув під час першого штурму біля Будинку Профспілок. У нього залишилася дружина на восьмому місяці вагітності та непогашена розстрочка за квартиру.

На фото – загиблий журналіст видання «Вести» В’ячеслав Веремій

На фото – загиблий журналіст видання «Вести» В’ячеслав Веремій

Нагадаємо, що у журналіста В’ячеслава Веремія без годувальника лишилися дружина та 4-річний син.

– Я переконаний, що бізнес повинен бути соціально відповідальним. Ми не могли залишити без допомоги родини тих, хто відстоював свободу України, хто поклав своє життя заради того, щоб ситуація в країні змінилася. І компанія «Інтергал-Буд» це чудово розуміє. Адже стан будівельної галузі зараз дуже невтішний, скрізь панує корупція. Можливо, саме завдяки тим людям, які боролися за Україну, вдасться змінити стан справ і в галузі, і в економіці у цілому, – коментує Володимир Зубик.

Ініціативу по виділенню житла підтримали представники як будівельної, так і медіа-галузі.

Зокрема, Конфедерація Будівельників України закликала усіх будівельників приєднатися до такої місії соціальної відповідальності.

А керівник холдингу «Мультимедіа Інвест Груп» Ігор Гужва (куди входить газета «Вести», де працював загиблий В’ячеслав Веремій, – ред.) підкреслив, що необхідно звернути увагу й на тему освіти, адже в багатьох загиблих залишились діти.

Загалом же, із самого початку мирних акцій компанія «Інтергал-Буд» через представників партії «Батьківщина» фінансувала потреби учасників Євромайдану, в тому числі перші намети для мітингувальників були придбані з ініціативи та за кошти компанії. Зокрема, наметів було закуплено на 1,5 мільйона гривень.

– Я переконаний, що настав час перейти від слів до дій. Кожен депутат, кожен представник бізнесу може довести, що ситуацію в країні можливо змінити. А для цього потрібно розпочати хоча б з невеликих добрих справ. Бо наш обов’язок перед пам’яттю тих, хто загинув на Майдані, збудувати нову Україну, за яку вони боролися, – каже Володимир Зубик.


реклама

реклама Делікат
реклама

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ