Своє незадоволення роботою структур Держземагентства та Держреєстру в області під час сьогоднішньої координаційної наради в ОДА висловив голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко.
Виступ обласного керівника був незвично різким і жорстким.
– Мене не задовольняє останнім часом робота Мироненка (в.о. начальника ГУ Держземагентства в області, – ред.) так само як не задовольняла робота Гамана (колишнього керівника цього відомства, – ред.)! – наголосив пан Ткаченко.
Юрій Олегович кілька разів зазначив, що отримує «системні скарги» на роботу Держземагентства і реєстраційної служби. Йдеться передусім про надання земельних ділянок без урахування думки громади і місцевої влади. Місцеві фермери й господарства, які роками обробляли землю, її втрачають під приводом неоформлених документів і невчасно внесеної плати. При цьому, як наголосив Ткаченко, інформаційної роботи з ними ніхто не проводить. Натомість земельні ділянки отримують великі компанії, які не підтримують контактів із сільрадами й не створюють нових робочих місць. Вони займаються переважно землеробством, не приділяючи увагу овочівництву й тваринництву, а саме ці галузі потребують залучення багатьох працівників.
Інформацію Юрія Ткаченка підтримала й перший заступник голови облради Наталія Кравцова. За її даними, в багатьох районах області фермери, які 8 років використовують землю, втрачають її буквально «за одну ніч».
Даремно т.в.о. начальника ГУ Держземагентства в області Сергій Савченко (він підміняє Дмитра Мироненка, який перебуває на лікарняному) намагався переконати учасників наради в тому, що «стиль роботи головного управління все одно змінився з минулого року». Ткаченко наголосив на значному резонансі, який викликає в області діяльність Держземагентства. На підтвердження своїх слів він запросив до слова представників районів, які брали участь у нараді через селекторний зв’язок.
Як і раніше, Юрій Ткаченко пов’язує згадані особливості оформлення земельних ділянок із корупцією в Держземагенстві.
Не менш гострої критики було піддано й обласні структури реєстраційної служби. Начальник реєстраційної служби Головного управління юстиції в області Олександр Білецький говорив про те, що в багатьох районах не призначено керівників відомства, люди отримують невелику зарплату, затримок із реєстрацією немає.
Натомість Юрій Ткаченко наголосив, що «відсутність затримок», як випливає із його численних спілкувань із підприємцями, пов’язана з тим, що людей просять приносити договори на реєстрацію невеликими порціями. Таким чином, роками документи «відлежуються» не у службі, а на руках у підприємців.
Присутній на нараді підприємець, колишній міський голова Черкас Анатолій Волошин розповів про власний досвід спілкування з реєстраційною службою.
– Договори на оренду землі іноді реєструються роками, – розповів Анатолій Борисович. – Це робиться штучно, щоб затягти час і отримати хабар. Це – фактично саботаж. У травні директор мого підприємства пішла перереєструвати договір оренди... Всього-на-всього перереєструвати договір оренди ділянки в Червоній Слободі з одної юридичної особи на іншу. Це – технічне питання. Воно вирішувалося 7 місяців. Люди займають черги з пів п’ятого ранку. Три рази директор не змогла навіть потрапити на прийом, тому що черга «не доставала» до пункту прийому. Нарешті потрапила до реєстратора. Документи прийняли й поставили в чергу. Минуло два місяці. Телефонуємо туди. «Ще трошки почекайте». Минає третій місяць. «Вашу чергу анульовано, тому що в нас від учора новий начальник». Це вся черга по новій! Коли я телефонував востаннє й почув «Ще трошки почекайте», то я сказав, що піду на телебачення!
Юрій Ткаченко наголосив, що йому відомо, що за реєстрацію договорів у підприємців беруть хабарі.
– Я налаштований радикально! – сказав Ткаченко. – При старій системі, яка була побудована від центру через область до районів, хабарі брати вимагали. Сьогодні їх продовжують брати. Я звертаюся до обласних керівників Держземагентства, реєстраційної служби з вимогою провести стовідсоткову заміну керівного складу в районах. Якщо не наведете в цьому лад, я налаштований звертатися до Президента України. Термін для вирішення питання – 2 тижні.
Ткаченко також зазначив, що на найближчій сесії обласної ради пропонуватиме виділити із бюджету області кошти на технічне обладнання в районах і містах центрів надання адміністративних послуг, щоб полегшити прийняття документів та мінімізувати спілкування між заявниками і чиновниками.
реклама
Коментарі
Яке АТО він же перший підставить товаришів та драпане а на нього хтось буде покладатись.
Це один з багатьох випадків!!!
Упс, поправочка, земельку в Степанках може ще й Вам з братом обробляти видастся можливість
до чого в цій статті коментар про бійку чиновників? Шановні Ви б ще сюди рекламу підгузників залучили.
Це говорить про те, що як не тужся , АЛЕ НЕ ТВОЄ, ТВОЇМ НІКОЛИ НЕ БУДЕ!!!
Стрічка RSS коментарів цього запису