Величезна дірка в підлозі, тріщини в стінах та фундаменті будинку – такі наслідки великого дощу для пенсіонерки з Черкас Любові Діденко. Потік води підмив ґрунт під будинком, і нині жінка боїться, чи встоїть він узагалі. У її сусідів на минулому тижні залило каналізаційну яму: стоки ледь не пішли через ванну назад. Усе через закидану камінням та будівельним сміттям зливову трубу. Не маючи виходу, під час зливи дощова вода потекла в людські подвір’я…
Жителька будинку № 154 на вул. Фрунзе Зоя Рудешко бідкається: під час зливи вода покрила подвір’я на півметра й ледь не потекла в хатні двері.
- Погріб був повний, там банки плавали. Протекло в каналізаційну яму. Це можна було й інфаркт отримати. Дощ ллє, а зливова яма наповнилася, і вже у ванній зі стічної труби булькає: ось-ось назад потече. Запах просто жахливий був.
Зоя Олександрівна живе в будинку з дочкою Любов'ю Сокоренко та внуком Микитою. Хлопець – інвалід-візочник. Саме через нього поміняли квартиру на приватний будинок: на візку в багатоповерхівці проблематично.
Пенсіонерка показує рівчак уздовж паркану. Сюди має стікати вода, а далі – в стічну трубу під землею. Звідти - виливатися у яр. Але цей вихід завалено величезною купою будівельного сміття. Шматки плит, цегли, каміння вперемішку із землею й бур’янами – усе це на тому місці, де має витікати вода.
- Хіба ж вона тут пройде? – показує завали Зоя Рудешко. – Он у дев’ятиповерхівці ремонти роблять, то все сміття сюди зносять. Коли лив дощ, ми тут, жінки, своїми руками ці плити розкидали, аби хоч трохи стекло. Та де там! Сюди, техніку треба, та ще й немалу.
У хаті пенсіонерки досі мокрий фундамент, з городини практично нічого не лишилося.
Утім, Любові Діденко, яка живе навпроти, вже байдуже до городини. Жінка не знає, за які кошти відбудувати хату.
- Вода текла така, що підмило ґрунт під хатою. В асфальті на подвір’ї дірки, я їх піском позасипала. Та найгірше в хаті. Підлога просіла, під нею дірка, а там – болото і вода! – плаче пенсіонерка. – Я тільки два місяці як ремонт зробила трохи. Хотіла на старість у чистоті жити.
Любов Федорівна показує тріщини в стіні. В одну з них можна просунути руку. У решті кімнат понадувалися шпалери від вологи й просідання стін.
Жителі цих будинків нарікають: з проханням розчистити засипану зливову трубу зверталися до оперативної служби міськвиконкому, коли почало топити, телефонували до ЧСУ №525, яке займається відведенням води, однак до них ніхто так і не приїхав.
- Я телефонувала, куди могла, - скаржиться Любов Сокоренко. – Ще з квітня зверталася, щоб вивезли сміття. Однак нас просто футболять. Спершу казали, що нема кому чистити зливову трубу, бо не проведено тендер, потім просто не брали трубки.
Своє обурення байдужістю чиновників Любов Миколаївна висловила в коментарі під одним з матеріалів «Прочерку» про великий дощ у Черкасах. Зв’язавшись із жінкою, ми почали дізнаватися подробиці ситуації...
- У нас зареєстроване звернення пані Сокоренко 24 червня, - коментує «Прочерку» начальник відділу оперативної служби міськвиконкому Андрій Мельников. - Але на цю дату ще не було договору з організацією на водовідведення. Це питання вирішуватиметься тоді, коли в місті буде ліквідовано найбільші підтоплення.
Звернення пані Любові було передано управлінню вуличної інфраструктури, транспорту та зв’язку. Його головний інженер Микола Безрідний каже: бригаду туди висилав, але сам проблеми не бачив, тому коли можна буде її вирішити, не знає.
- Як з’явиться вільна хвилина, поїду туди сам, подивлюся. Може навіть сьогодні, - запевняє пан Безрідний.
«Проїхати й подивитися, що можна зробити», обіцяє і генеральний директор ЧСУ № 525 Андрій Бортник.
- За договором із міськвиконкомом вивезення будівельного сміття не входить до наших обов’язків, - зазначає він у коментарі «Прочерку». – Щодо відкачування води, то я звернення пам’ятаю, але нашу роботу координує міськвиконком. Під час зливи він спрямовував нас на ті точки, де підтоплення мало б більш загрозливі наслідки. Це, наприклад, залита трансформаторна підстанція, коли цілому мікрорайону загрожувало відключення від електроенергії. На приватні домоволодіння не вистачало техніки. Ось зараз ситуація стабілізувалася, то я сам поїду туди й подивлюся. Якщо допомогти буде під силу, то допоможемо.
Нині мешканці будинків написали листа до міського голови Сергія Одарича. Кажуть: як не буде жодної реакції, звернуться в телепередачу «Критична точка», мовляв, аби вся країна знала, які чиновники байдужі до людей.
Коментарі
Оце нове місто?
Абсолютно с вами согласен! Толком ни одно фото потопов не показало, но дело и суть даже не в этом! Тысячи Черкащанов и до потопа имели такие проблемы!
в.о. начальника управління
Там должна быть воздушная подушка между землей и полом в 20-30 сантиметров...
Сама же тетя и пострадала от своего незнания.
А то, что затопило, так отводы надо делать во дворе.
А возле фундамента откос из асфальта или бетона с углом наклона в сторону отвода воды.
Строители блин. Настроят, а потом жалуются
Стрічка RSS коментарів цього запису