У Черкасах цього року відгуляти Івана Купала можна було по-різному: традиційне святкування у Парку Перемоги, еротично-естетичне у Долині троянд та пінно-бурхливе на дискотеці у пляжно-розважальному комплексі «Рів’єра». А ще на Купала у Черкасах відзначились шотландці. Вони саме приїхали допомагати зводити під містом «Дахнівську січ»…
…відбувався фестиваль боді-арту «Літній фест».
Зліва - член журі, депутат міськради Олександр Радуцький
Близько двох годин 9 художниць-студенток розмальовували оголених моделей у стилі українських міфів та символів.
По центру - член журі, депутат міської ради Нарек Казарян
Разом з тим на сцені всіх присутніх розважали черкаські артисти. Далі справжні українські мавки дефілювали на сцені, а поважне журі у складі депутатів міськради Дениса Ананьєва, Олега Ліходькіна, Нарека Казаряна, Сергія Отрешка, Марини Волошенко та Олександра Радуцького визначало переможців.
Зліва - член журі, депутат міськради Олег Ліходькін (фото Анни Остапчук (facebook)
Авторка найоригінальнішого натільного розпису отримала приз від будівельного гіпермаркету «Епіцентр» – комплект постільної білизни.
…дивували традиційними язичницькими гуляннями.
фото Анни Остапчук (facebook)
На «Купальських вогнях» Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня» проводив ігрища та хороводи. Черкасці танцювали навколо ляльок-опудал, пускали вінки на воду, топили опудало Марени та стрибали через вогнище.
По-справжньому запалити Купальську ніч можна було на пінній дискотеці на «Рів’єрі».
Тим паче, коли проводив її директор КП «Дирекція парків» Олександр Радуцький.
Співорганізатор івано-купальських заходів, директор черкаського весільного агентства «Оса» Валентина Захарченко проведенням свята дуже задоволена.
– Добре, що погода дозволила провести заплановане. Через дощові затяжні дні люди засумували за справжніми забавами. Ми хотіли розвеселити і підняти настрій. Ефект для нас, як для організаторів, був неочікуваним: людей прийшло більше, ніж сподівалися.
Зініціювали масові гуляння мерія міста, «Дирекція парків» та черкаське весільне агентство «Оса».
У Черкасах можна зустріти справжніх шотландських хлопців (у кільтах, гетрах, із фляжками для віскі) та їхніх милих супутниць. Не вірите? «Прочерк» побував у «Дахнівській Січі» і на власні очі бачив, як підлітки варили український борщ, святкували Купальську «Марену», танцювали гопак та знайомилися з українською культурою.
Верх український, а низ - точно шотландський)
У неділю, 3 липня, до «Дахнівської Січі», що на базі піонерського табору «Орлятко», завітало 24 молоді волонтери з Шотландії. Ініціатор приїзду – шотландське молодіжне об’єднання бойскаутів. Познайомившись у інтернеті з культурою України та Черкащини, волонтери вийшли на зв’язок із благодійною організацією «Українська гуманітарна ініціатива» та рушили у козацький край. Суть візиту, за словами керівника організації УГІ Олександра Титаренка, – допомогти дітям-сиротам, зробити якусь видиму допомогу при будівництві, при ремонті тих споруд, які мають стосунок до дітей. Волонтери перебуватимуть у Черкасах до 8 липня. У межах приїзду вони відвідали Черкаський обласний дитячий притулок.
У центрі - натхненник створення "Дахнівської січі" депутат міськради Микола Мирза
Ідеальним місцем локації для закордонних волонтерів стала «Дахнівська Січ».
– У наш час дуже важливо виховувати молодь у патріотичному дусі. От ми і вирішили відтворити на базі піонерського табору «Орлятко» справжню козацьку вольницю – «Дахнівську Січ». У нас буде вхідна група, охоронні вежі, 100 метрів частоколу. Будуть курені, їжа готуватиметься на вогнищі, діти ходитимуть в українському вбранні, займатимуться бойовим гопаком, боротьбою, ходитимуть на чайках по Дніпру та на конях у дозор. Зараз ми розчищаємо територію, – розповідає депутат міської ради, голова Комітету самоорганізації населення мікрорайону «Дахнівський» Микола Мирза.
Фронт робіт для шотландських бойскаутів у колишньому черкаському піонерському таборі
Втілювати ідею у життя вирішили міжнаціональними силами. Шотландці пофарбували будинок, намалювали україно-шотландський прапір, поклеїли обої, скосили траву, підрізали дерева, повищипували бур’ян.
"Робочі руки"
Молоді активісти планують ще пошити штори та вичистити від трави стадіон.
На Купала - яскраві гуляння та святкова вечеря української національної кухні
Не менш наполегливо шотландська молодь вміє відпочивати. Варили український борщ, перевдягалися в українське вбрання, співали барди, танцювали під українські пісні, брали участь у різноманітних конкурсах, підпалювали купальське багаття.
– У перший день ми були у шоці. My God! Комарі так кусали. Проте зараз все добре. Мені тут дуже подобається. Я дуже полюбила Україну. У вас добрі люди. Ми тут дізналися багато про вашу державу, незалежність, вивчили трохи українських слів, – ділиться враженнями 25-ти річна шотландська волонтерка Рус. – Якщо буде можливість приїхати сюди наступного року, то моя відповідь: «виразне так!», – усміхаючись додає дівчина.
Шотланським волонтерам українська екзотика подобається
Фото - автора, Ігоря Бутенка та Анни Остапчук
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису