Гарячі номера телефонів

81-річна Уляна Бабешина дуже здивувалася, коли їй... зменшили пенсію. Звернулася по допомогу до невістки Тамари, бухгалтера за фахом. Яке ж було здивування родини, коли з’ясувалося, що Уляна Трохимівна програла суд, на її майно накладено арешт, і тепер вона має сплатити кредиторові, якого, як твердить, у вічі ніколи не бачила, 88 тис. грн.


 

Приголомшливій події, яка сталася з Уляною Трохимівною, передувала ціла історія, пов’язана з бізнесом молодшого сина, який володів частиною її квартири і був змушений віддати цю частину в рахунок погашення кредитів. Цю історію ми виносимо за дужки, тому що зараз мова – про саму літню жінку, яка ніяких кредитів не брала, жодним бізнесом не займалася, а жила собі спокійно, отримувала пенсію й пестила онуків. Те, що сталося з нею, нагадує відоме прислів’я «без мене мене женили».

От що з’ясувалося, коли за справу взялися старший син Уляни Трохимівни Анатолій та його дружина Тамара. Виявляється, такий собі Сергій П. звернувся до Придніпровського районного суду з позовом проти Уляни Трохимівни. В позові йшлося про те, що громадянин Сергій Г., який уже мав половину квартири пані Бабешиної (відсуджену в її молодшого сина), запропонував їй продати й другу половину – за 15 тис. доларів США. І нібито дав їй завдаток у сумі 7,5 тис. доларів США. Зв’язок з Сергієм Г. Уляна Бабешина нібито «тримала через свого сина» – вочевидь, молодшого. Що це за зв’язок такий і чому не можна було спілкуватися з жінкою напряму, суд так і не з’ясував. Згодом «зв’язок через сина» обірвався – він не відповідав на телефонні дзвінки. Квартиру продавати Бабешина нібито відмовилася, повертати завдаток – теж. Згодом Сергій Г. відступив права вимоги завдатку згаданому Сергієві П., а той звернувся з позовом до суду.

Так все було чи ні – має встановити суд. Принаймні, невістка Уляни Трохимівни вважає ідею про продаж квартири цілком абсурдною.

– Така думка навіть не могла прийти їй у голову, – переконана пані Тамара. – Продати квартиру... А куди самій діватися? Адже в неї немає ані дачі, ані будь-якого іншого житла.

Утім, зараз ідеться про інше – ні про які позови Уляна Трохимівна не знала, і все наступне відбувалося без її участі. Через те, що позивач просто-напросто... зробив помилку в адресі Уляни Бабешиної.

Утім, суду під головуванням судді Олександра Клочка це не завадило розглянути позов заочно, без участі Бабешиної і її представника, а потім – і накласти арешт на її майно. Зрозуміло, що такий заочний розгляд позбавив Уляну Трохимівну можливості відстоювати свої інтереси. Вона не змогла пояснити суду, що ніяких коштів не бачила в очі, з Сергієм Г. ні про що не домовлялася, ніяких договорів не підписувала.

– Договір про завдаток, який вигулькнув на суді, взагалі якийсь дивний, – каже Уляна Трохимівна. – Там стоїть підпис тільки проти мого прізвища. А підпис Сергія Г. там узагалі відсутній. Це зайвий раз свідчить про те, що цього договору ніколи не було.

Адвокат Бабешиної Світлана Солодкова підозрює, що в цій справі можуть бути ознаки шахрайства.

На сьогодні суд, у відповідь на прохання Уляни Бабешиної, переглянув своє рішення. Заяву про можливе шахрайство жінка написала в поліцію. По суті справу розглядатимуть ще раз.

Але під питанням залишається, чи повернуть Уляні Трохимівні вирахувані з її пенсії кошти, хто відновить її здоров’я, якого від усіх цих переживань не додалося, та як таке може бути – щоб важливі майнові питання вирішували без участі людини, якої вони безпосередньо стосуються?

Ну, і, звісно, сумний висновок: ніхто з нас не застрахований від того, що завтра з’ясується, ніби він винний комусь, кого ніколи не бачив, десятки тисяч гривень...

Коментар правозахисника

Валерій Макеєв, черкаський правозахисник і юрист:

– Приємно, що у зазначеній справі головуючий призначив перегляд справи за нововиявленими обставинами. Є надія, що Уляна Трохимівна не втратить своє житло. Щодо самої спроби заволодіння майном бабусі, вбачається напрацьована схема. Це вказує на те, що такі ситуації і були, і будуть. Добре, що у даному випадку є розголос. Це також підвищує шанси літньої жінки на відстоювання свого права на майно.

Щодо способів захисту, то тут, безперечно, першочерговим є проведення належної експертизи угоди. Якщо за наслідками експертизи суд визнає угоду недійсною, цей бій для жінки буде виграшним.

Як закінчиться війна? Тут важко прогнозувати...

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+13 #4 Язон 12.04.2016 22:04
За одно рассмотрение такого дела в отсутствие ответчицы - судейку продажного на площади бы поставить, чтобы каждый плюнуть мог в рыло бессовестное. А бандюков, которые старуху грабят - почему по фамилии назвать стесняетесь, чьтобы все их знакомиые знали, что это за твари, и не связывались с ними? Другой вопрос - что там за делишки с внучком? Если попал под рэкет и долг ему нарисовали - один разговор. А если реально наодалживал и бабульку подставил - так и статья на такие фортели найдётся!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #3 007 12.04.2016 21:42
Цитую Цибуля:
Дуже мутна ситуація, нехай онучку спасибі каже...
Молодшому сину
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #2 Gagarin 12.04.2016 20:53
Судью на мыло
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+21 #1 Цибуля 12.04.2016 16:30
Дуже мутна ситуація, нехай онучку спасибі каже...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100