Та чоловік не лишився вдома. Він їхав до родичів на Золотоніщину, бо там наслідки буревію були ще катастрофічнішими.
– А казав я своїм, які з весни просили дощу, що не дощу треба просити, а погоди. А тепер потрібно буде робити ремонт. Про городину навіть не згадуватиму. Я вийшов на дорогу, глянув на город та й махнув рукою. Он херсонські помідори привезуть то купимо, аби гроші були… – сумно зазначав водій.
Вже у понеділок уманська влада визнає, що найбільше постраждало в районі саме село Бабанка, зокрема, дуже постраждала школа, яку якраз подавали на проекти ЄБРР через її дах. Та нині стан дерев’яних конструкцій і буревій довели, що школа насправді потребує капітального ремонту.
А поки я добрався тої ж днини – у неділю – до Черкас, то дізнався від друга, що в будівельному гіпермаркеті «Епіцентр» того дня розібрали весь шифер та цвяхи. А запасів там було на місяць…
– Центральна вулиця Золотоноші. Мінус дві електроопори, що досі лежать. Плюс ще один каналізаційний «гейзер». У магазинах попит на свічки і шифер. Найпопулярніша послуга дня -– ремонт даху... – розповідала у неділю журналістка Неля Раіна.
У цілому на Черкащині від буревію, що пронісся цими вихідними, найбільше постраждали Золотоноша та Золотоніський район, також Канівський, Чорнобаївський, Черкаський, Уманський райони. Ще вночі, 1 липня, був скликаний штаб по ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Були залучені всі необхідні підрозділи: комунальники, рятувальники, енергетики тощо. А вже зараз, після ліквідації перших наслідків, обраховуються суми збитків та з’ясовуються механізми компенсації завданої шкоди.
Внаслідок негоди за медичною допомогою звернулися 48 громадян, 17 чоловік серед яких 4 діти госпіталізовані.
– Бригади залучаються паливно-мастильними матеріалами. У разі необхідності, надається техніка підприємств з територій виникнення надзвичайних ситуацій, – розповів начальник управління цивільного захисту Черкаської ОДА Юрій Скоробогатов
Він зауважив, що станом на понеділок ще залишалися знеструмленими населені пункти на Чорнобаївщині, Уманщині, Канівщині.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шквальний вітер у Черкасах ламає дерева, валить електроопори та пошкоджує електромережу (ФОТО)
Не можна забувати і про аграріїв, для яких буревій також виявився своєрідним стресом. Адже на Черкащині сформувався непоганий врожай і вал зерна прогнозувався на рівні 3,8 млн тон. Та важливо не тільки виростити урожай, а й зберегти його.
– На Золотоніщині поруйновано дах ферми, у «Нібулону» знесено одне зерносховище, знищено 400 гектарів кукурудзи, 120 гектарів сої, 60 озимої пшениці. На Канівщині в компанії «Урожай» знищено ріпаку 132 гектари, 390 гектарів соняшнику, 1097 гектарів кукурудзи, 260 гектарів пшениці тощо. Подібні проблеми на Драбівщині, Уманщині. Загалом за першу добу обстеження можемо сказати про знищення 7 тисяч гектарів сільськогосподарських посівів, – розповів начальник управління агропромислового розвитку Черкаської ОДА Ігор Колодка.
Перший заступник начальника Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області Сергій Озеран зазначає, що після ліквідації всіх наслідків буревію слід зібрати нараду і провести корективи.
– Зокрема, щодо покращення роботи фахівців, щодо мобільності, проведення необхідних заходів. Такий аналіз необхідний. Хоч наголошу, що служби спрацювали оперативно, – сказав рятувальник.
А перший заступник голови ОДА Віталій Коваль зауважив, що слід обрахувати збитки, щоб можна було виділити кошти і з районних, і з обласного бюджетів та направити як на допомогу людям в цілому, так і на об’єкти соціальної сфери – лікарні, школи.
Також він порадив освітянам звернути увагу на продукти в дитячих таборах. Зокрема, дав завдання начальнику управління освіти і науки Черкаської ОДА Валерію Данилевському скоординувати роботу з профільними управліннями на місцях та у співпраці з керівниками таборів перевірити продукцію, щоб діти не отримали у спеку зіпсовані продукти. Бо як зауважив Віталій Коваль, без електрики могли залишитися і пришкільні табори, а це є тривожним дзвіночком для зберігання продуктів харчування.
реклама
Коментарі
так навіщо чекати? все наванговане вже є в ДНР чи Фєдя іншої думки і "домбас продовжує годувати Украіну"?
Юра,хоть мост через Днепр отремонтируй за 6 месяцев....
Що ж ти каркаєш постійно, падаль?!
Не дождёшся. Без пуйла или Сталина голодомор в Украине невозможен в принципе.
Стрічка RSS коментарів цього запису