Голова Черкаського міського осередку партії та голова фракції «Батьківщина» в міськраді Роман Діскант каже, що виконавчий комітет партійного керівництва, який контактує з регіонами, не зовсім зрозумів формат виїзного засідання сесії Черкаської міськради, що мав місце 22 серпня.
Нагадаємо, депутати Черкаської міськради ухвалили на 57-му пленарному засіданні сесії 22 серпня ряд рішень і відбулося засідання сесії саме в Каневі, а не в Черкасах. Не всі сприйняли такий формат депутатської роботи. Зокрема, черкащанка Алла Юрковська вимагає через суд скасувати «канівські» рішення.
Сам Роман Володимирович вважає, що хоч формат проведення сесії і був обраний не найкращий, та це була необхідність, зважаючи на кризу у владі. Про це він розповів в інтерв’ю «Прочерку».
– Мені той формат виїзної сесії не сподобався. Але є питання, які потребують негайного вирішення. І те, що вона була легітимна, то це факт. Там була депутатська більшість. Депутати знали, за що голосують. Щодо форми проведення… Вона недосконала. Хотів би я проведення ще раз таке? Навряд чи але якби була потреба чи провів би? Так! І проходила сесія, до речі, не п'ятнадцять хвилин, як дехто писав, а в нормальній обстановці, у облаштованому залі за нормальних умов, – каже депутат.
Діскант також критикує деяких колег-депутатів за непослідовність.
– Люди кричали про необхідність підтримки учнів у школах, про підтримку комунальних закладів тощо. А тепер кажуть, що не варто було ту сесію проводити. Але ж ми не могли вийти на нормальну роботу. Треба було приймати рішення! І треба розуміти, що ми працюємо в період політичної кризи.
– От я не розумію, коли політичні сили відкликають своїх опонентів. Це ж мають робити виборці, а не депутати. Та ще й пригадаймо, як це відбувалося. Як мінімум некоректно збирати людей в офісі однієї з політсил, яким є завод «Темп». Я особисто туди приїздив і мене не пустили. Я хотів зайти подивитися, що це за збори. Поки приїхала поліція і поки були оформлені заяви, то автобуси вже стали роз’їжджатися. Повторюся, що це не той формат і не той захід, де мали б відкликатися депутати.
Відповідаючи на запитання, Роман Діскант каже, що йому невідомо, коли буде наступне засідання сесії.
– Але місто ж не може жити без цього. Сесії мають відбуватися. Конкретно зараз потреби немає, хіба хтось схоче пропіаритися. Але потреба така виникне. Поряд з тим, треба пам’ятати про два рішення суду. Одне рішення забороняє оголошувати п’ять нових депутатів, а інше рішення забороняє цим старим п’ятьом голосувати. А як заборонити голосувати? Поки немає нових, то старі мають представляти громаду. Тож це казус. Та й люди голосували за одних, які говорили одне, а тепер кажуть зовсім інше. Значить треба на перевибори...
– То ви за перевибори?
– Так. Я рік тому казав Анатолію Бондаренку йти на перевибори і підтверджувати легітимність. Тоді б почалася робота. А так маємо кризу у владі. Якщо йтимемо на перевибори, то самі. Не бачу сенсу зараз «Батьківщині з кимось об’єднуватися. Вже згодом шукатимемо партнерів серед тих, кого оберуть люди.
Читайте також: Мер Черкас ініціюватиме перевибори міської ради
Є два шляхи еволюційний і революційний. От зараз призупинять ці рішення з канівської сесії… Невже нам не треба завершити вулицю Ільїна? Кошти мають спрямувати на співфінаснування державної програми «Нова українська школа», ремонт вулиць Надпільна, Першотравнева, Гагаріна, бульвару Шевченка, реконструкцію вулиці Героїв Дніпра, придбання обладнання для швидкої медичної допомоги, на поточні ремонти шкіл та садочків (зокрема, й спортивного залу в школі №34), а також їхніх прилеглих територій, забезпечення наркотичними засобами тяжкохворих, підтримку комунальних підприємств (зокрема й допомога з отримання лізингу на придбання техніки й тролейбусів), на ремонт приміщення ЦНАПу, реконструкцію мереж зовнішнього освітлення, встановлення колеса огляду, будівництво мереж водопостачання та водовідведення пляжу «Пушкінський» тощо.
– Передбачаються і перевибори мера. Ви б взяли участь в мерських перегонах?
– Ні! У мене є бізнес і мене влаштовує ця робота (Роман Діскант з родиною власник ресторанів й торгівельних центрів - ред). Насправді мене влаштовує те, що я можу впливати на розвиток міста через депутатську роботу. Й інколи я буваю досить переконливим. До мене прислуховуються. Я вважаю, що місто набирає темп, розвивається. Я бачу перспективи розвитку міста. От лише не дуже подобається те, що в основному приділяють увагу бюджетникам. Але ж бізнес наповнює бюджет, а в нас до таких людей ставлення як до «бариг». Це неправильно. Підприємців має бути більше, тоді зростатиме і наповнення бюджету. Якщо вони наповнюють бюджет, то мають і впливати на те, як він розподіляється.
– Кого б назвали впливовим по місту?
– Карася, Бондаренка, Ботнара, Нищика…
– Себе б виокремили?
– Все таки більше Анатолій Бондаренко впливає. А я в його команді.
– Враховуючи ваші фінансові спроможності, яку функцію ви в партії зараз граєте? Фінансуєте роботу штабу?
– Я не фінансую його роботу. Коли був Майдан, тоді я фінансував роботу партії, бо були труднощі. Зараз досить спроможних людей. Тоді ж був кризовий час, я робив це. Зараз вношу організаційний вклад, бо я голова фракції і міського осередку партії.
– Штаб вже діє?
– Так. У нас є чітке розуміння, що робити. І є розуміння, що робити на другий день після президентських виборів. Налаштування серйозне по роботі.
– Ви не дуже публічний при таких посадах…
– Головне скільки ми подали проектів, що фракція робить і як. У нас є певні зобов’язання. Ми у виконавчу владу делегуємо людей, за це треба нести відповідальність. А сидіти в інтернеті, на кожен допис відповідати… Не бачу сенсу. Політичне життя коротке і дехто вже переходить на хамство. Як після політичного життя жити і спілкуватись? Інколи руки сверблять відповісти на неправду, але не хочеться входити в дискусію. Хоч і роботою партії сповна не задоволений, тож розумію критику. Так, завжди можна зробити краще, але все одразу не зробиш. Взагалі, варто дивитися не лише окремі моменти, а в комплексі. Ми аналізували з 2015 року. Скільки було постелено тротуарної плитки, скільки було заасфальтовано, скільки вікон поставлено, скільки зупинок поставлено, пішохідних переходів облаштовано, освітлення зроблено… І доводилося бороти саботаж підрядників, що було закладено в систему ще попередніми людьми.
– Востаннє ви публічно виступали, коли заявляли про тиск на однопартійців, зокрема, на бізнес Юрія Тренкіна. Зараз публічно озвучувалося щодо проблем у іншого вашого однопартійця – Ігоря Волошина. Його навіть відсторонили від роботи в міськраді через судову тяганину. Яка зараз ситуація?
– Вважаю, що поліція не працює. Он якось критикували мене, що на тротуарну плитку наїхав біля дороги. Але зараз дивлюся на газонах просто перед відділком поліції ставлять машини і нічого. Це показник. Поліція перестає реагувати на будь-що. Скільки було гучних справ щодо нібито вкрадених грошей, незаконних заправок, тротуарної плитки. Хто мав претензії, повинен був сказати слово. Де суди? Волошина відсторонюють від роботи, хоча обладнання закуплене, є в наявності і воно в роботі. То може має місце просто чийсь тиск? Я не можу цього говорити. Кожен має вирішувати для себе. Просто коли є публічні претензії, справи мають вирішуватись в судах. І треба ставити крапку, а нічого не вирішено. Це теж елемент кризи. Кризи в правоохоронній системі.
– Ті, хто вважається в політиці протилежною стороною, такі ж місцеві, як і ви. Всі одне одного знають. Невже не можна домовитися?
– Не можна. Важко це. Он в родині важко домовитися, то що тут казати за політичних опонентів. Хоч я проти цієї боротьби у владі. Від цієї «війни» лише шкоди більше і електоральні втрати з обох сторін. А виграє третя сторона.
реклама
Коментарі
2. Дисканта, несомненно, устраивает, что он имеет все возможности влиять на решения городских властей в интересах своего бизнеса.
Цитую Черкащане на форуме есть?:
Цитую Черкащане на форуме есть?:
В буремні 90-ті був "нікєм".
толін чи радіковий? кастєти і біти єсть?
Стрічка RSS коментарів цього запису