До інтернет-видання «Прочерк» звернулося відразу декілька осіб, які торгують фруктами і овочами на Центральному ринку в Черкасах. За їхніми словами, на ринку «відроджується рекет 1990-их».
Як свідчать кілька незалежних один від одного джерел, після того, як по ринку проходить «місцевщиця», котра збирає офіційні збори (20 грн), до кожного торговця підходить чоловік, який збирає з кожного ще по 20 грн у день. Ті, хто торгує постійно, мусять платити по 600 грн на місяць. Торговці переконані, що гроші збирають «для криші».
Крім того, про відродження рекету на Центральному ринку з’явилися повідомлення у фейсбуці.
До правоохоронних органів та до керівництва ринку торговці звертатися бояться, оскільки вважають, що в разі оскарження поборів вони можуть втратити можливість торгувати. Деякі ж навіть побоюються за своє здоров’я і життя.
Усе ще сумніваючись, що таке можливе в цивілізованому місті в ХХІ столітті, ми звернулися до міської ради з проханням повідомити, «які офіційні податки та збори і в яких розмірах встановлені для фізичних осіб, котрі торгують овочами і фруктами на ринках міста Черкас, зокрема на Центральному ринку».
Відповідь на це просте запитання прийшла у чиновницькому стилі, відомому під назвою «Відписка».
Крім того, ми звернулися до міського голови Анатолія Бондаренка з проханням провести перевірку інформації щодо можливої появи рекету на ринку, про результати якої повідомити «Прочерку» для подальшої публікації.
Офіційна відповідь від Анатолія Васильовича ще не прийшла, тож ми вирішили повторити своє запитання під час нещодавньої пресконференції. Ось як відповів міський голова:
– Відродження рекету на черкаському ринку? А я хотів би, щоб тут став начальник управління міністерства внутрішніх справ і відповів разом з міським головою, тому що безліч підприємців, які звертаються до нас, вважають, що правоохоронна система не спрацьовує, що є кришування цих всіх історій з боку обласної прокуратури, – сказав Анатолій Бондаренко. – Або неналежний нагляд напевно за правоохоронними органами. І це спрацьовує таким чином, що появляється рекет, вимагання, здирництво, розбій, спалювання споруд підприємців, і з'являються ті події, які відбуваються в нашому місті в останній час, на жаль.
У свою чергу начальник Головного управління Національної поліції в Черкаській області Валерій Лютий твердить, що жодної інформації про факти збору неофіційних коштів на ринку до поліції не надходило. Заступник начальника ГУНП - начальник слідчого управління Євген Рогачов додає, що для того, щоб поліція розпочала розслідування, було б достатньо заяви хоча б одної людини, проти якої було вчинено протиправні дії. Але до поліції з цього питання поки що ніхто не звертався.
Директор КП «Черкаські ринки» Тарас Кібало зазначив, що йому відомо про те, що на Центральному ринку невідомі чоловіки збирають гроші, але Центральний ринок – це приватна структура, яка не підпорядкована комунальному підприємству.
Керівник приватної структури – споживчого товариства «Центральний ринок м. Черкаси» Володимир Марунич повідомив «Прочерку», що будь-яка особа, яка торгує на ринку і в якої вимагають гроші, має повідомити про це поліції. У разі ж, якщо вона боїться можливої помсти з боку кривдників, вона може звернутися до керівництва ринку, яке забезпечить захист, спілкування з поліцейськими і відеодокази (на ринку встановлено відеокамери).
реклама
Коментарі
"Корінні Черкащани"-а ще є такi?
Мабуть нема,повмирали або виїхали геть-скрiзь сiромахи з "колхозних полей".
Про Норика, Дырду, Краву, Джуди, Кигима, Чарлика немного есть.
Стрічка RSS коментарів цього запису