Особовий склад правоохоронців Черкащини вже переведений в посилений режим несення служби. Для забезпечення громадського порядку на кожній виборчій дільниці будуть присутні по 2 співробітника правоохоронних органів. У резерві – працівники «Беркуту»… Погодьтеся, якось аж тривожно на душі від таких посилених заходів безпеки.
Але ж враховуйте, черкащани, що у нас не просто вибори. Ні для кого не секрет, що нині йде «холодна» війна між очільником області Сергієм Тулубом та діючим мером Черкас Сергієм Одаричем. Однак, цьогорічна боротьба за голоси виборців має у Черкасах свою специфіку: перефразовуючи відомий вислів, її можна охарактеризувати так – «один проти всіх та всі проти одного». З наближенням виборів, цей вислів, схоже, став гаслом не лише для Партії регіонів… Хоча темп іншим задавала саме вона.Бажання чинного мера Сергія Одарича знову балотуватися на посаду мера Черкас неабияк схвилювало регіоналів, які, з приходом на Черкащину політика-важковаговика Сергія Тулуба, стали закріплювати свої позиції у всіх, без винятку, вічках влади. І так закріплювати, що вже сьогодні, напередодні фіналу виборчих перегонів, будь-якій політичній силі, яка бере участь у виборах до місцевих органах влади, і яка не є провладною, не важко надати міжнародним спостерігачам документально підтверджені свідчення зловживання партією влади виборчим законодавством, застосування адміністративних важелів для тиску на кандидатів, примусу до відмови від участі у кампанії і зняття з виборчих перегонів. Про це заявляють і експерти, і… самі політики. Ще б пак! Адже завдання дати результат надійшло «зверху». Губернатор Сергій Тулуб не раз говорив на прес-конференціях, що регіонали очікують завоювати на виборах 70% голосів. Чи вдасться? У всіх без винятку політичних опонентів є сумніви щодо цього, а у влади є підконтрольні виборчі комісії…
Днями Прем’єр-міністр Микола Азаров доручив Міністерству юстиції перевірити скарги партій на порушення законодавства. Проте ніхто не має сумнівів, що порушниками будуть названі всі, окрім Партії регіонів. Аналітики спрогнозували і такий варіант: якщо ЦВК замінить незалежних голів ТВК «слухняними» та запропонованими місцевою владою (а ті в свою чергу почнуть знімати з перегонів рейтингових кандидатів), то це дасть підстави визнати вибори такими, що не збігаються з реальним волевиявленням громадян. Простіше кажучи, вибори будуть зірвані.
Подібний варіант цілком влаштував би регіоналів у такому стратегічно важливому для них місті, як Черкаси. Адже зараз їм навряд чи вдасться законними методами добитись того, щоб виборці таки вибрали їхнього кандидата у мери. Зрозуміло, що на посаді мера Черкас губернатор хотів би бачити відданого партійця. Самостійний (нехай навіть відносно) Одарич його не влаштовує. Тож значною проблемою для Тулуба стало те, що довіра до чинного мера в Черкасах у десятки разів перевищує довіру до висуванця від Партії регіонів Влізла. Однак Сергій Тулуб зі своєю командою вирішив діяти просто і рішуче: на кожному кроці звинувачувати Сергія Одарича у всіх земних гріхах. Губернатору не подобалося і те, що мер пішов у відпустку, і те, що мер живе не в Черкасах, а у селі Мошни, що за містом. Не влаштовувала губернатора і кількість виборців, які проголосували за Одарича у 2006 році, і кількість членів Партії Вільних Демократів, від якої чинний мер йде на вибори. Але за іронією долі, нещодавно група столичних аналітиків визнала Сергія Одарича як мера переможцем у номінації «Краще місто за рівнем економічного розвитку». Справедливості ради зазначимо, що і губернатор Сергій Тулуб переміг в номінації «Ефективне управління регіоном», однак не поїхав, як мер, до Києва за нагородою…
Всеукраїнське визнання Одарича одним з кращих мерів не остудило запал регіоналів таки посадити у крісло мера свого протеже Влізла. «Бачу ціль, не бачу перешкод», – це саме про команду регіоналів. Та вони, в принципі, так і висловлюються. «Владу треба міцно тримати в руках» (Сергій Тулуб). «Назад дороги немає…» (Євген Влізло). Дивує така заповзятість приїжджих. Адже Тулуб приїхав на Черкащину у квітні, а Влізло – у травні. Тобто пройшли лише місяці з часу їхнього знайомства з Черкасами, а з часу керування містом Сергієм Одаричем пройшли роки!
Під час виборів Одарич не робить жодних ексцентричних кроків і весь час поводить себе досить толерантно і стримано. Мабуть, це когось теж дратує. Проти чинного мера вже і його однофамільця-двійника висунули, і кандидата-актора. Перед обома стоїть завдання забрати голоси в чинного мера. Крім того, вже надрукована і купа усіляких листівок-газеток-наклейок проти мера, зібравши які до купи, можна видавати цілу книгу про «чорний піар». Усі ці політичні баталії, на думку експертів, можуть вилитись у такі три сценарії розвитку виборів.
Перший – зрив виборів. Завадити спокійному перебігу виборів можуть члени дільничних виборчих комісій, яких переконують підписати акти й скарги про порушені терміни виборчих процедур, передбачених законом. Такі акти можуть бути спрямовані до ЦВК, аби та розпустила тервиборчкоми. Втім, і тут чимало проблем, адже порушення закону мають бути здійснені чималою кількістю людей.
Другий – пошук механізмів для зняття кандидатури Сергія Олеговича Одарича з виборчих перегонів. Цей план запустили в дію заздалегідь. Однак, за словами аналітиків, імовірність такого розвитку подій мізерна. Оскільки цьому мають передувати серйозні порушення і підстави. Нині лише у провладного кандидата зафіксовані розміщення агітації без договорів, залучення до передвиборчої кампанії своїх підопічних. Хоча… Перша ластівка введення в дію цієї «сюжетної лінії» таки мала місце: від довіреної особи Одарича-клона була оприлюднена скарга з вимогою винести попередження справжньому Одаричу, який нібито поширює конфіденційні відомості про скаржника. Однак на засідання тервиборчкому ця скарга була одноголосно відкинута. Мотивація членів комісії: відповідно до Закону «Про вибори», кандидат на посаду міського голови не може бути зареєстрований, якщо не дасть письмової згоди на поширення інформації про себе. Не виключаючи, що це не перший камінець в город мера, тож, не давши опонентам оговтатися, кандидат в мери Сергій Одарич офіційно заявив про припинення будь-якої активності у плані агітаційних заходів.
Але як же бути, якщо якийсь з цих сценаріїв опонентам таки вдасться реалізувати? Наприклад, якщо Одарича знімуть з мерських перегонів? Очевидно, головним претендентом на мерське крісло може стати Микола Булатецький від партії «Батьківщина». Так у 2006 році, коли зняли Анатолія Волошина, всі голоси перекочували до Валерія Пащенка. Те ж саме і з самим списком Партії Вільних Демократів. Оскільки Черкащина тривалий час підтримувала опозиційну силу Юлії Тимошенко, то у партії "Батьківщина" є усі шанси здобути чимало місць у районній, міській та обласній радах. Отримають місця на владній гілці і представники "Фронту Змін" Арсенія Яценюка, "Сильної України" Сергія Тігіпка, Соціалістична партія України. Мають шанси стати депутатами комуністи й народники.
Усі фото - Фестиваль льодової скульптури КриЖталь
Дякуємо Гайдамаці
Коментарі
А що вони зробили, особливо Влизло? хіба що вивісив плакати, що він уже мер. Погоджуюсь з Виборцем, ми ще не голосували, чи наші голоси до уваги братися не будуть? Нам тут жити і вирішувати кого ми будем обирати!!!! І ми тут господарі!
За Тулуба!!!!!!!
За Влизло!
Люди думайте и анализуруйте происходящее самостоятельно!
І такі люди хочуть керувати свободолюбивим і гордим населенням м.Черкаси. Дивно і смішно.
Стрічка RSS коментарів цього запису