Статтю про те, що на Черкащині нібито відмінили День винахідника і раціоналізатора прислав на редакційну пошту «Прочерку» черкащанин Петро Чорнобай.
«На сьогоднішній день всі підприємства Черкащини, за винятком «Азоту», ліквідували свої БРіЗи – бюро по роботі з власними винахідниками та раціоналізаторами. Єдиним оплотом для винахідників області залишився тільки ЦНТЕІ – Центр науково-технічної та економічної інформації, розташований в просторому 4-х поверховому приміщенні в самому центрі міста», – пише автор і бідкається, що сучасним винахідника живеться і так непросто, а тут ще й влада відмінила святкування їхнього професійного свята.
Та як з’ясував «Прочерк», ніхто нічого не відміняв. Просто і чиновникам, і самим винахідникам ніколи думати за це свято…
День винахідника й раціоналізатора, відповідно до Указу Президента № 443/94 від 16 серпня 1994 року відзначають в Україні щорічно, у третю суботу вересня. Цього року святкування припадало на 18 вересня, і у цей день прес-служба Президента навіть поширювала його привітання до «талановитих новаторів, інтелектуальної еліти України».
– Мене запрошували у Київ на святкування, але через зайнятість я не поїхав, – говорить голова Спілки винахідників Черкащини Геннадій Столяренко, що займається винаходами у сфері енергозберігаючих технологій. – А в Черкасах День винахідника звичайно святкувався минулими роками. А як було цього року?... Вам, мабуть, треба звернутися в ЦНТЕІ, бо я зараз дисертацію читаю, і мені не до цих питань…
Як повідомила «Прочерку» заступник директора ЦНТЕІ Наталія Навроцька, торік у Черкасах День винахідники схрестили з Днем науки, який святкували у травні. «Цього ж року не святкували, бо не було організаторів. Я на лікарняному була… Але у нас в плані на наступний рік вже записано проведення святкування Дня винахідника, і ми це узгодили вже з облдержадміністрацією», – запевнила пані Навроцькі.
Не дуже переймаються цим святом і в облдержадміністрації. Так, як зазначив заступник голови ОДА Анатолій Чабан, День винахідника і раціоналізатора «повинен проводитись у вересні, але проводити його має ЦНТЕІ». Анатолій Юзефович навіть пригадав, що бував минулими роками на подібних святкуваннях.
– Та який там день винахідника?! У нас же он немає нормального Податкового кодексу… – дивується черкаський винахідник Андрій Рубан, який свого часу розв’язав проблему низької якості палива на котельнях. – Я зараз взагалі перебуваю в легкому стані ейфорії, бо мені починають надходити результати від перевірки нашого обладнання в Африці на заводі, що належить «Російському алюмінію». Там стоять потужні котли, там величезне виробництво. А системи подачі палива з’їдають від 10 до 15 тон мазути. Так-от, вони місяць працювали на нашій залізяці, що виробили ми в Черкасах і вже можна сказати, що за десять хвилин наше обладнання економить заводу 13,6 доларів, а сам котел менше зношується… І після цього мене зовсім не хвилюють заходи щодо дня винахідника, і не хвилює те, що мене на такі заходи не звуть.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису