реклама Делікат

Фінансових порушень на суму 103,6 млн. грн. встановило КРУ в Черкаській області по завершенні ревізії міського бюджету Черкас за період з 1 січня 2008 року по 31 червня 2010 року. Натомість директори департаментів міськвиконкому, які ревізувалися, доводять, що інкриміновані їм вищими посадовими особами області збитки, нанесені бюджету, насправді не підтверджуються.

«Першу ластівку» результатів проведення ревізії міськвиконком відчув ще наприкінці вересня, коли було призупинено операції із бюджетними коштами, які знаходилися на рахунку Держказначейства. Тоді під загрозу було поставлене фінансування всієї сфери житлово-комунального господарства (вивезення сміття, прибирання тощо) та поточного ремонту міських доріг. Одразу ж представники виконкому зустрілися з фахівцями ГоловКРУ з метою спростування даних розпоряджень. У результаті вже 4 жовтня рахунки були розблоковано, і поновлено операції із бюджетними коштами у зв’язку з відсутністю порушень саме бюджетного законодавства.

Нині ж міськвиконком отримав акти ревізії КРУ за півторарічний період, де викладено порушення на суму понад 103 млн. грн.

Головний фінансист черкаської мерії правду шукає у Києві, в ГоловКРУ

Головний фінансист черкаської мерії правду шукає у Києві, в ГоловКРУ

– Щойно ми отримали акти ревізії – ми написали свої заперечення по кожному з пунктів і звернулися до ГоловКРУ. Ми опрацьовували кожну позицію всіх актів, виданих контрольно-ревізійним управлінням і дійшли до згоди, що бюджетних правопорушень не було встановлено. Тобто, ГоловКРУ не підтверджує правопорушень. На жаль, вони поки що нам фізично не встигають надати офіційну обґрунтовану відповідь. Напевно, вона надійде уже після 31 жовтня, – говорить директор департаменту бюджетної політики міськвиконкому Наталія Джуган.

Одне з порушень, за версією КРУ, це надання збитків міському бюджету у розмірі 1 млн. 773 тис. грн., які нібито не виплатив ВАТ «Темп».

– Нині підприємство стовідсотково розплатилося за угодами, укладеними на підставі рішень міської ради. Більш того, за нашими підрахунками, підприємство ВАТ «Темп», де сьогодні існує кримінальна справа проти дій службових осіб, переплатило 60 тисяч гривень. У той же час, кримінальна справа по підприємству робилася похапцем, бо навіть посилання на норму закону, на яку посилаються, некоректне, – пояснює Наталія Джуган.

Крім того, у акті йде мова і про порушення на 1 млн. 813 тис. грн. – це невиконання договору про пайову участь заводу «ЛУАЗ». «Кошти ці вони мали сплатити, коли об’єкт введений в експлуатацію. Насправді об’єкт в експлуатацію на сьогодні не введений…» – говорить директор департаменту бюджетної політики МВК.

– Наступна позиція про порушення: проведення капітальних видатків у цьому році до прийняття рішення про міський бюджет на 2,5 млн. грн. – це здійснення видатків до прийняття бюджету в 2010 році. Але ви всі знаєте, що ми цього року мали затверджений Державний бюджет лише наприкінці квітня. Свій власний бюджет ми затвердили в травні. І в січні ми не знали, коли затвердимо бюджет: і політична, і економічна ситуації були складними. Тому попереднім урядом було прийнято постанову, яка дозволяла ті видатки, які казначейство наприкінці минулого року нам не провело, здійснити на початку 2010 року. А це видатки по галузях ЖКГ, охорони здоров’я тощо, – пояснює Наталія Джуган.

Та одним з найбільших порушень на суму 91 млн. грн. КРУ в Черкаській області в своєму акті визначає як втрати матеріальних ресурсів внаслідок неефективних управлінських рішень, що негативно вплинули на наповнення міського бюджету.

– З цієї суми 71 млн. грн. – невнесення змін до договорів оренди землі окремими підприємствами. Найбільший божник з підприємств – це «Азот». Але цей борг не можна вважати як збитки нанесені бюджету. Бо угоди спільної з підприємством у міської ради немає, адже «Азот» відмовляється платити за землю за новими орендними ставками. Міськвиконком подав на підприємство до суду, проте суд відхилив позови, мотивуючи обов’язковістю взаємної угоди сторін, – розповідає Наталія Джуган.

У той же час, незважаючи на спростування звинувачень, проти службових осіб декількох департаментів міськвиконкому порушено кримінальні справи. Однак керівництво департаментів оскаржує порушення кримінальних справ.

Кириченко: Висновки ревізорів беззмістовні та безпідставні

Кириченко: Висновки ревізорів беззмістовні та безпідставні

– По нашому департаменту інкримінуються збитки нанесені діями службових осіб на суму більше 2 млн. грн., – повідомляє в. о. директора Департаменту забезпечення діяльності міськвиконкому Ольга Кириченко. – Коли ми побачили висновки, написані в акті КРУ, то вони були настільки беззмістовними і безпідставними, що ми вирішили це непорозуміння легко владнати на рівні обласного КРУ. Ми надали мотивовані заперечення. Але впродовж двох днів ми отримали відповідь, що жодне з наших заперечень не приймається. І мотивація відповіді абсолютно дослівно збігається з мотивації з акту. Ми зі свого боку побачили, що наші заперечення по суті ніхто не розглядав… Нині ми оскаржуємо акти КРУ в судах. Відстоюємо свої права!

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100