реклама Делікат

Учора, 7 січня, черкащани відзначили одразу два свята: 60-річний ювілей з дня утворення Черкаської області збігся з великим християнським святом Різдва Христового.

Скуштували 200-кілограмовий торт

Під час святкування всі охочі мали можливість скуштувати унікальний витвір кулінарного мистецтва – велетенський торт у вигляді карти Черкаської області. Його подарувала черкащанам міська влада, інформує прес-служба МВК.


Як розповіла ініціаторка солодкого подарунку, директорка департаменту організаційного забезпечення Черкаської міської ради Лілія Маліщук, загальна площа торта становила близько 12 квадратних метрів, а вагою він був понад двісті кілограмів. Завширшки торт – до трьох метрів, а його довжина – близько чотирьох.

Над втіленням кулінарної ідеї працювало десять кондитерів з ФОП Мантула «ТМ Mariya».

– Ми обрали один із найулюбленіших рецептів черкащан – торт «Дамський каприз». На його виготовлення пішло 85 кг цукру, 58 кг борошна, 17 літрів згущеного молока з цукром, 45 кг вершкового масла. Також кондитери додали в торт грецький горіх і чорнослив, – розповіла Лілія Миколаївна.


За словами директора ФОП Мантула «ТМ Mariya» Жанни Мантули, загалом на виготовлення цього святкового торту кулінарам знадобилось близько двох діб. Впродовж однієї – випікали всі коржі та змащували їх кремом, а наступного дня майстри «чарували» над зовнішнім оздобленням торту та виготовленням солодкої аплікації у вигляді Черкаської області.

На фестивалі «Багата кутя» організатори підготували близько 600 літрів солодкої куті та узвару

Також у різдвяний день у Черкасах відбувся фестиваль «Багата кутя».

На Соборній площі черкащани та гості міста мали можливість скуштувати головні традиційні різдвяні страви за різними рецептами. Оскільки над їх приготуванням працювали п’ять черкаських команд, кожна з яких підготувала свої ексклюзивні інгредієнти та секрети, як зробити кутю по-справжньому особливою та смачною.

Зокрема, директор комунального підприємства «Дирекція парків» Олександр Радуцький розповів, що їхня кутя була надзвичайно солодкою, духмяною та екзотичною, адже, крім традиційних складових куті – пшениці, меду, родзинок, – туди ще додавали курагу та халву.


– За українськими традиціями вважається, що чим солодшою та багатою на всілякі добреники буде кутя, тим заможнішим і щедрим на радість та благополуччя буде життя родини. Бажаю усім черкащанам солодкого життя, як наша кутя, сімейного затишку, добробуту і довгих щасливих літ життя в родинному колі, – привітатав присутніх Олександр Романович.

А от команда Черкаського державного технологічного університету з кафедри «Туризм та готельно-ресторанна справа» переконана, що саме їхня кутя – найкраща та найсмачніша. Оскільки вони вже мають успішний досвід куховаріння під час масових заходів.


Зокрема, завідувач кафедри «Туризм та готельно-ресторанна справа» ЧДТУ Лариса Чепурда зазначила, що під час цьогорічного фестивалю борщу страва саме їхньої команди була визнана найкращою.

– Сьогодні ми готували за старовинними рецептами щедру кутю, у якій переплелись кулінарні традиції наших предків та сучасності. Зокрема, разом із пшеницею, розтертим маком, медом, родзинками, курагою, у нашій куті були присутні також фініки, інжир і кориця, – підкреслила Лариса Михайлівна.

Кожна команда готувала для всіх гостей фестивалю «Багата кутя» традиційну різдвяну страву у величезних казанах по 120 літрів. Тож загалом черкащанам і гостям нашого міста презентували близько 600 літрів запашної куті та стільки ж – узвару.

Різдвяні фестивалі зібрали у Черкасах творчі колективи зі всієї області

Також запам’ятається черкащанам святкування Різдва і голосистим співом і запальними танцями колядників і творчих колективів нашого міста.

Зокрема, на Соборній площі відбулися різдвяні фестивалі вертепів «Сяйво різдвяної зірки», «Коляда, коляда, Черкащино молода!», святковий парад колядників, а також розважально-ігрові програми для дітей та молоді.

Чимало різдвяних колядок підготували учні 7-А класу черкаської загальноосвітньої школи № 2, які разом зі своїм класним керівником Заріною Максименко взяли участь у параді колядників.


Як розповіла Заріна Віталіївна, її юні вихованці вже не вперше беруть участь у загальноміських заходах, гідно представляючи рідний навчальний заклад. Зокрема, торік виступали на міському фестивалі «Смачна новорічна країна».

– Нині діти охоче відгукнулись долучитись до параду колядників. Тим паче кожен з наших учнів знає чимало гарних колядок та щедрівок, якими може порадувати черкащан та гостей нашого міста. Ми ретельно готувались до сьогоднішнього заходу: відшукали навіть старовинні тексти колядок, що знали ще наші бабусі, які заспівали на параді колядників, – поділилась секретами підготовки класний керівник.


До речі, Заріна Максименко разом зі своїми учнями подбала не лише про відповідний творчий репертуар, але й про всі «реквізити» справжніх українських колядників: традиційні народні хустки, одяг, взуття і навіть бубон.


реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #3 народ 04.01.2015 05:47
Дійсно свято було на рівні! То було свято, а тепер святішки!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #2 Олена К. 10.01.2014 15:43
Шкода, що не вдалося побувати на святі! Згідно статті, подивитись було на що!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #1 Очевидець 08.01.2014 21:04
Ненажерливі черкасці розмели торт наче пістили весь рік.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100