реклама Делікат

«Нерви – на межі». Так зазвичай ми характеризуємо крайню ступінь обурення, втоми і тривоги, коли відчуваємо, що емоції зашкалюють. 

Однак справа не тільки в емоціях, адже на напади «сказу» активно реагує і наше тіло. Навчившись розуміти і помічати його реакції на піку роздратування або тривоги, ми можемо поступово перетворитися на еталон справжнього спокою. Головне – не придушувати емоції. Психолог, волонтер проекту «Лікарняні клоуни Черкас» Вікторія Дорошенко розповіла виданню «Сегодня», як приборкати свої нерви.На переконання пані Вікторії, сміятися – корисно, але тільки не нервовим сміхом. А що ж може бути смішного, коли нерви на межі?

Смішні обличчя. Потрібно мати під рукою смішну фотографію, наприклад, відомої суворої особистості в сімейних трусах в горошок або схожий варіант із сімейного архіву. Якщо такої фотографії немає, зробіть, домалювавши вуса, роги, кущасті брови до  звичайної фотографії і не соромтеся діставати її в найбільш нервовий момент.


Диво-фраза. Звучить просто: «Я подумаю про це завтра». Особливо підходить людям, які нервують з приводу і без. Правда, для того, щоб спрацювало, її потрібно промовляти часто.

Шукайте прекрасне. Якщо ви не можете спокійно дивитися новини, читати газети – не читайте і не дивіться, а навчіться помічати не те, що вас засмучує, а те, що приносить радість.

Зоопарк. Якщо ви змушені перебувати в компанії, яка вас нервує, – увімкніть уяву і уявіть, що ви в зоопарку. Далі, не соромлячись, надайте ролі кожному «звірові ». Придивіться і ви побачите, що навколо вас є мавпи, бегемоти і навіть парочка коал – це теж обов'язково насмішить вас.


Посмішка. Кожен день даруйте собі посмішку: щасливу, усміхнену людини рідко можна вивести з рівноваги.

 

Натуропат Олена Світко для заспокоєння радить пити настоянки глоду, півонії або валеріани.

Можна приготувати і дуже корисний для нервової системи коктейль. Візьміть 200 г яблук і потріть на тертці. Потім візьміть 2 ст. л. свіжої меліси і залийте склянкою окропу, остудіть. У відвар додайте терті яблука і одну столову ложку меду. Розмішайте заспокійливий коктейль, процідіть і пийте із задоволенням.

Тренер з усвідомленоъ йоги, член Європейського союзу психотерапевтів, психосоматолог Яніна Даниш переконана, що в момент роздратування, тривоги і нервового перенапруження наше тіло отримує сигнал «я в небезпеці». Відразу вмикається програма реагування, засвоєна ще в дитинстві: ми впадаємо в ступор, серце то завмирає, то починає шалено битися, і стає ще тривожніше.

Повернути зв’язок. Щоб перестати нервувати, треба повернути зв'язок з тілом, давши йому контрсигнал: «Усе добре, я в безпеці». Для цього важливо контролювати дихання (краще із закритими очима). Сконцентруйтеся і ставте собі приблизно такі питання: «Дихаю я? Чим дихаю: легенями або животом? Глибоко? Часто? Переривчасто?» При цьому спеціально змінювати дихання не треба, просто варто звернути на це увагу і незабаром ви помітите, що заспокоюєтеся і починаєте дихати без пауз.

Знайти опору. Якщо стоїте – переступайте з ноги на ногу, зігніть ноги в колінах і розігніть. Якщо сидите – змістіть фокус уваги в область тазу і стоп, а потім потупайте ногами. Після цього намагайтеся відчути свій куприк, хребет і знову сфокусуйтеся на сідницях.

Центрування. Мета – відчути середню частину свого тіла. Почніть з середини лоба, потім перемістіть увагу на ніс, далі – на середину рота, шиї і середню лінію живота. Ніяких особливих вправ робити не треба –просто переводите увагу з точки в точку. Можна й інакше: спочатку усвідомити відчуття з правого боку, починаючи з ступні і закінчуючи правою частиною голови, потім також поетапно розібратися і з лівою. Після цього відзначити, як дихається зараз.

Секрет. На всі 4 етапи ви витратите приблизно 5 хвилин. Ці вправи можна застосовувати як «швидку допомогу» під час панічних атак (коли тривога зашкалює) , а можна й методично лікувати нерви. Для цього треба робити весь комплекс щодня протягом 21 дня (рівно стільки треба людині, щоб закріпити будь-який навик). Таке нехитре тренування допоможе знизити рівень стресу на 50%, тому що поступово ви освоїте усвідомлене дихання, навчитеся заспокоюватися, просити допомогу, зрозумієте, що нічого непереборного в житті немає, зможете краще «чути» своє тіло і бачити нові можливості для себе.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100