Багато жінок потерпають від фізичного, економічного або психічного знущання. Про це говорить 14-кратна чемпіонка України, майстер спорту з тхеквондо та кандидат у майстри спорту з карате Анна Тарапата. Про це пише "Громадське радіо".
До Черкас вона приїхала разом з чоловіком та донечкою два роки тому з непідконтрольного Україні Донецька. Зупинилися в обласному центрі, адже у Черкасах, порівняно зі столицею, може себе краще реалізувати.
Розповідає, що спочатку тренувала дівчат для поліпшення загального стану та фізичної витривалості. Під час роботи з’ясувала, що кожна друга з них потерпає від домашнього насилля. Тому вважає його важливою проблемою, з якою може зіштовхнутися кожна:
«Багато таких, які приходять, просто для початку поліпшити себе у фізичному плані, а потім розповідають страшні історії. Кого-то до цих пір переслідує їх колишній, когось бив їх чоловік, у деяких це регулярно, у деяких все так класно, красиво… Але раз на рік трапляється, на жаль, і вона про це знає. Моє завдання в цьому проекті — це повернути їх до колишнього життя і пояснити їм, що вони красиві, і вони можуть бути колишніми, можуть бути активними. І абсолютно це не означає, що всі чоловіки погані», — говорить тренерка.
Так у Анни почала з’являтися ідея про створення проекту для жінок, де вони могли б навчитися захищати себе від кривдника, набути впевненості і ознайомитися зі своїми юридичними правами. Ідею виношувала з листопада минулого року. Захистила проект на отримання гранту соціальних ініціатив від ГО «Промолодь», назвавши його «Шлях до самої себе». Вже з березня почала втілювати ідею в реальність. Сьогодні у команді вже працює шестеро людей, серед них тренер, два психологи, юрист та фотограф.
Щотижня всім охочим жінкам читають лекцію психолог або юрист. Анна ж проводить тренування з тайбо або фітнесу з елементами ударів три рази на тиждень. Психолог Черкаського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Еліна Максимець працює в команді з Анною. Фахівець каже: «якщо у пари погані стосунки, ми не закликаємо розлучатися або йти з сім’ї. У такому випадку треба змінювати стосунки. Якщо змінюється жінка, змінюється і її партнер»:
«Коли партнерські відносини, то це класно, це найкраще. Тоді чоловік поважає тебе. Якщо чоловік поважає тебе, як жінку, тоді і відносини будуть нормальними. Як зробити так, щоб він тебе почав поважати? Це постійно підігрівати до себе інтерес і бути на висоті. Щоб це було, жінка і повинна працювати постійно. Це фізична форма, духовне зростання, інтерес до життя, активна життєва позиція», — розповідає психолог.
Анна додає: «я не закликаю жінок до бійок з чоловіками. Просто вчу їх стати м’якшими з ними, а у випадку насилля вміти захиститися. На тренуваннях ми відпрацьовуємо і ударну техніку, зокрема вчу захищатися руками і ногами».
Себе вона називає сильною жінкою, бо у протилежному випадку, не мала б стільки однодумців. Головним завданням вважає зробити своїх учениць впевненішими у собі:
«Деякі боялися вступити в діалог з чоловіком і сказати йому хоч слово поперек. Після тренування вона розуміє: ось я стала впевненіше в собі, стала гарніше. У нас, в нашому колективі, дівчата один одного підтримують. Кожен партнер на моєму тренуванні піклується про інше. Я кажу, де Ваші партнери? — Не знаю … Ось так само і в родині: ви самі по собі. Візьміть і обдзвоніть завтра-сьогодні Вашого партнера: дізнайтеся, як у нього справи, побажайте йому доброго дня. Так повинно бути в сім’ї. Ви повинні піклуватися один про одного, дізнатися, як у нього самопочуття і щоб він прийшов і був на тренуванні на наступному занятті. Вони розуміють і вони підтримують, вони бачать зміни одне в одному. Якщо хтось прийшов на тренування і каже: я скинула 8 кг, то вони встають і аплодують, вони вітають її з таким досягненням», — радить Анна.
Часових меж для проекту не ставить. Адже проблема насильства над жінками існує постійно. Усіх охочих, які хочуть більше дізнатися про свої права, чекають у Черкаському обласному центрі для сім’ї, дітей та молоді.
реклама