У Холодному Яру, що на Черкащині, на площі у понад 60 гектарів розквітнув рідкісний підсніжник складчастий. Помилуватися красою з’їжджаються сотні туристів. Проте не всі вони обмежуються фотографуванням першоцвітів. Чимало з них також хочуть прихопити з собою частинку краси, не задумуючись, що нищать рідкісні червонокнижні рослини, інформує 24 канал
Уже 17 років кожної весни першоцвіти Холодного Яру захищають студенти-екологи та біологи.
Юні інспектори щодня долають 20 кілометрів лісових хащів, щоб оглянути всі найбільш квітучі ділянки. Кажуть: злісних браконьєрів мало, більшої шкоди завдають звичайні туристи. За останній тиждень таких зупинили більше десятка.
"Кожних 10-20 хвилин двоє людей обходять територію навколо. Це допомагає виявити людей, які тишком-нишком підбігли, таке буває дуже часто, зірвали і навтечки", – розповів громадський інспектор Андрій Журавель.
У Холодному Яру на Чигиринщині росте найбільша в світі рівнинна популяція підсніжника складчастого. Ще 20 років тому цвітіння першоцвітів не було таким рясним, квіти ніхто не охороняв, і туристи завзято збирали букети червонокнижних рослин.
"Якщо ми зірвемо підсніжник – ми його вб’ємо, тут пряма залежність. Звичайно, популяція від цього не загине, але з огляду на те, скільки людей приїздить сюди щодня, шкода може бути значною. Крім того, квіти витоптуються, змінюються умови зростання", – зазначив біолог Олександр Спрягайло.
Завдяки постійній охороні лісівниками та студентами червонокнижні квіти поширилися вже на 60 гектарів лісу. А цього року три території, де масово росте підсніжник визнали заказниками.
У сезон цвітіння підсніжникові простори відвідують сотні туристів, на свята – більше тисячі. Недобросвісним гостям навіть за крихітний букетик червонокнижних квітів доведеться заплатить штраф до 6,5 тисяч гривень та ще 62 гривні за кожну зірвану квітку.
реклама
Коментарі
звучить як "підбурювання до ..."
Стрічка RSS коментарів цього запису