vere0 Неодноразово чув, що у селі Вереміївка Чорнобаївського району зводить хутір «Козацькі землі України» уродженець села мистецтвознавець і художник, лауреат Національної премії України імені Шевченка Володимир Недяк. Проїжджаючи повз Вереміївку   Кременчуцьким шосе вирішив заїхати і подивитись на все те диво своїми очима.Щоб потрапити до скансену треба проїхати по центральній вулиці через всеньке село. Не помітити його неможливо,бо вже здалеку в очі кидаються три величні вітряки. 

vere1

Довідка (за Вікіпедією). Ска́нсен — архітектурно-етнографічний музей просто неба; село-музей з комплексом міні-музеїв в окремих будівлях. Слово скансен походить зі Швеції, де було створено перший в світі етнографічний музей просто неба в самому центрі Стокгольма. У ньому були зібрані окремі будівлі з різних кінців країни і навіть цілі комплекси (наприклад, гута скла чи пекарня). У скансені важливий не масштаб експозиції, не кількість споруд, а дух. Одна чи дві ретельно відтворені садиби — це теж скансен. Скансен має відтворювати культурні заходи характерної для нього місцини та зберігати культурно-історичні надбання народу.

Вітряки наскільки притягують погляд, що спочатку навіть не помічаєш незавершену будівлю музею,яка стоїть значно ближче до дороги

Вітряки наскільки притягують погляд, що спочатку навіть не помічаєш незавершену будівлю музею,яка стоїть значно ближче до дорогиvere3

На в'їзді до скансену мене з огляду на вихідний день зустрів охоронець. Як стало ясно з розмови,яка зав'язалась,що в будній день зустрів би мене теж він,або його змінник. Тому що зі зміною влади в Україні припинилося фінансування цього проекту і будівництво ведеться тільки тоді, коли з'являються гроші. А таке,як видно,буває не часто.

vere4 

Із автентичних експонатів в музеї є декілька скіфських(чи половецьких?) баб

Із автентичних експонатів в музеї є декілька скіфських(чи половецьких?) баб

 

і добра гора жорен до млинів.До речі ,млини в скансені діючі.

і добра гора жорен до млинів.До речі ,млини в скансені діючі.

 

Це - постійні мешканці хутора

Це - постійні мешканці хутора

Взагалі,скансен,хоч і не добудований,не справляє такого гнітючого враження,як cкансен "Козацький хутір" в селі Стецівка на Чигиринщині.Там враження таке,що його вже ніхто ніколи не добудує.Чомусь віриться,що  будівництво в Веремієвці буде завершене і експозиція запрацює.

Джерело: сайт Мандрівник

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100