реклама
Sucurity Police

реклама

А з сільських читалень можна через Інтернет зв’язуватися з електронною базою книг обласної бібліотеки.

Відтепер у Черкаську обласну бібліотеку ім. Тараса Шевченка зручно приходити зі своїм ноутбуком або іншою технікою, що може працювати за технологією Wi-Fi. Але лише зареєстровані користувачі бібліотеки зможуть безкоштовно скористатися доступом до безпровідного Інтернету. Стати читачем можна, оформивши реєстраційну картку, яка коштує до 10 гривень.

Ті ж читачі, що не дуже дружать з Інтернетом, можуть скористатися послугами Регіонального тренінгового центру, що з початку липня почав функціонувати в обласній бібліотеці. Сучасний комп’ютерний клас створили в першу чергу для підвищення кваліфікації бібліотекарів з районів. Але і читачі зможуть тут навчатись азам комп’ютерної грамотності та попрацювати в Інтернеті.

Комп’ютеризація бібліотек на Черкащині дійшла і до сіл. Так, нещодавно деякі сільські і районні бібліотеки отримали нові комп’ютери завдяки програмі «Бібліоміст», що реалізовується в Україні за підтримки IREX, Міністерства культури і туризму України та фундації Білла Гейтса. Однак конкурс на обладнання бібліотек передбачав певну підготовку: у бібліотеках (особливо сільських) потрібно були зробити ремонт, провести опалення, встановити металеві грати на вікна, металеві двері.

Найактивніше серед районів Черкащини проявив себе Чорнобаївський. За словами завідувачки науково-методичного відділу обласної бібліотеки і координатора проекту Наталії Вітавської, двоє сільських голів з району навіть мало не побилися через комп’ютеризацію своїх бібліотек. Усього ж в районі 8 читалень отримали комп’ютери на чолі з центральною районною бібліотекою.

Тепер відвідувачі цих бібліотек зможуть через мережу зв’язуватись з електронною базою книг обласної бібліотеки.

А восени цього року чекатимуть своєї черги на комп’ютеризацію і бібліотеки Христинівського району.

ДОВІДКА

Усього фонд Черкаської обласної бібліотеки ім. Т. Шевченка налічує 2 млн книг. У комп’ютерну базу внесені книги починаючи з 1960-го року видання. Це в основному художня література та підручники.

Моніторинг стану впровадження нових інформаційних технологій показав, що на Черкащині з 750 бібліотек забезпечені комп’ютерами 45 закладів (у тому числі сільських – лише 10). Мають доступ до Інтернету 27 закладів. В 21 бібліотеці створено Інтернет-центри за бюджетні кошти та гранти, отримані на конкурсній основі від міжнародних фондів та організацій.

У той же час, лише близько 13% працівників бібліотек володіють навичками роботи на комп’ютері…

реклама

Коментарі  

 
0 #1 юзер 07.07.2010 08:27
Тепер Екватор відпадає. Будем з ноутами в бібліотеку ходити.Спокійніше буде в неті ритись, в бібліотеці ж всі тіпа тихо сидять, не заважають
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100