З оновленим форматом увійшло черкаське “РАДІО “DALMATIN” 101.0 FM у новий сезон, що стартував з 1 вересня. Змінилися музичні заставки, з’явилися додаткові цікаві програми, та головне – редакційний колектив поповнився новими особистостями. «Прочерк» вирішив зазирнути за лаштунки радіо-кухні.

Ведучі радіо допомагають черкащанам зібратися на роботу

Музичні новини, прогноз погоди, розіграш призів, пізнавальні рубрики та звичайно ж, чудова музика – все це намагаються втиснути у дві вранішні години ефіру ведучі “РАДІО “DALMATIN” 101.0 FM Іра Тітовська та Євген Артеменко. Програма під промовистою назвою «З тієї ноги», що триває з 7 до 9 ранку, покликана розбудити черкащан і налаштувати їх на продуктивний робочий день.

"З тієї ноги" - черкащани прокидаються на хвилях Іри Тітовської та Євгена Артеменка

"З тієї ноги" - черкащани прокидаються на хвилях Іри Тітовської та Євгена Артеменка

О 8-годині ранку «Прочерк» дзвонить у двері редакційної, за якими чути бадьорі голоси ведучих. Ще б пак! Їм доводиться вставати о 6-й ранку, а той раніше, адже через годину вже ефір, тож проснутися вони давно встигли.

Двері відкриває (щоправда не одразу, адже не можна так просто полишити слухачів) Женя. Заходимо у невеликий коридор, на стінах якого висять фотографії ведучих радіо у товаристві з зірками: «Тік», «Арія», «ВІАгра», «Пара Нормальних»…

– Тут далеко не всі, хто був у нас на радіо. Просто ми лише цього року започаткували традицію «вішати» зірок на стіну, – пояснює Женя.

Редакція радіо знаходиться у декількох кімнатах. Одна – для звукорежисера, друга – для техніка. А ще є головний офіс, студія звукозапису. Все чітко організовано і кожна кімната призначена для конкретної роботи. Та найцікавіше у студії. Це невеличка кімната з купою апаратури та колекцією аудіо дисків на полицях.

Формат радіо 101FM - стовідсоткові хіти

Формат радіо 101FM - стовідсоткові хіти

– Якщо ви зараз у навушниках ідете на роботу, то крокуйте веселіше! – бадьоро говорить у мікрофон Іра.

Перелічивши слухачам топ-десятку музичних знаменитостей, ведучі включають музику і мають трохи часу, щоб поспілкуватися з нами.

Іра Тітовська: З нами веселіше)

Іра Тітовська: З нами веселіше)

– Вранішня програма більше побудована на подачі новин. У вечірній програмі ведучі більше спілкуються зі слухачами, адже та програма більше побудована на привітаннях. Однак і в нашій вранішній передачі є інтерактив. У нас є СМС сервіс. І на номер 5109 (код на початку 1011) всі слухачі можуть надсилати повідомлення. Наприклад, можуть замовляти пісні, – розповідає Іра.

– Уранці слухачам нема коли дзвонити, адже вони поспішають на роботу. У одній руці бутерброд, в іншій – фен... – додає Женя. – Але наша вранішня робота – це класна нагода усіх розбудити…

«Відчуття, що тебе чує дуже багато людей, виснажує»

Женя Артеменко: Після ефіру слухаю аудіокнижки

Женя Артеменко: Після ефіру слухаю аудіокнижки

В ефірі закінчує грати музика й Іра з Женею швидко вдягають навушники і до мікрофонів. Цього разу розігруються квитки на концерт. Слухач, що хоче отримати подарунок, повинен надіслати СМС-повідомлення з ім’ям свого кумира і обґрунтуванням, чому обирає саме його. Ведучі говорять весело, енергійно.

– Важко вести себе так дві години? – запитуємо.

– Насправді збоку все здається легко, весело. Але коли ти виходиш з радіостанції, то розумієш, що втомлений. Бо виснажує відчуття, що тебе чує дуже багато людей, – говорить Женя.

– Бо ти віддаєш енергію. А тоді йдеш з роботи і відчуваєш, що тобі треба поповнити енергію, і ти дзвониш коханій людині, друзям, або слухаєш музику, – розповідає Іра.

– Я від музики трохи втомлююсь, тож йдучи додому, слухаю по навушниках аудіо книжки, – додає Женя.

Хлопець пригадує, як вперше прийшов працювати на радіо (це було ще в студентські роки). Тоді голосовим премудростям його вчила Іра, яка, незважаючи на свій юний вік, для багатьох радійників у цьому питанні є хрещеною мамою.

Редакція радіо знаходиться у кількох кімнатах. Найголовніша - ефірна студія

Редакція радіо знаходиться у кількох кімнатах. Найголовніша - ефірна студія

Радіо "смугастої породи" - один з лідерів черкаського ефіру

Радіо "смугастої породи" - один з лідерів черкаського ефіру

– А от знання музики, виконавців прийшло якось непомітно. Музичну базу впихала в голову відома багатьом черкащанам радіо-ведуча Ірина Шумахер. Загалом наш формат – це українська сучасна музика та закордонна інтелігентна, тобто не реп чи попса, а стовідсоткові хіти. Разом з тим, можемо включити і реггі, і перевірений часом хіп-хоп чи рок, – каже Женя.

Цікаво, що аудиторія, яка слухає наших вже знайомих ведучих, таки дійсно велика. За словами головного редактора “РАДІО “DALMATIN” 101.0 FM Тетяни Лянної, це радіо входить у трійку лідерів на Черкащині. Так, минулого сезону у радіо було 50 тисяч потенційних радіослухачів. Цього сезону радійники хочуть завоювати ще більшу аудиторію слухачів. Для цього на радіо запросили у якості звукорежисера соліста гурту «Ефект метелика» Костянтина Добротського. Він створює креативні ролики. А у вечірню програму «Відвертий онлайн» редакція запросила працювати відому черкаську ведучу Ольгу Касьянову.

Поганий настрій від слухачів не сховаєш

У "Вечірнього онлайну" - креативна і популярна черкаська ведуча - Ольга Касьянова. Фото - ВКонтакте

У "Вечірнього онлайну" - креативна і популярна черкаська ведуча - Ольга Касьянова. Фото - ВКонтакте

Приходимо на вечірню програму «Відвертий онлайн». У двері редакції наполегливо стукає Ольга Касьянова, але її колега Євгенія Левіна саме розмовляє в прямому ефірі, тому доводиться зачекати. Заходимо з Ольгою, у якої саме останній день стажування, в редакцію. Стиха грає музика.

– Родзинка вечірньої програми полягає у тому, що ви нам надсилаєте номер телефону вашого друга, а ми йому телефонуємо у прямому ефірі, – пояснює «Прочерку» Євгенія Левіна, донька ведучої Ірини Шумахер.

– А як готуєтесь до ефіру?

– А це те, до чого підготуватися неможливо. Бо йде постійне спілкування з людьми. Головне – це бути постійно на позитиві і дарувати гарний настрій. Ви ж не готуєтесь до зустрічі з друзями?.. – говорить Євгенія.

До речі, як зізнаються ведучі, слухачі справді, немов друзі, відчувають по голосу настрій радіо ді-джея. А ще серед слухачів трапляються і «радіоманіяки», як їх охрестили ведучі. Це нав’язливі люди, які щодня замовляють одну й ту ж пісню. І так може тривати тижнями. Тут ситуація двояка. Адже треба вміти такому слухачу відмовити і, при цьому, не образити його.

– А взагалі увечері людина релаксує, тож ведучий має бути добрим другом, однак програма не повинна перетворитися у рюмсання в жилетку, – каже Ольга Касьянова.

Постійно на позитиві: Ольга Касьянова і Євгенія Левіна

Постійно на позитиві: Ольга Касьянова і Євгенія Левіна

– А чого, і таке буває. От телефонувала якось дівчина і просила поради, бо її покинув хлопець, – пригадує Євгенія і вдягає навушники, щоб зачитати чергове привітання в ефірі.

Далі приходить СМС-повідомлення від дівчини з проханням передати привіт подрузі. Ведучі набирають вказаний номер телефону і в ефірі передають вітання.

Прямий ефір - це завжди експромт

Прямий ефір - це завжди експромт

Тут живе DALMATIN. Редакція радіо розташована у приміщенні колишнього ДОСААФ.

Тут живе DALMATIN. Редакція радіо розташована у приміщенні колишнього ДОСААФ.

– Прямий ефір – це завжди ризик, – каже Ольга Касянова. – От є свіжий і гарний ранок, і ми йому заздримо. Вранці можна все продумати, підготувати новини. Але вечір прекрасний тим, що його не передбачиш. От вийде в прямий ефір знервований після робочого дня слухач і реагуй на нього. Але в цьому є певний драйв.

Дівчата зазначають, що робота на радіо дає можливість відчути цінність кожної секунди. Адже поки дограє пісня, можна встигнути підготуватися до виходу в ефір, переглянути новини. Не дрімають і слухачі, які щосекунди чекають від улюбленого радіо і цікавої програми, і класної пісні.

реклама

Коментарі  

 
+3 #5 Слушатель 04.10.2010 17:31
Все относительно в этом мире.Точно так же и с Далматин_Рось,к оторые работают на одной волне.На Рось-Фм ,например ,новости подают намного профессиональне е,чем на Далматине,а развлекаловка лучше у Далматина.Главное,что это единственная радиостанция в регионе,где можно услышать не только музыку,но и еще что-то для души и общего развития. Одной музыки хватает на Радиодомовских эфемках. Успехов и Роси и Далматину!!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #4 Sergio 30.09.2010 16:29
to Raf "До чого був цей *** лікбез у радіоефірі - на рівні шкільного підручника з географії?!"

- это с "Далматином" на одной частоте радио "Рось" транслируется (у них там - кошмар и ужас с ведущими).
а "далматиновцы" молодцы! отлично ребята работают.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #3 Анатолий 30.09.2010 09:30
все класно в них - і музика, і люди. правильні люди. респект рудим:)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #2 Raf 29.09.2010 17:34
Цитую тетяна:
“РАДІО “DALMATIN” 101.0 FM найкраще в Україні.

Дякую "Далматіну" за те, що вчора розсмішили: випадково включив в авто приймач на їхню хвилю і почув, як ведуча начитувала визначення, яке море називається внутрішнім, а яке зовнішнім. І зразу ж без пояснень перейшла до пісень. До чого був цей *** лікбез у радіоефірі - на рівні шкільного підручника з географії?!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #1 тетяна 29.09.2010 14:30
“РАДІО “DALMATIN” 101.0 FM найкраще в Україні.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100