реклама
5TV
Абсолютно несподіване видовище чекає на мандрівників у селі Вереміївка Чорнобаївського району (село знаходиться на відстані 83 км від Черкас, орієнтовний час у дорозі автомобілем 1 год 15 хв). На мальовничих полях край села зводиться … справжній хутір Тараса Бульби. Уродженець села, мистецтвознавець і художник, лауреат Національної премії України імені Т. Шевченка Володимир Недяк вирішив створити музей-скансен, де кожен бажаючий матиме змогу з головою поринути в життя і побут козаків, підкувати коня, з’їздити волами до млина, змолоти борошно і випекти хліб у печі за стародавніми рецептами. 

За три роки на хуторі з’явилися три відреставровані діючі млини

За основу було взято відомий твір Миколи Гоголя «Тарас Бульба» і вирішено відтворити батьківщину його головного героя. Автор проекту впевнений, що років через 15-20 всі будуть знати, що на цій території, у Вереміївці, народився великий козацький полковник Тарас Бульба.


Хутір ще у процесі будівництва

Неподалік хутору вже розбудували садибу старого козацького полковника - п’ять комор, криницю, льохи під хату Тараса Бульби. Поряд – стайня, вівчарня та хлів для волів.

Перші мешканці садиби Тараса Бульби – кози, кролі, собаки та кінь, який пасеться у козацькому степу, засіяному рідкісним насінням різнотрав’я.

Усі будівлі зводять за тогочасною технологією. Знайти майстрів, які могли б працювати в автентичному стилі, непросто. Найбільша проблема, за словами будівельників музею, – це покрівлі з очерету, рогозу. Спеціалістів по таким видам робіт запросили з Полтавської області, яких вчили ще їхні діди.

Жива минувшина

Перебуваючи у Вереміївці, складається враження, що потрапляєш у минуле – у кінець вісімнадцятого століття. Тихо, спокійно і жодних проявів звичної нам цивілізації. А яке ж тут чисте повітря!

Старовинні скульптури українських «аборигенів»

Вереміївка - для тих, хто закоханий в Україну

Будемо сподіватися, що після добудови цей козацький хутір стане справжнім райським місцем, джерелом натхнення для кожного міського жителя і осередком самобутньої козацької культури.

реклама

Коментарі  

 
0 #5 Юрко 30.05.2017 22:04
Від часів Симиренка, Тарнавського, Терещенка, Чикаленка не знаю нікого, хто би так цілісно побачив Україну, на такому інтелектуальном у рівні осмислив потреби культури й духовості і так самовіддано став практичним меценатом своїх геніальних проектів як Володимир Недяк. Слава добродію!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #4 инна 02.02.2017 22:30
я верю в то что у вас все получится
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #3 Лагно ОЛЕКСАНДР З СВЯТИЛІ 30.08.2012 22:46
мій дід -Бульба Порфирій Лукович - народився і мешкав у вашому селі, дещо памятаю з старого села , Зобеньки, а в селі кажуть Шкуренки ,мої родичі- Гали.на Митрофанівна моя двоюрідна тітка.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #2 sergo 23.03.2012 23:34
Володимир Недяк -благодаря таким как вы украина будет жить!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #1 Helen 23.03.2012 21:47
Мені дуже сподобалась Вереміївка як куточок дикої природи та чистого повітря,яке аж п"янить...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!