реклама

реклама

Придбання нерухомості – це важлива і дуже складна справа для кожного. Адже людина віддає за омріяне житло чималі кошти, а вибір на ринку нерухомості вражає. Купуючи житло на вторинному ринку, покупець бачить, кому та за що віддає гроші (проте і в цьому випадку можуть бути підводні камені з документами). Проте охочим купити квартиру в новому будинку, доводиться віддавати свої заощадження за оселю, яка існує тільки на папері. Як же не втратити власні заощадження та зрештою переїхати у омріяний дім?

Насамперед сучасна людина шукає відповіді на запитання в інтернеті. Тож і про надійного забудовника слід насамперед пошукати інформацію в мережі, завітати на сайт, знайти дані про вже успішні проекти. Не слід вірити забудовнику, для якого ваш будинок перший і останній. Поцікавтеся відгуками тих, хто вже мав справу саме з ним. Зверніть увагу на те, чи змогли покупці квартир не тільки вселитися у здані будинки, а й зареєструвати за собою право власності.

Не робіть поспішних висновків через дрібні невдоволення когось із інтернет-користувачів. Краще пошукайте інформацію на офіційних ресурсах, наприклад у реєстрі судових рішень. Навряд вам сподобається, якщо історія забудовника ряснітиме справами, в яких ошукані інвестори вимагають повернути гроші. Слід ознайомитися із інформацією сайту Державної фіскальної служби, оскільки наявність податкового боргу майже завжди загрожує компанії проблемами.

Перед укладанням договору перевірте установчі документи забудовника: державний акт на право володіння земельною ділянкою або договір оренди земельної ділянки, позитивний висновок комплексної державної експертизи, дозвіл на виконання будівельних робіт, ліцензію будівельної організації. Окрім документів щодо будівництва, попросіть у забудовника копії свідоцтва про державну реєстрацію, статут і баланс. Зверніть увагу на їхній термін дії. Вивчіть проект забудови, затверджений органами архітектурно-будівельного нагляду (пакет технічної документації: поверхові плани будівлі, проектну документацію). Порівняйте, наскільки те, що зводить компанія, відповідає тому, що їй затвердили для забудови.

Перш ніж ставити підпис у договорі, слід уважно його вивчити. Надійніше знайти фахівця в галузі будівельного права, який би допоміг розібратися у юридичних аспектах. Якщо такої можливості немає, зверніть особливу увагу на кілька пунктів. У договорі має бути чітко і зрозуміло визначено його «предмет», тобто те, про що конкретно домовляються сторони. Буває, що інвестор вважає, що вони підписують договір купівлі-продажу, хоча насправді лише інвестує гроші в отримання права на квартиру, розділяючи всі ризики разом із забудовником. Переконайтеся, що договір містить чіткий термін його дії, а також прийнятні для вас строки передачі готової нерухомості. Особливу увагу варто звернути й на пункти, які стосуються умов розірвання договору та взаємних компенсацій.

Отож, готуйтеся до придбання власної квартири поступово: поцікавтеся відгуками про забудовника, вивчіть усю документацію компанії та уважно прочитайте договір. По можливості, скористайтеся допомогою фахівця з юридичних питань. Не поспішайте обирати квартиру з одного лишень оголошення на паркані.

Віддавайте перевагу досвідченим і надійним забудовникам, які цінують свою репутацію та кожного потенційного клієнта.

Якщо у вас виникли інші запитання на тему новобудівель, пишіть нам на пошту:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100