реклама

реклама

У Черкасах вже один рік за підтримки компанії «Київстар» функціонує соціальне таксі для інвалідів-візочників. За цей час воно здійснило 2165 виїздів.


Компанія надала цільову благодійну допомогу на облаштування автомобілю спеціальним підйомником, а також забезпечила службу безкоштовним мобільним зв’язком та смартфонами «Київстар», інформує прес-служба компанії.

Із впровадженням у місті інва-таксі черкащани з особливими потребами отримали нові можливості для спілкування та соціалізації, освіти й розвитку. Завдяки черкаському міському голові і Черкаській міській раді послуга є безкоштовною та не лімітованою щодо кількості поїздок. Для виклику інва-таксі в Черкасах інваліди-візочники телефонують за номером: (067) 22-55-200.

– Ми вдячні компанії  «Київстар» за надані можливості в облаштуванні автомобіля інва-таксі спецпідйомником, що дозволяє транспортувати інвалідів-візочників. А також за безкоштовні послуги зв’язку і мобільні телефони, які дають змогу тримати контакт з водієм інва-таксі та ефективно працювати диспетчеру, який приймає заяви від людей з обмеженими фізичними можливостями, – говорить заступник директора департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Юлія Ніконенко.

Послуги інва-таксі безкоштовні для інвалідів-візочників і осіб, які їх супроводжують. Усі витрати компенсуються з міського бюджету в рамках соціальної програми «Турбота». Популярність соціальної служби зростала швидкими темпами: у лютому 2012 року служба прийняла 30 заявок, в березні їх було вже 132, а у травні – 220.

– «Київстар» системно допомагає людям з обмеженими можливостями повірити у власні сили, створюючи нові можливості для їх спілкування і соціалізації, – зазначає менеджер зі зв'язків з громадськістю Київської філії «Київстар» Наталія Дадівєріна. – Ми щиро раді, що компанія допомогла місцевій громаді Черкас вирішити важливе соціальне питання. У «Київстар» також є позитивний досвід благодійної співпраці з такою соціальною службою в Харкові та Донецьку.

Черкащани з особливими потребами використовують інва-таксі не лише для відвідин закладів охорони здоров’я чи реабілітаційних центрів, але й для візитів у театри, парки, музичні та художні школи. Зокрема, таких заявок – 22%.

Рейтинг маршрутів інва-таксі за підсумками 2012 року:

І місце – лікувально-профілактичні заклади (57%);

ІІ місце – соціально-освітні заклади (21%);

ІІІ місце – соціально-побутові місця та заклади (22%).

Головний лікар Станції швидкої медичної допомоги Владислав Свириденко акцентує на важливості роботи такого таксі для людей з особливими потребами:

– Інваліди-візочники не мають можливостей для самостійного пересування містом, не кажучи вже про те, щоб їхати кудись далі. Адже жодне таксі в Черкасах, окрім інва, немає спецпідйомника для транспортування людей, прикутих до візка. Отож, їм лишається пізнавати світ крізь призму власної квартири чи кімнати. Вже рік, як черкащани з особливими потребами можуть спілкуватись з друзям, їздити на навчання, проходити лікування чи реабілітацію, а також відвідувати культурні та розважальні заходи».

«Київстар» у рамках благодійної ініціативи «Для людей, для країни!» виступив з ініціативою надання благодійної допомоги Черкаській міській організації «Всеукраїнська організація інвалідів «Союз інвалідів України». Спільно з Черкаською міською радою було розроблено проект впровадження у місті інва-таксі. Реалізований проект є проявом корпоративної соціальної відповідальності, ефективної співпраці і взаємодії міської ради, громадської організації та компанії «Київстар».

Довідка

У Черкасах проживає близько 21 тисячі інвалідів, з них 635 громадян, які належать до категорії інвалідів-візочників. Більшість із них рідко виходять з дому або щодня переборюють безліч проблем, пов’язаних із пересуванням містом.

Щотижня інва-таксі обслуговує близько сорока викликів. В основному його послугами користуються інваліди молодого та середнього віку, які відвідують навчальні заклади, проходять лікування чи реабілітацію та бувають на різноманітних пізнавальних і розважальних заходах, виїжджають на природу тощо. З 2013 року інва-таксі обслуговує не лише інвалідів І та ІІ-ї груп, але й дітей-інвалідів, які пересуваються на інвалідних візках.

Кожного свого клієнта диспетчер інва-таксі заносить в загальний реєстр бази даних, що значно спростовує роботу. Зважаючи на попит, послуги інва-таксі варто замовляти заздалегідь, бажано за день-два. У середньому в день таксі обслуговує вісім-десять осіб. Адже візочників не лише доставляють у потрібне місце, а й повертають назад додому.

І хоча інва-таксі має регламентований режим робочого дня (до 17.00), але трапляються ситуації, коли її працівникам доводиться йти назустріч особливим клієнтам. Приміром, коли о п’ятій годині ранку приходить потяг і з вокзалу потрібно забрати інваліда-візочника та транспортувати додому, автомобіль інва-таксі чекатиме свого клієнта у замовлений час.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100