реклама

реклама

У свято преподобномученика Макарія Переяславського і Канівського (20 вересня) місто Канів відвідав Предстоятель УПЦ Московського патріархату Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Блаженніший владика взяв участь у святкуванні 870-річчя канівського Успенського собору – одного з найдавніших в Україні.


Усі присутні молитовно звернулися до небесного покровителя Черкащини – святого Макарія – з проханням про його святі молитви за Україну, за мир та спокій на нашій землі.

Це перший офіційний візит митрополита Онуфрія в ранзі Предстоятеля УПЦ. Як зазначив сам Предстоятель, це не випадково, адже із митрополитом Черкаським і Канівським Софронієм вони – давні друзі.


– Ми подружилися ще тоді, коли навіть не думали, що станемо архієреями, – розповів учасникам торжеств митрополит Онуфрій. – Ми були іноками Тройце-Сергієвої лаври, служили Богові й через нього – людям. Тоді були дуже складні часи – це 1970-ті й 80-ті роки, роки атеїстичної системи, котра давила всіх віруючих. Багато хто не витримав тиску цієї системи. Але владика Софроній (тоді ще – просто диякон Дмитро Дмитрук) був для мене прикладом, взірцем мужності й любові до Бога, яка йому завжди була притаманна.

Митрополит Онуфрій також подякував голові облдержадміністрації Юрію Ткаченку, який взяв участь в урочистостях.

– Я знаю, що сьогодні в усіх багато роботи. Сьогодні всім бракує часу. Знаючи, що в очільника області справ набагато більше, ніж ми собі уявляємо, ми дякуємо йому, що він знайшов можливість прийти до нас у храм і молитися разом з нами, – сказав владика Онуфрій. – Я бажаю йому Божої допомоги в його місії, яку він звершує на цій благословенній Шевченковій землі.


За заслуги перед Церквою митрополит Онуфрій нагородив Юрія Ткаченка церковним орденом князя Володимира І ступеню.

– Для мене ця нагорода важлива тим, що це – нагорода усім черкащанам, які сьогодні будують храми у своїх серцях, – сказав у своїй промові очільник області. Він додав, що дуже важливо, щоб українські діти чули Слово Боже, адже там, де люди змалку знають Божі заповіді, найменше криміналу, крові та воєн. Голова ОДА закликав всіх віруючих до єднання «під одним церковним склепінням».

Цього дня нагороди отримали й інші жителі Черкащини – передусім церковні меценати. Було відзначено і багаторічного настоятеля Успенського собору – отця Георгія Почтового.

У свою чергу Юрій Ткаченко нагородив митрополита Онуфрія відзнакою з нагоди 200-річчя Тараса Шевченка.

Було відзначено і багаторічного настоятеля Успенського собору – отця Георгія Почтового" такими словами: ", син якого - єпископ Васильківський Миколай - також взяв участь у сьогоднішніх торжествах".

Митрополит Онуфрій та інші ієрархи УПЦ разом із Юрієм Ткаченком поклали квіти до могили Кобзаря та відслужили за рабом Божим Тарасієм заупокійну службу – літію.


Було відзначено і багаторічного настоятеля Успенського собору – отця Георгія Почтового" такими словами: ", син якого - єпископ Васильківський Миколай - також взяв участь у сьогоднішніх торжествах".

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+3 #21 Черкаси Україна 22.09.2014 11:56
пам"ятаю Софроній коментував молитви КП на Соборній,коли молились на сороковини Небесної Сотні.Він сказав що молитви поза храмом не канонічно.Але канонічність не завадила МП на Пагорбі Слави ,під замовлення риги Нетовкіної,моли тись за Кирила та Московію.Брехня,то ще одна заповідь,яку з легкістю порушує МП.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #20 Черкаси Україна 22.09.2014 11:08
Цитую Черкаси:
Безвідносно до прізвищ і конфесій - два запитання:
1.Чи міг Президент, який раніше зустрічався з главою УПЦ, а тепер - і голова ОДА проігнорувати візит очільника православної конфесі!!!

Ніхто не збирається МП забороняти,гром ити чи пресувати.Українці просто ігнорують церкву яка їх зрадила,церкву яка молиться за людину,яка благословила їх вбивати та заперечила їх існування.Те що вони моляться за Кирила скрито,та підпорядковують ся йому,для українців нічого не міняє.Це ворожа церква до української незалежності та свободи,то яд для души українця.Шкода що влада тупить,і як завжди на десять кроків позаду народа.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #19 українець 22.09.2014 11:00
Цитую Черкаси:
Безвідносно до прізвищ і конфесій - два запитання:
1.Чи міг Президент, який раніше зустрічався з главою УПЦ
2. Якби хтось із злобствующих коментаторів раптом став губером чи Президентом - як би він вчинив з "неугодними" йому конфесіями - розігнав би як Сталін і в тюрми повкидав би?
І ще одне запитання - "в нагрузку", не по темі: що робить з тими, хто за Україну, але за походженням - етнічний росіянин? Змушувать, щоб національність змінювали? Та не уподобляйтеся ж ви Путіну-***йлу у ненависті до "інородців"!!!

До чого тут етнічна приналежність,п утінські прихвосні онаково вбивають етнічних росіян,українці в,євреїв,грузин і тд. проукраїнських громадян.А коли обстрілюють села та міста,кладуть і вату,і все це з благословення Кирила,очильник а МП ,якому вважає за можливе підпорядковуват ись УПЦ МП.Те що президент України зустрічається з Онуфрієм,йому плюсів не надає.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #18 українець 22.09.2014 10:54
Цитую Черкаси:
Безвідносно до прізвищ і конфесій - два запитання:
1.Чи міг Президент, який раніше зустрічався з главою УПЦ, а тепер - і голова ОДА проігнорувати
І ще одне запитання - "в нагрузку", не по темі: що робить з тими, хто за Україну, але за походженням - етнічний росіянин? Змушувать, щоб національність змінювали? Та не уподобляйтеся ж ви Путіну-***йлу у ненависті до "інородців"!!!

Міг запросто проігнорувати.Так само як отці УПЦ МП проігнорували своїх прихожан на Майдані,а як ви виразились,їх там було багато.З народом були священники всіх конфесій,крім МП,і люди молились разом.Це не конфесійний та не релігіний розкол,то реакція людей на поведінку МП.Раніше православні ходили в церку,навіть не знали що за патріархат,не розуміли різниці,не зауважували,яка поряд,в ту і піду.Тепер більшість знають та йдуть свідомо,в УПЦ КП.Ткаченко зрадив українців.(і про Донбас,як не дивно,але там більшість протестанти).
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #17 Черкаси 22.09.2014 00:08
Безвідносно до прізвищ і конфесій - два запитання:
1.Чи міг Президент, який раніше зустрічався з главою УПЦ, а тепер - і голова ОДА проігнорувати візит очільника православної конфесії, вірянами якої є чи не найбільше українців (не в Донбасі і не на Луганщині, а по всій Україні)?
2. Якби хтось із злобствующих коментаторів раптом став губером чи Президентом - як би він вчинив з "неугодними" йому конфесіями - розігнав би як Сталін і в тюрми повкидав би?
І ще одне запитання - "в нагрузку", не по темі: що робить з тими, хто за Україну, але за походженням - етнічний росіянин? Змушувать, щоб національність змінювали? Та не уподобляйтеся ж ви Путіну-***йлу у ненависті до "інородців"!!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #16 Loki 21.09.2014 21:17
Присвоение почотного звания 13-й апостол-оредноносец, с вручением почотной грамоты, ордена ленина и прибавкой к окладу в 5 гривен! Представляю, как сейчас читая инфу, нервничает бывший очильник-герой, тож междупрочим церковный маценат, вбухавший свою долю чеснонаграбленн ого в строительство забув уже якого храму! ))
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #15 Ще той 21.09.2014 21:12
Ткаченко ніколи не мав і не матиме своєї думки - рильце в пушку. Він ніколи не допустить біля себе нормальних думаючих людей. Вони йому просто не потрібні. І навіть поза тим - вони потрібні державі. Звільнення, які ініцюював Ткаченко - це саме є показник того, що він не розбираєтсья в ситуації, а слухає свої холуїв, які рядом точать свої справи. Рідкісне...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #14 Тася 21.09.2014 18:40
Цитую Майдан 3:
Цитую Тася:
Для мене Ткаченко "помер"...За заслуги перед гундяєвською церквою,значить прислужився.Щоб діточки ходили,рашиські проповіді слухали..Ганьба,не хочу більше Ткаченко бачити з прапором моєї країни.

Та не переймайтесь ви так дуже. А для мене Ткаченко "помер" коли він золотопідковою попрацював із своїм посипакою Черевой над "добробутом" Черкащіни. Десь за 30 тисяч гривень купив туристичну базу на лівому березі. І так далі.

Да ,було діло,йому і спочатку не вірили,але після Тулуба,та на обіцяних три місяці,терпіли...Люди увага,всі РИГИ ПР та ПРУ,що не влізли в Сильну Україну та ОпОБлок,лізуть мажоритаркою безпартійними.Подякуємо Порошенку,мажор итарку він лишив.Ляшко ще той тіпок,на головну Ляшківку Черкас тільки глянути,давно Майдан обс...ла?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #13 Канівчанка 21.09.2014 18:37
Дивлюсь на знімк до статті і мимоволі пригадую Священе Писання.
"Усі ж учинки свої вони роблять щоб їх бачили люди, і богомілля свої розширяють, і здовжують китиці. І люблять вони передніші місця на банкетах, і передніші лавки в синагогах, і привіти на ринках, і щоб звали їх люди : Учителю!"
"Так і ви, - назовні здаєтеся людям за праведних, а всередині повні лецимірства та беззаконня" (Матвія 23:5-7,28).
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #12 Українка 21.09.2014 18:21
Губернатор "Козацького вільного краю" виціловується з холуями Москви , які тут під лозунгами православія московітов,кату ють українців.Встає велике питання,кого Ткаченко,яку країну представляє,і хто дав право росписуватись за черкащан,прийма єш "знак іуди",нас не марай,то твоя ганьба.Ми по ФСБешним притонам не ходимо,вбивць не шануємо.МП церква-окупант!