Приватний підприємець Світлана Лисак оскаржує в Соснівському райсуді міста рішення Черкаської міськради «Про обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива (крім безалкогольного) та тютюнових виробів на території міста Черкаси». Попереднє судове слухання у цій справі відбулося сьогодні. Разом з цим, проти міськради судиться група підприємців – власників великих супермаркетів. Вони вже добилися того, що на час розгляду справи призупинено дію п. 2 цього рішення, яким алкоголь і тютюн заборонено продавати в нічний час.
- Тривають паралельно процеси в двох судах, - коментує «Прочерку» директор департаменту муніципальної інспекції міськвиконкому Ольга Швець, яка прийшла на засідання разом з юристами мерії. – Позов підприємця Лисак про зупинення дії рішення абсурдний. Адже пункт про нічну заборону вже призупинено, а пункт про торгівлю у МАФах вступає в силу тільки з 1 січня. У суду є 2 місяці, аби розглянути цю справу по суті.
Ольга Швець каже: мерія боротиметься за це рішення, а якщо треба буде, то прийме нове.
- Ми бачимо результат. За даними МВС, у нас на 40% зменшилася кількість правопорушень громадського порядку в нічний час, - зауважує пані Швець.
Тим часом, підприємець Олег Лисак, який представляє інтереси своєї матері Світлани Лисак та очолює громадську організацію роботодавців у сфері торгівлі, також не збирається здаватися. Якщо рішення суду буде не на користь підприємців, звертатиметься в суди вищих інстанцій.
- У господарському кодексі написано, що забороняється приймати таке рішення, яке ставить одних підприємців в привілейоване становище стосовно інших. А згідно з цим рішенням міської ради, виходить, що підприємець, у якого магазин чи павільйон 29 квадратів – не в рівних умовах з тим, у кого 30 квадратів. Хоча вони мають однакову ліцензію, - каже він.
На думку підприємців, якщо заборону торгувати алкоголем і тютюном уночі не скасують остаточно, в Черкасах близько 5 тисяч продавців можуть залишитися без роботи.
- Підприємцям не вигідно тримати нічних продавців. На батончиках «Снікерс» багато не заробиш, а людям треба платити зарплату. Нині підприємці платять собі в збиток, - каже Олег Лисак.
Також позивачам незрозуміло, чому рішенням міської ради обмеження не стосуватимуться продажу пива в пластиковій тарі ( на розлив). Вони вважають: це не що інше, як лобіювання чиїхось інтересів.
- В усіх містах, де були подібні рішення, їх уже скасували. Тобто всі визнали, що це абсурд. Ми що, живемо не в одній країні і не за одними законами? – обурюються вони.
Коментарі
Жаль нет у нас в городе ребят, которые доходчиво бы объяснили этому лыс......, что спаивать людей плохо и зарабатывать на медленном убийстве людей плохо да и вообще отправили бы его в Африку.
Стрічка RSS коментарів цього запису