50 черкащан пройшли 23-24 травня навчання з методології наставництва для представників державного та громадського секторів, ініціатором яких став обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. З-поміж учасників директори центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, керівники дитячих інтернатних закладів та спеціалісти громадських організацій.

Організатор навчання – Міжнародна громадська організація «Одна надія». Головна тема зустрічі – процедура впровадження програм наставництва згідно Закону та Положення.

Нагадаємо, 5 жовтня 2016 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон щодо запровадження наставництва в Україні. Відтепер українці зможуть на державному рівні допомагати вихованцям інтернатів адаптуватись до самостійного життя, не оформлюючи опікунства і не укладаючи інших правових відносин.

Головна відмінність наставництва від звичних видів допомоги – це особисте емоційне залучення наставника у спілкування з дитиною. Наставник стає дорослим другом, джерелом мотивації і прикладом моральних і сімейних цінностей, вчителем. Він допомагає вирішувати незвичні для дитини побутові проблеми, визначити професійний шлях, напрацювати корисні особистісні якості. Так дитина з інтернату позбувається штампу жертви і виходить із соціальної ізоляції. У майбутньому це дозволяє розірвати замкнуте коло, щоб діти колишніх випускників не потрапляли до закладів інституційного догляду.

Про це повідомили на сайті Черкаської ОДА.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100