Лідер уманського осередку «Фронту Змін», депутат міської ради Максим Поляков та депутат від «Фронту Змін» Лідія Музиченко підготували до засідання сесії міськради депутатське звернення про розгляд проекту рішення «Щодо звернення до Верховної Ради України з вимогою невідкладного зняття з розгляду проекту Закону України «Про засади державної мовної політики».


Максим Поляков звернувся до депутатів міської ради разом зупинити знищення української мови:

– Закон про мови, який фактично вводить другу державну мову в Україні, – це передвиборчий трюк Партії регіонів, – заявив депутатам Максим Поляков з трибуни сесії міської ради. – Положення цього законопроекту відверто суперечать Конституції України, за якою єдиною державною мовою в Україні є українська. У сесійній залі є директори шкіл та вчителі, тому я не розумію, чому люди, які навчають дітей, приєднуються до знищення нашої мови або ж бояться виступити на її захист. У парламенті 248 зрадників проголосували за цей антиконституційний закон, чому сьогодні так само дієте і ви? Адже завтра ваші діти підуть у російські школи, а післязавтра України не буде. Погоджуєтеся на цей злочинний закон – погоджуєтеся на Малоросію.

Проте провладні депутати і міська влада проігнорували звернення депутата припинити злочинні дії щодо мови і проголосували проти затвердження проекту рішення.

Демократичні сили міста, які вийшли на мітинг задля підтримки проекту скасування новоприйнятого закону про мову Верховною Радою України, намагалися пройти на сесію міської ради. Проте їм заблокували вхід невідомі чоловіки міцної статури, повідомляють у прес-службі уманського осередку «Фронту Змін». Декого із учасників навіть побили.


Після звернення до депутатів, Максим Поляков закликав людей стояти на захисті  рідної мови та держави і не піддаватися на провокації влади.

реклама

Коментарі  

 
+4 #15 Витя 08.07.2012 17:42
спасибо жителям донбаса!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #14 Luck 06.07.2012 21:25
Та как такое может быть, что ЛЮДЕЙ КОТОРЫЕ НЕ НАРУШАЛИ ЗАКОН,А ЗАЩИЩАЛИ СВОЕ ПРАВО НА ЯЗЫК, В УМАНИ ИЗБИЛИ,а никто из властей НЕ РЕАГИРУЕТ?!Видно, что власть у нас "по понятиям" действует. Как может мэрия так унижатся?Видно, им есть ЧЕГО БОЯТСЯ что они так реагируют!!!!!! !!!!!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #13 Костя 06.07.2012 20:26
Ганьба владі яка позволяє силою придушувати волю людей!Та за таке як мінімум звільняти треба.А то й виселяти десь на Чукотку!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #12 Dreamer 06.07.2012 15:16
Цитую какТУЗ:
Цитую ktd:
Цитую какТУЗ:
Цитую Українець:


ти читав законопроект?

Я читал. Там сказано что местные советы могут использовать или украинский или другой язык. Не "и", а "или".
Если я туда приеду, я не смогу говорить на украинском


ти мабути пагано читав ст. 10
2. Акти місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування приймаються і публікуються державною мовою. У межах території, на якій поширена регіональна мова або мова меншини (мови), що відповідає умовам...


І що толку з того що написано на папері?!Хто з посадовців буде дотримуватись цього?Якби в нас в країні дотримувались Конституції, такої ситуації з регіональними мовами взагалі б не було! Ви б краще подумали як можна протистояти цьому антинародному проекту, а не теревені на сайті розводили!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+12 #11 Соловейко 06.07.2012 09:53
Соромно стає за таку владу!Вони відкрито порушують Конституцію і всі закривають на це очі!По якому праву в Умані не пустили людей та ще й побили?
Якщо ПР знву переможе, країну продадуть по частинах!Сподів аюсь, що в людей хоч на цих виборах вистачить совісті не продавати свої голоси, а проголосувати по честі...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-14 #10 какТУЗ 06.07.2012 08:29
Цитую ktd:
Цитую какТУЗ:
Цитую Українець:


ти читав законопроект?

Я читал. Там сказано что местные советы могут использовать или украинский или другой язык. Не "и", а "или".
Если я туда приеду, я не смогу говорить на украинском


ти мабути пагано читав ст. 10
2. Акти місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування приймаються і публікуються державною мовою. У межах території, на якій поширена регіональна мова або мова меншини (мови), що відповідає умовам частини третьої статті 8 цього Закону, акти місцевих органів державної влади і місцевого самоврядування приймаються державною мовою або цією регіональною мовою або мовою меншини (мовами) та офіційно публікуються на цих мовах.

а говорить ты можешь на любом языке и чиновник ОБЯЗАН тебя выслушать и ответить на том языке, на котором ты к нему обратился.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-8 #9 какТУЗ 06.07.2012 08:25
ст. 11

Посадові та службові особи зобов'язані володіти державною мовою, спілкуватися нею із відвідувачами, а в межах території, на якій поширена регіональна мова (мови), що відповідає умовам частини третьої статті 8 цього Закону, з відвідувачами, що вживають регіональну мову (мови), - цією регіональною мовою (мовами). Особам, що вживають регіональну мову (мови), забезпечується право подавати усні чи письмові заяви та отримувати відповіді на них цією регіональною мовою (мовами).
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-10 #8 какТУЗ 06.07.2012 08:23
Цитую ktd:
Цитую какТУЗ:
Цитую Українець:


ти читав законопроект?

Я читал. Там сказано что местные советы могут использовать или украинский или другой язык. Не "и", а "или".
Если я туда приеду, я не смогу говорить на украинском


а я другое вычитал:
Стаття 6. Державна мова України

1. Державною мовою України є українська мова.

2. Українська мова як державна мова обов'язково застосовується на всій території України при здійсненні повноважень органами законодавчої, виконавчої та судової влади, у міжнародних договорах, у навчальному процесі в навчальних закладах в межах і порядку, що визначаються цим Законом. Держава сприяє використанню державної мови в засобах масової інформації, в науці, культурі, в інших сферах суспільного життя.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #7 ktd 05.07.2012 17:11
Цитую какТУЗ:
Цитую Українець:


ти читав законопроект?

Я читал. Там сказано что местные советы могут использовать или украинский или другой язык. Не "и", а "или".
Если я туда приеду, я не смогу говорить на украинском
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #6 ktd 05.07.2012 17:10
Цитую какТУЗ:
какой бред! кому запрещают говорить на украинском языке?

В Киеве не приняли девушку говорящую на украинском на работу.