19 червня в Черкасах стартує ремонт мосту через Дніпро. Орієнтовно ремонт триватиме 4-6 місяців. Протягом цього часу автомобілі через міст не зможуть проїхати, а з потоком пасажирів намагатимуться справитися дизелі та автобуси. Крім того, матимуть можливість подолати міст і автомобілі зі спецдозволами, тобіж керівники області, керівники поліції, інкасаторські машини тощо. Звісно, враховуючи попередні роки, коли закриття мосту на час ремонту створювало велику незручність для громадян, представники влади та відповідних служб роз’яснили жителям Черкащини, як же здійснюватиметься перевезення пасажирів через міст протягом його ремонту.
– У результаті довгої експлуатації мосту, а це більше 55 років, відбувається руйнування залізобетонних плит, які потребують заміни, — пояснив під час прес-конференції заступник голови Черкаської ОДА Костянтин Омаргалієв. – На поточний ремонт мосту виділено з державного бюджету 100 млн грн.
Співфінансування з бюджету області становить 15,5 млн грн. Загальна вартість робіт — понад 121 млн грн. Підрядник – ТОВ «Шляхове будівництво «АЛЬТКОМ» – дає гарантію на ремонт 10 років.
І врахуйте, що це лише поточний ремонт. Капітальний ремонт мосту коштуватиме значно більше, але про вартість поки навіть не говорять.
У поточний ремонт входитиме облаштування суцільної монолітної плити на всі проїзні частини автомобільної дороги, облаштування нової гідроізоляції, облаштування двох шарів асфальтобетонного покриття тощо. Буде також відбуватися фарбування фермових конструкцій.
Для забезпечення ремонтних робіт із 19 червня запроваджується спеціальний графік пересування транспорту. Так, буде запроваджено графік проїзду рейсових автобусів на період ремонту мосту: з 6.00 год. до 9.00 год., з 16.00 год. до 19.00 год.
Рух всіх інших транспортних засобів заборонено, щоб не створити колапс. І Омаргалієв просить поставитися водіїв з розуміння до цього та радить політикам не спекулювати на цьому питанні, немов вже очікує якихось конкретних критичних зауважень...
До слова, на прес-конференції був представник бізнесу, який запитав, як же йому перевозити в Черкаси автобусом людей на роботу і чи може він вклинитися в те вікно, яке надасть влада для перевізників. На що отримав відповідь від Омаргалієва, що звертатися можна до чиновника Сергія Чубаня.
"Якщо ви возите робочих, то думаю, це питання можна вирішити", - сказав Омаргалієв.
Начальник управління транспорту, дорожнього господарства та оборонно-промислового комплексу ОДА Сергій Чубань каже, що кількість рейсових автобусів через міст залишається – всього 28. Але домовленості з перевізниками є, тож можна запустити додаткові 4 рейси в кожне вікно.
– У перші дні обмеження побачимо потік пасажирів і якщо потрібно буде додатковий транспорт, то надамо. Про водний транспорт, на жаль, не говоримо. Обговорювалася можливість пантонної переправи, але поки немає можливості, бо немає причалу, де б це можна було організувати.
Щодо маршруток до Києва, то відстань по правому березі в об’їзд мосту для них майже не зміниться, а тому про підвищення вартості проїзду до столиці не говорилося, зазначає чиновник.
Для зручності водіїв на автомобільних дорогах Н-16 Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань, Н-08 Бориспіль-Дніпропетровськ-Запоріжжя та Р-10 Канів-Чигирин-Кременчук будуть встановленні інформаційні стенди про проведення ремонтних робіт на ділянці дороги із зазначенням схеми об’їзду. Інформація доведена до керівників районів.
Чиновників на місцях просять спрацювати на совість, щоб всі автостанції були забезпечені відповідними розкладами.
Безпека дорожнього руху на мосту буде здійснюватися цілодобово і з двох сторін. Про це повідомив тво начальника відділу нагляду за станом доріг управління превентивної діяльності ГУНП в області Олександр Коваль.
– І з міста Черкаси транспорт завертатимемо, і на КП «Золотоноша» буде екіпаж, який завертите транспорт, – запевнив поліцейський.
Залишаються діючими графіки дизель-потягів від станції Черкаси о 7.30, 17.10 і 22.15, та від станції Золотоноша о 5.31, 13.26 та 20.01.
Окрім того, відокремленим структурним підрозділом Одеської залізниці «Шевченківська дирекція залізничних перевезень» на час ремонту для перевезення пасажирів буде запущено два додаткових дизель-потяги за маршрутом «Черкаси-Золотоноша» та у зворотному напрямку. Час відправлення цих дизель-потягів з Черкас до Золотоноші: о 12.02 год. та о 14.41 год.; із Золотоноші до Черкас: о 13.11 год. та о 15.52 год. На додаткових потягах вартість білета буде повна і пільговики також змушені будуть оплачувати проїзд. Але це стосується лише додаткових потягів.
Можливість перевезення залізницею пасажирів через міст складає близько 7 тисяч осіб на добу.
МАТЕРІАЛ ПО ТЕМІ: Карась: В області розгорнулась справжня гонитва за перепустками через дамбу
Керівник служби автомобільних доріг в Черкаській області Владислав Демиденко зауважив, що інформація про перекриття мосту з 15 червня була помилковою, бо ще не встигли виготовити потрібні перепустки. Це треба для ремонтників та для технологічного транспорту, які слід пред’являти цілодобовій охороні мосту.
Костянтин Омаргалієв наголошує, що провів нараду з райцентрами. Є домовленість по співфінансуванню для придбання трьох вагових комплексів. Перелік їх розміщення затверджено на сесії. Це має убезпечити міст після ремонту від важковагового транспорту, завантаженого з порушенням норм.
реклама
Коментарі
Ставте вагові комплекси! Нехай платять за перевантажені фури або не випускають їх! Фури дороги гроблять, заробляючи для когось гроші а платники податків потім їх ремонтують, це нормальо?
Десь так приблизно й буде. Згадаємо скільки років робили ремонт 7 км траси Черкаси - Сміла. Так це на ній непотрібно було ремонтувати міст.
Ну це ж головне зараз, саме в судах не законне взаконюється і законне скасовується, то як же можна обіжать цих ... .
Стрічка RSS коментарів цього запису