Я спочатку усвідомлено пропускала вакансії з вимогою писати російською. І як результат - інших вакансій просто не лишилось. Копірайтери, редактори сайтів, SMM-менеджери - до більшості роботодавці висувають досконале знання російської як одну з основних вимог. Інформаційні сайти, інтернет-магазини тощо мають або дві-три мовні версії, або ж повністю російськомовні. І я підозрюю, що це викликано саме попитом на російськомовний контент.
Сумно якось, бо зараз люди ледь не живуть у мережі, а тому це важливіше, ніж будь-який мовний закон. Ніколи не могла зрозуміти, чому україномовні в житті люди в мережі послуговуються російською.
Певно, численні заборони української в українців породили ген страху спілкуватись і читати мовою, і ген цей передається з покоління в покоління
Юлія Фомічова, журналістка
*допис з «Фейсбуку»
реклама
Коментарі
"Мабуть,десь"-На питання,шо я тобi поставив,зможеш вiдповiсти "ЧМО" притрушене?
А то з відповіді видно що добре знаєш мапу Росії,
встиг вивчити працюючи на будівництвах Союзу,кремльовс ький козачок засланий.
Схоже що не всі.Один таки після хорошоі дози випромінювання вирішив вивчити "JAVA".
Ісключєно. Усі фізіки-ядєрщіки Сєвєродвінска "згоріли на роботі".
Ти звідки вилізло "фізик-ядерщик"? Мабуть десь з-під Сєвєродвінська?
перевели підручник з вивчення "JAVA", замінивши усі "И" на "I" то це виглядає смішно.
13-та школа не була україномовною і розформували її не у 1984, а раніше - у 1979.
Не бреши рузькомовний ЙЯЗОН,я вчився у 8 школi у 70-х,вона була геть україномовна,у класах учнiв було обмаль.Усi РОГИ розмовляли на базарi на "корявом русском",назви вулиць,магазинi в,будинкiв побуту були теж на мовi.
Если ты пишешь,что так быстро руссифицировали Черкассы,то почему же сейчас за
30 лет не могут украинизировать ,давя всякими драконовскими законами.Если даже сейчас убрать давление государства,обр атная руссификация пройдет еще быстрее,года за 2.Пропагандист ты ЙЯЗОН,плохой!
В 60-е треть черкасских школ были украиноязычными . А говорили на украинском 3/4 горожан. При Щербицком перевели на русский все школы - последнюю, 13-ю, вообще расформировали, и учеников разбросали по разным школам в 1984. Параллельно, было почти прекращено преподавание на украинском в большинстве вузов - кроме педагогических. Украинский язык который при Шелесте употреблялся в деловодстве наравне с русским - был уже к середине 70-х полностью исключён из делового общения. Вся сфера услуг также была переведена =на русский ,в директивном порядке. В результате - к концу 80-х 3/4 черкащан стали русскоязычными. Скажите ещё раз, что ДОБРОВОЛЬНО! Когда в 89-м дали родителям право выбирать язык обучения для детей - в Черкассах осталось ДВЕ русскоязычных школы! И вот ЭТО - таки было ДОБРОВОЛЬНО!
Правильно мне рассказывали,чт о русскоязычный юго-восток нациналистичнее чем галичина.Только на юго востоке все туалеты и мусорные урны выкрашены в национальные цвета.Глупые,думают будет зачет,а нет выкинут в резервации.
Доказ.
Черкаси майже вс на язику, молодь в першу чергу.
Хто забороняє мову ?
Спроба витіснити язик без попереднього наступу української культури викличе зворотній ефект.
Стрічка RSS коментарів цього запису