Сьогодні в області є 12 шкіл, які не функціонують. Там немає ні дітей, ні вчителів. Але вони обліковуються як школи, бо територіальна громада вирішила, що у школи може бути якась перспектива. Тому доля школи залежить від територіальних громад на місцях. І закриватимуться в тому разі, якщо громада вирішить, що у школи немає майбутнього.
Нині ми готуємо створення у кожному районі освітніх округів. Освітній округ передбачає союз шкіл з метою розподілення і якісної підготовки дітей. Визначається базова школа, в якій концентрується і матеріально-технічне забезпечення, і кадровий потенціал, і, звичайно, діти можуть з інших шкіл доїжджати у цей заклад, щоб отримувати якісні знання. Ми хочемо до 1 вересня інтенсивно провести цю роботу, щоб визначити базові школи, котрі будуть спеціалізуватися на викладанні певних предметів.
Але тут виникає проблема із забезпеченням шкільними автобусами. У області є 120 шкільних автобусів, найбільше було придбано в минулому році. По державі за кількістю придбаних автобусів ми займаємо четверте місце. Підвіз учнів забезпечений на 100 відсотків, але у випадках, коли дитина хоче займатися в якомусь іншому закладі, а не визначеному, то, звісно, добиратися доводиться самостійно. Зараз іде процес визначення освітніх округів, щоб до 1 вересня ми забезпечили підвіз шкільними автобусами…
На сьогодні в області немає браку педагогічних кадрів. Проблема виникає в тому, що відбувається старіння педагогічних працівників.У нас 25 відсотків, а то й більше – вчителі передпенсійного і пенсійного віку. Звільнити ми їх не можемо, а самостійно покинути роботу люди не хочуть, через мізерну пенсію.
Іван Шарапа, начальник головного управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації
реклама