Оскарження стосувалися саме ДИСКРИМІНАЦІЙНИХ умов закупівлі. Одним словом – міська влада Черкас просто прописала умови під певних виробників.
НА ШТУЧНУ ЯЛИНКУ ГРОШЕЙ У БЮДЖЕТІ НЕМАЄ
Грошей в бюджетні немає. І не було. Гроші мали знайти на найближчому засіданні сесії міської ради. Планували зняти з ремонтів кількох садочків і шкіл. І не факт, що депутати проголосували б.
Скандальний тендер на придбання ялинки оголошували, як кажуть, віртуально. Ідея виникла в листопаді. А до листопада, як планували відзначати Новий Рік і Різдво?
Партія «Свобода» (а саме її представникам належить ідея шикануть на 2,5 млн. грн ) хотіла взяти на «хапок». Провести тендер, не маючи фінансування, визначити переможця. Одразу зняти кошти із садочків і шкіл і віддати 2,5 млн. грн. переможцям за штучну ялинку. І опля! – в Черкасах новорічне свято за сприяння і при повній підтримці «Свободи».
Тому, коли мене звинувачують у тому, що я «вкрав у дітей свято», то мушу перепросити. Вибачаюсь перед дітьми членів партії «Свобода», що на Новий Рік і Різдво у них не буде на столі смачної сьомги, червоної ікорки, сиру Брі, елітної ковбаски, а під ялинкою - дорогих подарунків від Святого Миколая, а у тат і мам - нових автомобілів.
ЩО ОСКАРЖУВАВ?
Перше.
Замовник в один тендер (ялинка+гірлянди+фотозони) змішав все. Загальна сума тендеру 2,5 млн. грн. Хоча я помилився. Хотіли просити 2,8 млн. грн. Апетити ростуть під час їжі! Однією з умов була – «аналогічні договори на поставку штучних ялинок, гірлянд, фотозон, інсталяцій».
А тепер – увага!
В Україні існує 12 компаній, які виготовляють тільки штучні ялинки, 4 компанії, які виготовляють ялинки і прикраси. Коли прописують умову «аналогічні договори», яку кількість компаній відсікають від тендеру? Саме так! 12. Залишається 4!
Друге.
Висота – 18 метрів. І ні на см більше! Чи менше. Чому так? Бо виробничі потужності двох компаній в Україні можуть виготовляти ялинки саме такої висоти! Саме ці дві компанії у жовтні відвідав представник партії «Свобода». Тому я вважаю, що така умова є дискримінаційною і прописувалася виключно під певних виробників!
Третє. Рівні частини ялинки. 2,5 метри кожна. Ну, да! 18 метрів поділити на 4 частини. Рівно діляться. Знову ж таки. Виробничі потужності лише двох виробників…. Продовжувати? Закупівля була оскаржена. Громаді Черкас зекономлено 2,5 млн. грн. Ви проти?
ЩО ДАЛІ?
А далі все просто.
Або минулорічна ялинка: каркас, на який надягають близько 150 живих ялинок, спеціально вирощених в Черкаському лісовому господарстві. Після свят ці ялинки підуть на корм для тварин зоопарку. Вартість такої ялинки – 150 тис. грн. І прикраси є. Їх купили в 2016 році за 1,2 млн. грн. Та і в Дирекції Парків є інсталяції і фотозони, які вони щороку виставляють у сквері «Юність». Чи вже нема?
Або оренда штучної ялинки. Як це було в одному з міст України. Там також виник конфлікт через завищену ціну. Влада не змогла провести тендер, тому орендувала штучну ялинку у одного з потенційних учасників.
Коли Грінч поверне ялинку? Коли «Свобода» перестане запускати руки в бюджет!
Якби була юридична можливість, то опротестував би в Антимонопольному комітеті і фарбування пам’ятника «Літаку» за 1 млн. грн. Те ж, до речі, ідея «Свободи».
Кузляєв прийде – порядок наведе!
Сергій Кузляєв, підприємець, черкаський журналіст
*Допис із фейсбуку
реклама
Коментарі
Торгуясь, как потасканная б**дь,
Нацистов новых кликаете в гости
Украинские хлеб и сало жрать.
Вы будете слоняться по чужбинам,
Пока вас чёрт к себе не заберёт.
Но знайте — не погибла Украина
бандерам даст отпор и не умрёт.
Симоненко В. А.Украинский поэт и журналист (1935—1963)
Занадто зажерлися!
Стрічка RSS коментарів цього запису