Чи потрібен нам закон про посмертне донорство? До чого призведе дія цього закону?
По-перше, мертві вже не можуть втрутитися у процес відбирання органів, а тому діють не за власною волею, тож не чинять ніякої чесноти, подвигу. По-друге, порушиться воля Божа щодо виправлення грішників через хвороби, вони втратять бажання каятися та виправлятися, а значить, зло у суспільстві буде помножуватися. По-третє, корумпованість нашого суспільства призведе до штучного пошуку донора та його убивства, а корупція дасть змогу це прикривати, залишивши простих людей беззахисними перед багатими.
Цей закон має вигляд чергового кроку загальнолюдського падіння духовності, а вслід за нею і моралі, та однозначно прискорює апокаліптичні події, створюючи основу для абсолютно беззаконного контролю над людством, навіть під страхом смерті. Це і є причиною відбирання Богом своєї утримуючої та оберігаючої благодаті, призведе до помноження в тому числі катастроф та катаклізмів у світі. Адже Господь так і сказав: «Згадайте тих вісімнадцять чоловік, які загинули, коли на них завалилася башта в Силоамі. Чи ви вважаєте, що вони були більш винними, ніж інші мешканці Єрусалима? Ні, кажу вам. Та якщо ви не покаєтеся, загинете й ви всі так само, як вони». (Луки 13:4,5).
Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров'я України розробило та направило до Верховної Ради законопроект, який передбачає, що якщо людина до смерті не підписала відмову бути донором, то її органи можуть бути використані для порятунку життя інших людей.
Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоанн
* передрук з «Вечірніх Черкас»
реклама
Коментарі
Чи в країні більше проблем немає, як із пальця висмоктувати?[/quot
Одна справа - добровільна ініціатива окремої людини. Інша - захист від примусу у вигляді заяви про відмову.
А проблема в тому, що люди повинні будуть масово іти писати заяви (до речі де? - чи не нотаріальні??) щоб захистити себе від "нещасних випадків". Проблематика даного питання в розрізі нашого суспільства досить повно розглянута в статті
Чи в країні більше проблем немає, як із пальця висмоктувати?
Не цілком згодна з категоричною позицією Церкви щодо виправлення грішників через хвороби. Якщо це стосується 1-2-річних діток, чому мають платити за чиїсь гріхи?
Але дійсно можна погодитись, що наше суспільство не готове до таких глобальних рішень, бо ці рішення приймаються і будуть прийматися купкою людей,що мають гроші і владу.
Здається, був художній фільм на дану тему, що всебічно відображав усі нюанси даної проблеми. На жаль не пам"ятаю назви. Рекомендувала б до перегляду.
Стрічка RSS коментарів цього запису