Нині в Україні відбувається ряд реформ. Звісно, вони вимагають великих зусиль і часу, перш ніж дадуть віддачу і результат. Проте ми вже можемо побачити певні зрушення, що розпочалися завдяки реалізації дій «Народного фронту» починаючи від прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка і до низових партійних організацій.
Перша реформа, яку ми всі бачимо, це реформа Міністерства внутрішніх справ. Патрульна поліція – це зовсім інший підхід, що видно і по рівню довіри, наприклад, киян до поліції. Нині, як ми знаємо, проходить набір до черкаської поліції. І це змінюватиме не лише ставлення до системи МВС в цілому, але й до влади. Так само розпочинаються набори в нову прокуратуру.
1 жовтня також впроваджена реформа в газовій сфері, а саме те, що зараз з’явилася можливість у будь-кого купувати газ і будь-кому продавати. Тобто забезпечено конкуренцію на ринку природного газу. На жаль, багато років Незалежності України цей ринок був закритий олігархами. До цього часу держава не впливала ні на газовий, ні на нафтовий ринок. І ті зміни, які відбуваються, є вкрай важливими.
Відбувається реформа в Мін’юсті: після відкриття майнових реєстрів ми побачили, хто є власником чого. Завдяки змінам ми маємо також спрощення порядку надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.
Я з однодумцями з міжфракційного депутатського об'єднання «Депутатський контроль» зареєстрували кілька законопроектів щодо безмитного ввозу в Україну електромобілів. Бо в Україну всього ввезено лише кількасот електромобілів. А більшість європейських держав стимулюють цей сектор. Бо головним тут є енергонезалежність. Важливо було б також дати поштовх у виробництві таких автомобілів в нашій державі.
Також ми з колегами підготували інші серйозні законопроекти, що дадуть можливість створити робочі місця та зменшити податкове і митне навантаження.
Нещодавно я був на засіданні Уряду. Скажу, що важливими є реформи на Митниці та в Державній фіскальній службі. Прем’єр-міністр дав доручення змінювати людей системи тими, хто прийшов ззовні, мислить по-новому і не обтяжений тим корупційним минулим, яке існує, на жаль, у більшості наших чиновників. Один з яскравих прикладів – викрадення у держави хлібокомбінату, коли ДП «Тальнівський КХП» був захоплений регіоналом та працівником СБУ, що виробляє 22% всього борошна держави. Днями був суд і відбулися перші зміни по усуненню керівництва. І зараз пішли незворотні кроки і думаю, що вже до Нового року підприємство працюватиме на державу, і десятки мільйонів гривень податків будуть сплачуватися на Черкащині.
Але коли на місце відсторонених кадрів приходять інші, то вимоги до них мають бути ще більшими. І кожен керівник повинен працювати прозоро, тоді це буде новий рівень стосунків влади і бізнесу.
Якісно, зокрема, намагається працювати наша команда, яка, хоч і йде на вибори в складі пропрезидентської сили, з якою ми співпрацюємо, проте наша команда не асимілювалася з командою президента. Ми маємо фахових і патріотичних людей, працюємо системно, а не від виборів до виборів.
Зокрема, у нас в Черкасах діє громадська спілка «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій», до якої ми залучаємо усіх небайдужих громадян. І це важливо, бо нині ми маємо великий кадровий голод. У багатьох районах просто немає людей на голову райдержадміністрації чи заступників: залишилися люди старої системи, а молодь не хоче йти працювати або є некомпетентною. Тому тренінги та різноманітні навчання від громадських спілок нині вкрай важливі для виховання нових кадрів.
Зараз проходять вибори. І хотілося б, щоб вони пройшли чесно і прозоро, без підкупів. Сподіваюся, порушені кримінальні справи по підкупу виборців, що мали місце в минулому, стимулюватимуть всіх нас до мінімізації таких явищ. Негативними є і ті скандали, що нещодавно мали місце в Черкасах. Адже зняттям когось з перегонів можна спотворити ввесь виборчий процес.
Важливо також розуміти, кого ми обираємо. Бо в процесі децентралізації відповідальність і можливості депутатів міських і обласних рад будуть іншими. Ми бачимо, що в процесі фінансової децентралізації деякі райони отримали бюджет збільшений на 80-90%! Отже, депутати матимуть більше можливостей. Тож вони повинні бути різнопланово розвинуті, мати гарний досвід і головне – бажання працювати. Щоб в подальшому реформи в Україні не гальмувалися, а лише ще більше впроваджувалися у різних сферах нашого життя.
Максим Поляков, народний депутат України від політичної партії «Народний Фронт»
* з виступу на прес-конференції у Черкасах 14 жовтня
реклама
Коментарі
Полностью согласен.Поляковы,Земляк овы,Глебовы=это ...,которое за деньги пытается сбить Клименка.
та тупiсть може і на цей раз опустити усіх Вас у каламутні помиї їхніх грязних
"розборок" і крутійств...Але де ж ВАША громадянська Свідомість,
яка не дозволить ЇМ витирати ноги об Вас і ваших дітей !!!
Тому ВИ ЗОБОВ'ЯЗАНІ бути відповідальними за Вашу ж і їхню
долю в момент ВИБОРУ !..Вашi вибори більше схожi на конкурс по заміщенню вакантних посад виконробів Дорстроя і бригадирів ЖЕКів, чи на заміщення вакантних, а типу: "покрав, поступися місцем іншому, а то я вже 4 роки не крав,
ти потім ще поворуешь, після мене", а не вибори мерiв та депутатів.
Стрічка RSS коментарів цього запису