Що б там не говорили, а команда губернатора Сергія Тулуба справді показала свою «ефективність» на Черкащині. Знаю, про що кажу, бо із першого дня призначення Тулуба на посаду разом із своїми колегами по опозиції пильно слідкував за кожним кроком «данєцкої окупаційної адміністрації», як губернотора і його свиту «любовно» назвала черкаська «Свобода». Ми багато критикували і сам стиль роботи Тулубівської ОДА, і її непрофесійність та свавілля, однак у той момент, коли чутки про звільнення губернатора стали підкріплюватись певними практичними, кадровими подвижками, хочеться голосно повторить кинуте ще перед минулорічними парламентськими виборами: «Не покидайте нас, Сергію Борисовичу! Бо де ми візьмемо кращого агітатора проти Партії регіонів?!»
Можу також додати від себе і Миколи Булатецького протяжне: «Будь-ла-а-а-сочка!»
Не думайте, що це якісь неадекватні емоції. Це – холодний розрахунок. Адже те, що на Черкащині більше для беззаперечної перемоги опозиції, ніж Сергій Борисович Тулуб, не зробив ніхто, – безсумнівний факт. Тому нам із Булатецьким, у кого на округах парламентські вибори «зависли» на невизначений термін, конче необхідно, щоб хтось активно продовжував агітувати проти Януковича та Партії регіонів. А сьогодні, як це не парадоксально, це найкраще виходить саме у Тулуба. Перерахую на пальцях.
Перше. Згадайте, скільки відсотків набрала Партія регіонів на місцевих виборах. В середньому по області, якщо не помиляюсь, близько 30%. А скільки до парламенту? Аж 18%! Тобто за два роки Сергій Борисович так «покращив життя» черкащан у всіх сферах, що переважна більшість їх косяками пішла голосувати за опозицію. При чому, як ніколи, голосували за радикальні сили – тих же комуністів та «Свободу».
Та воно й не дивно, бо тільки сліпому вже не видно, що донецькі «покращувачі» розігнали усіх великих інвесторів, які мали намір вкладати гроші в промислові проекти в області, через тиск із регіону повтікали великі підприємства «Богдан», «НІБУЛОН», «Бондюель», «Райзек» тощо, а грандіозні обіцянки Тулуба відновити Черкаський аеропорт чи запустити теплоходний рух по Дніпру, так і залишились обіцянками. Лише «Богдан» мав у Черкасах 6 заводів, на яких працювало 18 тисяч (!!) працівників. І де зараз ті заводи? Частина перекочувала у Вінницю, частина у Росію.
На фоні податкового рекету та наступу на дрібний бізнес, в області проводилась постійна «оптимізація» шкіл та лікарень, після чого селяни найвіддаленіших населених пунктів області стали потроху забувати, як виглядає лікар чи вчитель, бо відповідні освітні та медичні заклади поблизу їхніх сіл позакривали.
Про дороги я взагалі мовчу. Вихідними їздив із Черкас у Золотоношу, між іншим, по автошляху державного значення, – так там ями в коліно, і щоб їх всі пообминати, треба якмінімум пройти курс підготовки льотчика- випробувача. А на дрібніших сільських дорогах залишки асфальту облізли, напевне, ще при попередньому губернатору. Зате там добре пам’ятають, як Тулуб божився, що залучить в область 400 мільйонів гривень для ремонту автомагістралей.
Ну, на шалені ціни на товари і послуги, що зазвичай за рік підскакують у рази, Тулуб, може, і не впливає, проте губернатору частенько пригадують його «запеклу» боротьбу із ними. То він ні сіло, ні впало зганяє з місця цілий комунальний ринок, щоб заповнити реалізаторами чийсь приватний базар, то ополчується на цілу медичну структуру, яка лікує ниркових хворих, бо це, мовляв, дорого для бюджету.
Після такого масованого «покращення» їздити по області і агітувати за опозицію було просто за щастя.
Останній подарунок від Сергія Борисовича – відверто слабкі кандидати від Партії регіонів, яких губернатор виставив по мажоритарних округах Черкащини, що додало шансів перемогти черкаським опозиціонерам та самовисуванцям. Останні, напевно, свою вдячність губернатору «вручили» окремо.
Це ж яку треба було кадрову кризу мати, щоб призначити головним опонентом від влади для Миколи Булатецького лікаря Віктора Парамонова, який вже програвав мажоритарний округ до обласної ради? Цей бідолага, попри те, що хороший фахівець і поважний чоловік, набрав усього 4 416 голосів, тоді як за Партію регіонів у 194 окрузі проголосувало 13 182 виборців. А як вам показове ганьбище для генерала МНС Володимира Гвоздя, якого відправили на 199 виборчий округ проти головного батьківщинівця області Анатолія Бондаренка? Начальник УМНС був змушений агітувати за грошовитого самовисуванця і допустити, щоб проти його власного прізвища красувалась позорна цифра – 1, 65%. Приблизно те ж саме Тулуб хотів зробити і з генералом МВС Віктором Коржем на моєму 197 окрузі, однак Корж не погодився на принизливу роль весільного генерала і воював із «пестунчиком» Партії регіонів Богданом Губським, скільки мав сили і можливостей. Що ж до висуванця ПР по 195 округу Олексія Головка, то його показово помножили на нуль, знявши на користь олігарха Володимира Зубика, який став символом підкупу виборців на Черкащині. Іншим символом – «бєзпрєдєлу» та нахабства – став інший висуванець влади по Умані, колишній БЮТівець Антон Яценко. Скандал із ДТП і вбивством людини, тотальний підкуп і залякування – ось його передвиборчі «фішки», які прогриміли на всю Україну. Але найсмішніше, звісно ж, виглядав новоявлений регіонал, колишній заступник керівника обласного виборчого штабу БЮТ на президентських виборах Ігор Савченко, який здобув як кандидат від влади аж 872 голоси на 198 окрузі. Що ж до Геннадія Бобова, що переміг у 196 окрузі, то він такий же синьо-білий, як і помаранчевий, бо змінює політичний колір залежно від кон’юнктури.
Зрозуміло, що такий підбір кандидатів призвів до того, що до Верховної Ради потрапив лише один «чистий» регіонал Зубик. Решта – перефарбовані пристосуванці, дехто з яких, як той же Віктор Тимошенко, не поспішають брататись у парламенті із фракцією Партії регіонів.
Словом, Сергій Борисович цілком заслужив другу Зірку Героя, тільки вже від опозиції, і якщо дасть Бог на розум Віктору Федоровичу, то Сергія Борисовича залишать у нас і до президентських виборів. І тоді в нашій області тотальну більшість голосів набере, наприклад, Олег Тягнибок.
Леонід Даценко, лідер опозиційних сил Черкащини
* передрук з сайту «Дзвін»
реклама