В Черкасах всі говорили російською мовою. Говорити українською було непристойно й стидно. Не престижно.
В Черкасах!!! На батьківщині Чорновола і Шевченка!
Заводи «Азот», «Хімволокно» - величезні промислові гіганти радянського союзу, куди звозили робітників з усього ссср.
І тільки в хворих мозгах кончених виродків могла зродиться ідея побудувати такі заводи на березі Дніпра.
На початку 80-х років зустріти в Черкасах українську мову було важче ніж в Донецьку.
Це також робилося все не просто так. Центральна Україна була осередком «асиміляції».
Василь Симоненко, який працював в газеті «Молодь Черкащини», хотів звідти поїхати.
Він писав Івану Світличному: «Тупію я тут, братику, під пекучим черкаським сонцем. Хочу втекти. Дізнайся, що там треба мені було б, аби вступити до аспірантури»…
Зараз я в Черкасах майже не чую російської.
На КПП вас зустрінуть величезні бородаті хлопці й стрункі високі дівчата в пікселі. З автоматами… Суворі й серйозні. Як в Ізраїлі. Іноді вони відволікаються, бо треба годувати кота…
В Черкасах зараз можна випити доброї кави о 7-й ранку. І піти дивитися з кручі на Дніпро, який тут широкий, як море, і аж того берега не видно… А на базарі тітка кричить: «Ревінь! Ревінь! Дивиться, який ревінь! Золото, не ревінь!»
- Не кожна птиця долетить до середини Дніпра, - писав Микола Гоголь… Ледачі птиці поробились.
- В принципі, це ідіотизм, - кажуть птиці. - Що нам робити посередині Дніпра? Тут, ось, поряд, на березі - піцца, кафешки, їда! Посередині Дніпра - нема нічого!
Чайки розучились літать, і просто ходять ногами по пляжу. «Ізвініть, шо я така молода, до вас обращаюся. Дайте мені отого, що ото в вас у мисці, не знаю, шо воно»…
На наших глазах в городе Черкассы гибнет великая русская культура…
І це чудово!
Серед степу широкого, на Вкраїні милій!
Віталій Чепинога, екс-нардеп,
уродженець Чорнобаївщини
*Допис з «Фейсбуку»
реклама
Коментарі
Друже! - не звертай уваги на цього юродивого.Сперечатися з ним немає ніякого сенсу.Він же кацап, а це означає що він відстала істота.Скоро криза у нього мине і він знову заспокоіться.
"Калхозом, калхозом".. Каже вже, калоцапобидло, те, що думаєш насправді - українством.
Смерть москалям!
Черкасець? На название трактора похоже. Жители города испокон себя черкащанами называли. "Черкасцив" придумал гастролей Одарич.
Я то якраз черкасець, із дідів-прадідів. А від тебе, калоцапе, через монітор тхне мокшанськими смердючими болотами. Сподіваюсь, що невдовзі ваше мерзопакосне плем'я зникне назавжди із наших українських земель. Хто виїде, хто здохне, хто повіситься. А того життя якісного, за яким ви в Україну перлись, вам тут вже не буде, не дамо.
Кому вам? Ты что черкащанин? От тебя за версту колхозом несет.
Рускій здатний лише на те щоб лаптєм щі хлєбать і бездумно за царя-батюшку подохнуть. Навіть твою гнилу кацапську недодержаву євреї створили. Тобі дурню задали питання - назви хоча б одного кацапського (за походженням, а не за пропискою) нобелівського лавреата? А відповісти тобі не має що, тому ахінею і пишеш.
Статистика з Вікіпедіі:
1959 рік - украінці 71%,євреї-5.5%, кацапи 21.2%.
До Другоі світової війни-1939рік:
украінці-74,%, євреї-14.8%,кацапи-8.4%.
Так що "швондер" не треба ля-ля.Саме кацапи понаіхали після війни і запаскудили наше чудове місто.Ну це діло поправиме.Принцип "чемодан-вокзал-московія" ніхто не відміняв.Зараз він актуальний як ніколи.
До ВОВ Черкассы был город с преимущественно еврейским населением, после ВОВ стал город с еврейским населением плюс отставные военные с семьями. А вас колхозников уже в 70-е годы понаехало, когда построили заводы и нужна была дешёвая рабочая сила.
Вы как всегда всё успешно обговняли, теперь нюхайте.
Стрічка RSS коментарів цього запису